Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy,sau fetele din Pitesti, ce mai stiti de anaxena?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Aaaa, si am uitat esentialul: Petru a luat 200 grame in 10 zile (de cand am inceput diversificarea) si a ajuns la 8 kg!!! Baiat mare are mama!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Felicitari!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada cred ca ti-a crescut inima in tine nu alta felicitari catalinei!

pisuc felicitari si lui petru pentru luarea in greutate ma bucur k merge asa bine diversificarea si la voi! cat despre discutia cu alaptatul/imunitate marita/biberon=imunitate scazuta, eu am avut un imens regret personal ca nu am putut alapta, undeva in mintea mea eram ferm convinsa ca daca nu il alaptez o sa fie bolnavicios si ma uit acum ca are 6 luni jumate aproape, nu l-am "menajat" deloc in sensul sa il tin ca intr-un glob si nu a avut nici o problema de sanatate, nici muci macar, nimic nimic...in timp ce am exemple in viata reala de copii alaptati si pana la un an care de la 2 luni (in ciuda imunitatii oferite de lm) au avut raceli simple, muci, viroze, si alte lucruri mai grave. si stau si ma intreb unde e mijlocul balantei. asta doar ca gand al meu personal tinand cont de regretul meu, sunt convinsa ca alaptatul este ceva absolut magic


eu l-am tinut azi pe luca pe terasa la aer o ora jumate si asa bine a dormit mai nou rade singur in hohote prin casa, are o energie in el ceva de speriat! sta aproape perfect in fundulet si toata ziua s-ar intoarce de pe o parte pe alta!

intrebare: voi unde ii mai tineti in timpul zilei? mie imi e teama sa il las pe jos, il tin tot pe cubul lui de la inceput care intre timp s a transformat in tarc...oare e momentul sa il tin pe jos sa aiba mai mult loc sa se desfasoare?

mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy am vazut poze cu printesica ta, ce frumos sta ea la masuta! I-ai dat sa pape pufuleti?


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Aaaa, si am uitat esentialul: Petru a luat 200 grame in 10 zile (de cand am inceput diversificarea) si a ajuns la 8 kg!!! Baiat mare are mama!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cris, eu tot ma gandesc la tarcul ala pliabil...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Madutza felicitari Catalinei!

Miki multa sanatate lui Vladut. Fir-ar sa fie cu virozele astea, ca tare sunt pacatoase.

Stefy eu la 200 ml pun cam 3 pastile de calciu lactic pisat. Sa va fie de bine crestinarea!



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




si cata branzica iese??? in cat timp ii dai branzica care iese din 200 ml laptic???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna mamici
am si eu o intrebare: pot sa dau papaya la bebe??voi ati dat?
multumesc anticipat


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, da eu zic sa-l lasi pe jos, asta daca nu e racoare acum..noi mai dam caldura si e mai tot timpul pe jos Cata. Doar cand am eu treaba la buc si nu o iau cu mine o pun in tarc. In rest numai pe jos sta. Deja are numai scame in genunchi la dres..s-a tocit deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pisuc ce papacios mic ai adica mare, nu mic
noi iesim afara si cand este frig. doar cand este ceata, ploua tare sau cum a fost ieri, burnita si un fel de ceata care da umezeala atunci nu iesim.
noi ne imbracam gros acum ca este foarte frig, mai ales dimineata si seara.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput