Scolari de Iulie - August 2004 * 83

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Giulia suplimentar a muncit mult, sa faca identic V de la verificat, al doamnei se pune ? sper doar sa nu semenze inca fals din clasa I

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1


super tare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

asa ca cacam asa stam noi
si eu ma declar relaxata, im ida starea asta starea calma a doamnei. care e sigura ca toti vor invata sa scrie, sa citeasca, sa numere
aseara Giulik a citit nush cat din "Fata babei..." si s-a cocosat de ras de cuvantul meu "arhaism" incerand sa i explic limbajul incalcit al lui Creanga. bine, a ras si de numele lui

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Azi cica le face vaccinul. Oare il pot duce la inot dupa masa?Or fi ceva contraindicatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ioana, nici eu nu-i pretind lui Matei numai de FB sau sa imi ia premiul I... El ma intreaba:"Ce zici daca vin cu S" si eu i-am spus ca il voi ajuta sa ia macar B data viitoare.
Mi se pare tare deplasata chestia cu trezitul noaptea in clasa I... oare ce va face in liceu??
Din pacate, eu trebuie sa il responsabilizez un pic pe Matei si de aceea ajungem la lacrimi, chiar nu se concentreaza, nici la scoala, nici acasa, nici la after-school, e cu gandul la fete, freza, cum sa isi faca cat mai multi prieteni si se uita pe pereti in loc sa scrie. Daca nu l-ar duce capul, l-as lasa in pace....
Carmen, ce bine ar fi sa ma plictisesc din cand in cand :)

Ina, eu stiu ca dupa vaccin nu se face imediat baie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ina, eu nu as merge la inot azi. nu am o explicatie logica sau documentata, insa as rata, stiu cand erau bbi nu aveau voie baita.

eu nu stiu daca Giulia e motivata, ea face treaba asa, ca e treaba ei, asa cum mergea la gradi, asa merge acum la scoala. i-am mai spus ca vor veni momente cand va fi greu, dar ca le vom face cumva fatza, eu voi fi mereu la dispozitia ei sa gasim solutii multumitoare.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria, ce simpatica e Giulia...hehehe

La noi se face marti vaccinul...Invatatoarea a chemat parintii in ajutor
Pai daca incepe unul sa planga incep toti si nu se mai opresc...
Daca nu merge cu clasa o sa-i cumpar priorix-ul si o sa il facem la medicul de familie.

Ina, nu cred ca are contraindicatii dar trebuie intrebat, cred...

Fusei la scoala. Maria nu a vorbit azi (ca nu avea cu cine, era singura in ultima banca ) dar pe testul de azi de la matematica era scris de doamna "Nu inteleg!"...Facuse Mariuca niste mazgaleli de te ingrozeai
Maria a zis ca i se incalcise matematica in cap!
Doamna a zis ca nu e atenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

S-a rezolvat deocamdata problema, n-au facut azi vaccinul...
Edit. Copilul a declarat ca azi a facut lucruri bune la scoala, ca a fost meritabil. L-am intrebat ce a facut asa deosebit si mi-a zis ca i-a dat rigla dnei invatatoare cand a avut nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si eu sunt tare curioasa daca au facut sau nu vaccinul. aflu diseara
io vreau sa scapam odata de vaccin.
si astept vacanta

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ce vaccin fac copiii?
Eu sunt o mama nu foarte responsabila se pare... aseara am taiat-o la sala de sport si din usa i-am spus lui Eva sa nu uite ca are suedeza si poate ar trebui sa citeasca. Mi-a raspuns dada, sigur...
Cand m-am intors la 7.30 am intrebat daca a citit, a zis ca nu avea nimic, si i-am zis intr-o doara sa se uite un pic in carte pana pregatesc eu masa. sa vezi surpriza... din carte a zburat o foaie cu spe intrebari dintr-o poveste pe care ea nu o citise... asa ca s-a apucat la ora aia, a citit si a raspuns la intrebari uite ca am gasit emoticonu potrivit :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marcelle teoria spune ca nu se fac vaccinari cand este prezenta febra. Dar poti astepta pana consideri tu ca este ok,nu-i obligatoriu in ziua respectiva!
Irina f tare!

se pare ca dictarile vor fi dupa inceperea literelor..pana atunci la noi nu s-au dat calificative ci numai happy face-uri si alte stickere..Iar mie mi se pare normal asa...
Au inceput sa lucreze dupa culegere la matematica
Acasa noi facem cele 3 randuri ca tema de la scoala.apoi ii dau eu o pagina de adunari scaderi,descompuneri,< >, vecini si de citit citim din Mos Arici..asta facem noi zilnic.

Mergi la inceput