Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Am inteles ca exista filme cu accidentul? Atunci, ce spun martorii, daca nu e ce se vede pe film, nici nu conteaza. Nici nu ar putea sa o scalde in vreun fel. Deci, exista inregistrare video sau nu?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


Cred ca s-antzepat banda,taman la minutul cu accidentul!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

degeaba iti spune medicul sa nu conduci, daca nu sesizeaza organele aferente, este zero.
poate fii luat ca sfat, dar in cazul unei persoane care provoaca un accident, si nu are o hartie cu interdictia de a conduce, inseamna ca este apt sa o faca!

Da, medicul lui de familie trebuia sa ceara o expertiza neurologica, si pe baza acesteia sa ceara politiei de pe raza sectorului caruia ii apartine persoana , ridicarea permisului de conducere daca asa considera ca e mai bine.Si sa fim seriosi, din moment ce este afectatata zona vorbirii, medical vorbind , si asta a confirmat-o si medicul neurolog, exista riscul ca si acuitatea vizuala sa fie afectata, precum si alti centrii.Normal ca neurologul nu o sa il trimita la oftalmolog, ca doar de aia exista medici de familie, nu?


ce usor condamnam un om la 14 ani inchisoare doar ca unii asa cred!Daca lui i s-a spus ca nu poate conduce masina(eu banuiesc ca in Austria i s-a spus.

cineva il condamna la 16 ani in primele pagini, eu doar la 8 am auzit la tv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

degeaba iti spune medicul sa nu conduci, daca nu sesizeaza organele aferente, este zero.
poate fii luat ca sfat, dar in cazul unei persoane care provoaca un accident, si nu are o hartie cu interdictia de a conduce, inseamna ca este apt sa o faca!

Da, medicul lui de familie trebuia sa ceara o expertiza neurologica, si pe baza acesteia sa ceara politiei de pe raza sectorului caruia ii apartine persoana , ridicarea permisului de conducere daca asa considera ca e mai bine.Si sa fim seriosi, din moment ce este afectatata zona vorbirii, medical vorbind , si asta a confirmat-o si medicul neurolog, exista riscul ca si acuitatea vizuala sa fie afectata, precum si alti centrii.Normal ca neurologul nu o sa il trimita la oftalmolog, ca doar de aia exista medici de familie, nu?


ce usor condamnam un om la 14 ani inchisoare doar ca unii asa cred!Daca lui i s-a spus ca nu poate conduce masina(eu banuiesc ca in Austria i s-a spus.

cineva il condamna la 16 ani in primele pagini, eu doar la 8 am auzit la tv!




Deci el tot floricica nevinovata este,desi stia ca nu trebuie sa conduca!

Olim,tu stii ce inseamna constiintza?Daca da,atunci nu medicul trebuie sa-tzi ia permisul!

editez sa spun ca si aici mi se pare terbilism din partea lui!Plus ignorarea (ca si in cazul accidentului)a regulilor!dar ...in general noi romanii avem o problema cu regulile si respectarea lor!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Eu am citit pe hotnews ca SH a cerut diverse documente de la clinica austriaca, documente cu care sa demonstreze ca e apt sa conduca. A, si chiar acum am citit ca Parchetul a stabilit cauza accidentului, respectiv neadaptarea vitezei la conditiile de drum:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-10483273-parchetul-anuntat-cauza-accidentului-lui-serban-huidu-realizatorul-ajuns-masina-contrasens-urma-neadaptarii-vitezei-conditiile-drum.htm

SH a declarat ca masina a derapat si ca nu stie ce viteza avea in momentul acela.

