Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna dimineata!
Dam noi cafeaua azi, ca Eliza de o vreme e mai matinala...Incepe cu trancaneala si chiuiala de la 8! Vb Adrei, peste vre-o 3 ani...vai de urechile noastre

Deci, !

In alta ordine de idei, bine ai revenit Lushk, sa iti traiasca minunea si sa va bucurati de ea! V-am trecut la panou si pe voi si pe Lorialex.

Lorialex, pt grupul de pe facebook, trebuie sa ne cauti pe facebook. Da un PM cu contul tau, si se rezolva.

Ieri am primit pozele de la botez Inca savurez...

Cine vine joi, si nu e pe facebook, intalnirea este la ora 13, intrarea de sincai. Dati un semn!

Va pup pe toate toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata!

Lushk bine ai revenit si sa-ti traiasca minunea!

Azi cunt cu toti 3 strumfii acasa!....Galaciosi mai sunt astia mari !

Petru este mucios tot si tuseste...azi noapte mai tare !

Ireth ai PM.





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Neatza si de la noi!

Babylicious - am vazut si eu cateva din pozele de la botez...sunt absolut superbe! Sa va traiasca frumusetea de fetita!

Ireth - si pozele voastre mi-au placut f mult, mai ales descrierile tale . Sa va traiasca si voua frumosul crestin!

Lulushor - bine ai revenit, si sa iasa totul bine la botez, iar socrilor sa le placa in Romania.

Lulushk - bun revenit!

Lorialex - bun venit!

Anaemi - sa folosesti sanatoasa manduca. Ma gandeam si eu sa-mi iau un wrap, ca sling-ul imi rupe umarul dupa o ora, dar cand am vazut ca e bun doar pana la 9 kg, mi-am dat seama ca nu mai are rost...Miruna are deja aproape 7 kg. Iar manduca...e cam scumpa...

Fetelor, se pare ca s-a molipsit si Miruna de urlatul la san. Cele ce aveati aceeasi problema, ati scapat de ea? Daca da, dupa cat timp? Ea oricum mananca si LP, 2 bibe pe zi, si n-as sari repede sa-i dau mai multe, ca mi-e ca raman si fara putinul LM. Acum doarme in bratele mele...e liniste.
Plus ca si-a stricat frumosul program de noapte....acum se trezeste pe la 2-3, si pana dimineata ma tine treaza cate o ora, mai doarme o ora, iar ma vrea...ba de papa, ba de burtica...azi ma ustura ochii de somn...

Joi as veni si eu, dar n-am cum sa ajung.

Va pupam pe toate, si sa aveti o zi minunata!


Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Neatza! Multumesc de primire Babylicious si Anaemi
Imi pare tare rau ca Petru e bolnavior. Eu l-am avut pe cel mare cu viroza de la gradi dar vad ca Andra e bine n-a luat nimic.
Babylicious sa stii ca ai dreptate cu trancaneala peste 2-3 ani...o sa te rogi de ea sa mai taca . Dar e tare amuzant sa-i asculti ce le tuna prin cap.
Noi ne pregatim sa iesim un pic la aer asa ca va pup si va doresc o zi linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Oxi wrap-ul este bun pana la 15-18-20 kg...cat te tine spatele !!! Cel putin cel tesut !

Probabil cel elastic este bun doar pana la 8-9 kg, dar in nici un caz cel tesut. Este fff rezistent.

Si slingul o sa fie f bun cand o sa o pui pe sold !

Cu wrap-ul o poti pune si in spate !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Adra e bine ca este ca wrap-ul, dar in wrap chiar ca nu-l simt pe bebe

La manduca, mi se pare ca are bretelele cam groase si ma deranjeaza oarecum in spatele bratului, inspre subrat...ceva de genul. Am pus si bretelele incrucisate, vine mai bine, dar se pune mai greu .

Vroiam sa te intreb, daca stii cumva, gluguta pe care o are se pune pur si simplu deasupra, sau are vreun sistem de prindere pe care eu nu l-am descoprit ?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Oxi wrap-ul este bun pana la 15-18-20 kg...cat te tine spatele !!! Cel putin cel tesut !

Probabil cel elastic este bun doar pana la 8-9 kg, dar in nici un caz cel tesut. Este fff rezistent.

Si slingul o sa fie f bun cand o sa o pui pe sold !

Cu wrap-ul o poti pune si in spate !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






da, e vorba de cel elastic, nu mai e confortabil dupa 9 kile

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mi-am comandat manduca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Mi-am comandat manduca!

Mami de Razvan si Rares


Boala grea manduca asta!

Sa o stapaniti sanatosi si mai ales sa-ti placa! Ce culoare ?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Buna fetele!
Imi cer scuze ca n-am mai intrat dar am fost foarte ocupati si plecati de acasa!Acolo nu prea reuseam sa prind semnal sa pot intra!
Anunt si eu bebe cresti de sambata!
Fata mea face kk verde de vre-o 3zile,a patit cineva asa ceva?Mai si tusim si dr pediatru ne-a dat eferalgan,oare o fi de la el?
De la botez nici noaptea nu mai doarme asa bine...si se zice ca se linistesc ....
pupici
Felicitari pt bebeii crestinati

Mergi la inceput