Ghinionul lui Huidu

Ghinionul lui Huidu | Autor: aniastef11

Link direct la acest mesaj

Saracum Razvan Huidu,mi se pare ca e urmarit de ghinion.
Tocmai a avut un accident unde din pacate,au murit niste oameni.
Ingrozitor de trist!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

cine e Razvan Huidu?!

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei decedati, si sa le ajute celor raniti!

Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

saracul Huidu???!?
mai bine zis, saracii oameni care au murit fara nicio vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniastef11

Saracum Razvan Huidu,mi se pare ca e urmarit de ghinion.
Tocmai a avut un accident unde din pacate,au murit niste oameni.
Ingrozitor de trist!!


Serban Huidu a provocat accidentul.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Doamne fereste de asa ceva! Dumnezeu sa ii odihneasca pe cei doi care si-au pierdut viata!
Nu inteleg totusi cum poti sa te angajezi intr-o depasire periculoasa pe o astfel de vreme, cand ai doi copii in masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabitza1977

saracul Huidu???!?
mai bine zis, saracii oameni care au murit fara nicio vina...



CORECT!!!! Mai ales ca nu era la prima abatere: i s-a mai suspendat permisul pt incalcarea liniei continue fix in aceeasi zona in care a produs azi accidentul, exclusiv din vina lui.

Mi-e groaza de asemenea specimene pe drumurile publice, mai ales ca eu fac zilnic naveta Brasov-Predeal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Incep prin a spune parerea mea: fiecare isi organizeaza viata asa cum crede, nu cum cred altii.

Dar vin, asa, si va intreb...

Unii spun ca nu trebuie sa faci un copil/copii daca nu poti sa-i oferi "totul"/"strictul necesar" (am pus ghilimele pentru ca semnificatia acestor notiuni este foarte diferita de la o persoana la alta). Unii au acuzat-o pe Adriana Iliescu atunci cand a facut un copil la 67 de ani, ca poate muri oricand, ca e iresponsabila.

Ei, bine, daca ne apucam sa judecam pe unul si pe altul: ar trebui sa aiba copii cei care traiesc periculos? Cei care schiaza cu viteza excesiva, care sofeaza cu viteza si fara a tine seama de regulile de circulatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nu mi se pare ghinion ci inconstienta. Desi imi pare rau de el ca om...

Faptul ca avand o masina buna in care te simti in siguranta nu inseamna ca faci ce vrei pe sosele...trist, foarte trist...iar accidente din acestea se intampla zilnic din pacate pe drumurile romanesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Fomalhauti, glumesti?

Copiii si familiile din Timisul de Sus, Timisul de Jos, Predeal sunt pe lista mea de pacienti. Multi copii merg pe langa drum din Timisul de Sus pana in Predeal la scoala. Cum ar fi sa vina unul cu viteza ca dementul, sa se apuce sa depaseasca in curba, pe linie continua? Nu am ce judeca aici, stiu drumul cu ochii inchisi deja, din imagini stiu exact unde a avut loc accidentul.

Si nu, nu ma gandesc ca puteam sa fiu eu in locul mortilor (am logan si fac des domicilii in zona).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Eu cred ca aproape fiecare dintre noi a avut in viata momente de proasta inspiratie, in care a dat dovada de teribilism poate, dar de aici si pina la a-i fi luat dreptul de a face copii este ... mult prea mult gindit/spus !!
Mie imi pare rau pentru toti cei implicati in accident, nu numai pentru Serban si familia lui ! De cind s-a reintors la radio mi s-a parut ca nu mai este cel care era inainte, poate ca accidentul chiar si-a pus amprenta pe el, chiar daca toti spuneau ca este refacut !
Din partea mea, multe ginduri bune pentru Serban si familia sa , stiu cit de greu trebuie sa ii fie, si sper ca cel de al treilea calator din Logan sa treaca cu bine peste incercarea aceasta !
-Edit - am citit ca Serban risca intre 7 si 10 ani de puscarie daca va fi gasit vinovat, dar orice pedeapsa i s-ar acorda, nu cred ca exista una mai mare decit faptul ca va trai de acum incolo stiind ca pentru cele citeva secunde de graba pe sosea a luat viata a doi oameni nevinovati !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Incep prin a spune parerea mea: fiecare isi organizeaza viata asa cum crede, nu cum cred altii.

Dar vin, asa, si va intreb...

Unii spun ca nu trebuie sa faci un copil/copii daca nu poti sa-i oferi "totul"/"strictul necesar" (am pus ghilimele pentru ca semnificatia acestor notiuni este foarte diferita de la o persoana la alta). Unii au acuzat-o pe Adriana Iliescu atunci cand a facut un copil la 67 de ani, ca poate muri oricand, ca e iresponsabila.

Ei, bine, daca ne apucam sa judecam pe unul si pe altul: ar trebui sa aiba copii cei care traiesc periculos? Cei care schiaza cu viteza excesiva, care sofeaza cu viteza si fara a tine seama de regulile de circulatie?



Nimic de comentat insa poate remarca ta filosofica ar fi trebuit sa se refere putin si la lege si respectarea ei. Aici nu e vorba atat de organizat viata asa cum crezi de cuvinta ci de respectat legea, regulile de circulatie si pe ceilalti participanti la trafic.
Oricine isi poate organiza viata asa cum doreste atata timp cat nu o pune in pericol pe a altora, inclusiv pe a celor din propria familie.
Aici nu e vorba de bunjee jumping sau alt sport extrem pe care poate alege oricine sa le faca ci de niste vieti care nu mai sunt.

Mergi la inceput