Bineinteles ca "jurnalistii" nostri sunt de un profesionalism rar intalnit, cerand de la SH mesaje pentru victime (!!) si mirandu-se ca acesta e foarte afectat si nu vrea sa faca declaratii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Olim, eu incep sa cred ca Huidu e fratele tau, sau ceva ruda apropiata. Ca prea ii iei apararea, prea ii declari pe toti si pe oricine si orice vinovati, numai sa-l scoti pe el basma curata. Din cate am inteles, Huidu e un om cu bani, deci isi permite avocat/i. Crede-ma avocatii vor face tot posibilul sa-l scoata basma curata si chiar de e gasit vinovat nu va face puscarie, ca asa ceva nu se practica in Romania (puscaria ptr. omor din culpa). Deci, ce mai atata verva sa il scoata cineva nevinovat, cand de fapt, indiferent de rezultat, sentinta va fi = 0! Ca pedeapsa aia cu suspendare nu inseamna nimic, doar un dosar penal acolo si cazier care peste cativa ani va fi curat. Din pacate, insa, cand cazierul soferului va fi curat, oamenii aia 3 tot morti vor fi, Huidu tot cu constiinta incarcata, sotia, bona si copiii lui tot cu sechele, familiile victimelor tot indurerate.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nu spune nimeni ca e nevinovat!
hai mai dana, ca suntem oameni maturi si intelegem toti ce citim!
dar, daca medicul nu i-a interzis sofatul, ce are constiinta cu asta ca nu inteleg.
Eu daca ma duc la medic, si imi da un diagnostic, ce sa fac sa nu il credSau daca imi spune la controlul oftalmologic anual ca vad bine, desi eu stiu ca nu e chiar asa, si aparatele ca e ok, ce sa fac?Sau poate sa fie o stare pe moment si eu sa exagerez.
Si daca cei din Austria sunt atat de buni medici, si credeau convenient sa ceara ridicarea permisului de conducere o puteau face, sau daca nu direct ca sunt in alta tara, puteau pe biletul de iesire in spital sa treaca o observatie cu privire la acest lucru, ca doar nu era greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mdaa...iar o-ntorci ca la Ploiesti,si daca tzi s espune tot tu sari in sus!

Tu ai spus intr-un mesaj anterior ca se pare ca nu avea voie sa conduca,dar pina acum ai uitat si tot tu ai spus ca-s medicii vinovatzi ca n-au luat masuri!

Tot aiurea e si comentariu referitor la medicii din Viena,daca nu-s asa buni dupa parerile tale,de ce toata lumea se trateaza acolo?(aia din Romania )

In scrisoare pentru medicul de familie,trebuie sa scrie concluzia medicilor daca poate sau nu sa cinduca!

oricum din linkul pus anterior,se concluzioneaza ca a avut viteza!

Asa ca...!!!!


Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nu e fratele meu, cu siguranta!
se pare ca masina este cu cutie automata,asa se intelege de ce a derapat asa usor acest bolid!
tocmai a afirmat avocatul lui ca nici un medic nu i-a ridicat dreptul de a sofa, medicii din Insbruk au spus ca recomandarea finala ca Huidu poate sa se intoarca la toate activitatile dinaintea accidentului!

deci, ne-am cam inselat cu privire la medicii din Austria cu privire la interdictie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

medicii neurologi austrieci au spus ca are dreptul sa conduca!Dar nu spus oftalmologul austriac ca vede sau nu vede, poate nici macar nu l-a consultat vreunul acolo!
neurologii romani, sau cel putin acel medic neurolog, spunea ca ii poate fii afectata acuitatea vizuala pe partea stanga si ca poate fii si acela motivul pentru care a intrat pe contrasens.

Nu a spus insa ca nu avea dreptul sa conduca, a spus ca trebuia suspus unui control serios oftalmologic,care sa demonstreze ca doar partea cu vorbirea este afectata nu si acuitatea vizuala.Si asta intra in competenta medicului de familie sa te trimita la oftalmolog, nu a neurologului!

Ce e asa greu de inteles!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

Ce e asa greu de inteles!


E greu de inteles ca te urci cu copiii tai in masina ( fie si in scaunele in siguranta)asteptind sa te trimita medicul tau de familie la oftalmolog.
Parintii ar trebui sa fie precauti.
Dupa oricare fel de accident dupa care exista riscul sa iti fie afectata oricare tip de perceptie sau acuitate este de bun simt si tine de responsabilitate sa te supui tuturor controalelor care sa ateste ca e ok sa iti pui copiii in masina si sa pleci la drum cu ei.
Eu nu stiu ce e asa de greu de inteles pentru tine.
Huidu a fost lipsit de precautie si a fost neglijent cu viata lui si a altora.
Orb sa fii, sau chior pe ambele parti sa nu vezi ca ce a facut a fost gresit din secunda de dinainte de a se urca in masina.
Sa ridice mina sus cel/cea care ar face exact ca el in situatia data ( ma refer pina la momentul de dinainte de ase urca in masina). Te lovesti la cap de intri in coma si dupa 10 luni nu-ti pui problema ca nu poti conduce pina nu esti 100% convins ca functionezi corect? Tu, olim, ai face fix la fel? te-ai urca in masina fiindca nu te-a trimis medicul de familie la oftalmolog?

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput