Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, felicitari pt castigarea excursiei!! E pt 2? Cine stie, poate mai rascoleste dragostea si intelegerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

paula, eu ma inscriu pt Osanit...ma bag chiar la 2 tuburi daca sunt la pret de genu asta...

denisaaa...felicitari draguta...stie DD ce trebuie sa faca...

bumble, haha ce tare ai fost cu Maia...deci asa o s-o cheme?



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

fetele, ce dor mi-a fost de voi!!!!!!
noi suntem la c-lung de ceva vreme, tudor al meu e plin de bubite, cu ceva mucisori, e frig aici, pe munte se vede zapada, cred ca in curand o sa ne dam cu saniuta!
cristina_serban, ce ai mai facut cu alergia? noi am incercat aerius dar nu a avut efect, acum ii dau cu o mixtura mentolata ca sa-i mai opreasca din mancarime!
ma duc sa citesc din urma! va pup

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Corina, te pupam si noi, ca ti-am simtit lipsa!
Pt alergii, doar atat pot spune eu: evitati orice inseamna puf de pasari, praf (ma refer la plusuri si altele care tin praful), folositi perne/pilote din sintetic (e antialergic), evita folosirea chimicelor in casa (recomand otetul pt cam orice), insist pe clatirea hainelor, evitati folosirea parfumurilor/odorizantelor s.a. langa T, evitati sa tineti flori in camerele unde intra T. (atat din cauza polenului, cat si praful pe care il retin).
La alimente nu are sens sa ma refer, ca voi tb sa tineti cu sfintenie de listele de diversificare si sa amanat cat mai mult alimentele cu potential alergen.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Vorba lui Paula, "ma duc in lume de la atatia muci". In plus, de aseara, mucii sunt si galbui asa ca folosim antibiotic nazal. Azi a fost f maraita, a fost la mami, unde nu a plnas niciodata si bineinteles ca nu te puteai intelege cu ea. Temperatura e 37,2 (dupa o tura de plans), nu tuseste, nu stranuta, mananca....dar mucii astia ma termina si pe mine!!!!

Adevarul e ca azi noapte a dormit doar vreo 3 ore si la amiaza 2....in 30 de secunde a adormit la 19.30.
Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

La noi mucii s-au mai dus, acum cand l-am culcat pe albert l-am auzit ca iar haraie.
Of, abia am inceput cu problemele astea.

Ma duc sa ma culc, nu stiu de ce, azi m-am simtit obosita si m-a durut capul toata ziua. Si eu nu prea patesc de astea.

Am facut lectii cu Teo astazi, l-a vazut pe baiatul nasilor facand lectii si a vrut si el. Si am facut liniute si icsulete. Habar nu am ce mai faceam noi la scoala, nu mi-au mai venit in cap alte modele. Si apoi a mai vrut sa facem si niste fise dintr-un caiet de lucru de la gradi. A fost foarte bucuros, eu am zis ca facem o fisa, asta inseamna 2 pagini si am facut 2 fise. N-a zis nimic pana la sfarsit si atunci mi-a zis, mami dar de ce m-ai lasat sa fac 2 fise ca ai zis una? Era in culmea fericirii.

Dupa care am vorbit la telefon si 10 minute a alergat, a strigat, a tipat, ca doar nu puteam riposta deplin. Una calda, una rece. Sa nu mi se urce la cap, nu?

Pupam. Va doresc o noapte buna, far treziri, febre si muci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Seara buna si de la noi,

raportam multi, multi muci galbui. I-am luat aseara Sinupret, dar trebuie sa-l bag in bibele cu lapte ca altfel nu-l ia. E asa mofturos, azi pana la 5 n-am mancat nimic, decat LP-ul dimineata si cativa pufuleti In plus e ultra marait, am facut mancare cu el in brate, strans din casa tot asa

Denisa, felicitari pentru excursie...toate se intampla cu un scop, intr-adevar. Sper sa fie un week-end cat mai romantic!

Bumble am si vizualizat descrierea ta...asa deci, surioara lui V e Maia?

Eladea, of cum dati dintr-una intr-alta. Multa sanatate lui Eric!

Oana sper ca esti mai bine, iar Matei nu mai are intoleranta la noul antibiotic

Coteasca bine ai revenit!

Pup toti delfinasii bolnaviori, sa scape odata de racelile astea pacatoase!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Tati vrea o brunetica (asa, ca mami) cu numele de Maia Nicoleta.
Azi cand s-a intors de la munci mi-a spus ca toata noaptea se gandise la nume de baietei, dar mi-au venit uratii si am terminat-o pt moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bumblebee, eu deja ma vad cu soacramea mutata la mine eu tot incerc sa fac pe viteaza sa le demonstrez ca ma descurc cu toate : mancare, curatenie, rufe, copil. Dar cand va veni piticu nu stiu cum voi face ca pe soacra nu o suport mai mult de cateva zile. Si mara vad ca nu prea mai sta cu ea.

Doamneeee eu nu am vazut copil mai miscator ca asta :)



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mai devreme mutam hainele marei de iarna in dulap si am dat de o palarie de vara. I-a pus-o tasu in cap si a zis "maaaama ce frumoasa esti". A fugit repede in hol, la oglinda si a zis si ea "maaamaaa" :))) apoi venea ii dadea lu tasu palaria sa i-o puna pe cap si iar pleca la oglinda si se auzea maaaamaaa

Denisa, cand se intampla weekendul?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 27+

Mergi la inceput