Scolari de Iulie - August 2004 * 83

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Matei e mai bine, nu a mai facut febra, pare slabit insa. dar asta nu l-a impiedicat ieri sa deranjeze ora de engleza , asa cum mi-a scris invatatoarea in carnetelul de corespondenta...
In schimb, a luat doi de FB :)

Kim, voi cum sunteti?

Andrea, ce copii frumosi ai! Imi plac tare mult uniformele!

Daria, tare Giulik cu cititul!

Va pup, am treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata!

Roberta, sanatate multa voinicului! Ma bucur ca n-au fost probleme. Eh, acu' nici sa stea ca statuia nu se poate...:)))

Eu pe asta cu presentation skills nu insist ca Maria oricum vorbeste muuult si e extrem de dezinvolta in absolut orice dialog.

Daria, bravo! Sa o tineti tot asa. Cand aud de citit mi se pare stintifico-fantastic.

Carmen, am admirat si eu letopisetul (intr-un final glorios)
Io, spre deosebire de andries, ma inmoi toata la faze din astea...

Roxana, eu personal nu i-as da lego, mai ales un robot la care tine mult (parerea mea e ca sansele sa vina cu el intreg sunt aproape nule ).
Eu de exemplu i-as da un ierbar! (avem un ierbar facut dintr-un dosar, Maria a scris pe prima pagina mare cu carioca IERBARU LUI MARIA ...e facut din foi albe de hartie pe care sunt lipite cu scoci frunze de diferite culori...dureaza sa-l faci 10 minute ...evident ca nu rezista daca frunzele nu sunt presate, dar se poate imbunatati in timp....)
Sau i-as da un dinozaur si (Maria asa ar face) ar povesti juma de ora de cretacic si ce mancau dinozaurii si cum aveau ei dintii...si ce zgomote fioroase faceau...
Ca daca ar pierde astea nu s-ar miorlai...

Azi nu ma duc sa o iau de la scoala...o sa fie prima zi in care nu o astept cand iese de la ore.
O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Daria felicitari pentru Giulikauzi da' tu de ce scrii cu litere mici cand o lauzi pe mandra,ha????
Andrea,foarte frumoase pozeiar Stefaniei ii sta foarte bine cu parul prin si in uniforma,nici n-am recunoscut-o
Robi inseamna ca-i in forma Matei daca a fost "activ" la engleza,felicitari pentru fb-uri
Roxi interesanta actiune o sa aiba Pat,nici io nu m-as risca cu lego-urile
Ieri copii au avut de rezolvat 4 exercitii in caietul de mate obisnuit si la sfarsit doamna i-a pus singuri sa se corecteze cu pixul cu gel verde si sa-si puna calificativ....va dati seama ca toti si-au pus FB.....si Maria si-a pus dar pe meritca asa i-a zis doamna
Noi n-avem inca carnet de note...
hai pupicei..io vreau sa fie vara si sa plec in vacanta la mare la soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristalina, si vine singura acasa?

Si Matei are ierbar, muncim la el din primavara, presam tot ce prindem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si io o sa am ierbar ca pe Giulia nu o pasioneaza

am scris cu lit.mici ca asa mi-a venit, adevarul e ca sunt tare mandra de ea, a mai zis doamna ca se vede ca citeste pt ca stie o sumedenie de cuvinte cand de exemplu fac exercitii si trebuiesc exemple cu diverse sunete/litere.
a spus ca suplimentar nu e cazul sa lucram ca fac ei la after.
a mai spus si ea ca pe Giulik nu o preocupa decat ce o intereseaza, habar n-are cum ii cheama pe colegii / colegele ei
eu sper sa fie bine si sa mergem in continuare cu drag.
si ma bucur ca vine vacanta, pt ca o meritam


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaaa...nu, se duce bona noastra sa o ia (eu ma duceam numai sa verific daca a mai facut prostii, ce teme are pentru ca in primele zile uita, chestii din astea, pentru ca scoala e la 2 minute de casa si la 5 minute de serviciul meu)

Insa multi copilasi din clasa Mariei se duc singurei acasa! Aici la tzara nu e problema...

Andrea, ce frumosi sunt ...eu ce am remarcat in mod deosebit e culoarea parului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La asta cu numele copiilor si Maria e de coma...Ieri am aduc acasa o fetita, daca plecasera toti si ramasese singurica dupa vaccin i-am dat telefon mamei sa stie ca e la mine si ca o duc la 12 in curtea scolii. Pai Maria dupa ce s-au jucat tot nu-i zicea pe nume!!!

Dupa ce i-am repetat eu de cateva ori s-a rezolvat problema, dar pur si simplu nu stie decat numele care o intereseaza (Stefan cel mic, Stefan cel mare , Stefan cel blond )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cica azi au avut test la scriere si a luat doar "bine". precis tot din cauza vorbitului non stop. abia astept sedinta de maine.
la noi a ajutat mult la cunoasterea colegilor faptul ca au primit cate o fotografie mare, laminata, cu toti colegii si doamna. (ceva in genul tabloului de absolvire pe care il aveam noi acum o mie de ani ). si de acolo imi arata prietenii, le retine numele ca le spun eu, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

M-am adunat si eu de pe drumuri...saptamina trceuta la Predeal, luni la Iasi... (ce coincidenta, am vazut ca vorebeati de catalogul on-line - luni am avut o intilnire chiar cu cei care au dezvoltat acest sistem si am fost foarte incintata de ce mi-au povestit - am inteles ca si in Buc a inceput implementarea, deocamdata sunt doar vreo 3 unitati de invatamint cu acest sistem, oricum sunt foarte-foarte bine!).

Cu scoala ii dam inainte - desi sincer eu sunt depasita de situatie...dar asta e!

Ieri au venit patuturile si am inceput operatiunea de mutare a copiilor - rezultatul dupa prima noapte?? Stefan a aterizat in vechiul lui pat pe la 12 noaptea, Tudor s-a trezit plingind dupa mine de o mie de ori pina cind m-am mutat cu el in pat - asa ca eu una am sfirsit prin a dormi intr-un pat de o persoana, inghesuita la maxim de Tudor - adica mai mult nu am dormit, ce sa mai zic de odihna...

Ma tot intrebam ca am vazut ca voi vorbiti deja de calificative si de carnet de note - mie invatatoarea mi-a spus ca deocamdata nu le da calificative, deocamdata primesc frunzulitze (lipite pe caiete, in dreptul lucrurilor executate corect) - probabil culoarea frunzelor o insemna ceva...habar nu am...

Eu acum imi doresc o vacanta...luuuungaaaa....




Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, deci ai baieti mari imi pare rau de nesomnul tau, dar sigur va fi tot mai bine Vacanta, zici ? Ma inscriu.
Roberta, orice zici, Matei trebuie sa fie un dulce si important e ca e mai bine poate a deranjat ora in limba engleza si se iarta.
Rox, ce bine ca va sedintati maine, noi abia dupa vacanta. Sa nu fii prea suparata pe Patrick, sigur au lucruri importante de vorbit
Cristal, asa-i si Giulia, atentie si memorie selectiva pt prenume in functie de nevoile ei personale

nici nu mi mai vine sa intreb de celelalte fet din lista.
sa le fie rusine ca nu au scris de mult timp



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput