Scolari de Iulie - August 2004 * 83

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mani, singura mea teama este ca pana la ora de show and tell lucratura va fi cazut pe jos de zeci de ori, piesele pierdute, copchilul suparat varza (eventual si plans).....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

in engleza va fi prezentarea la voi, Rox ?

(si giulik si-a carat intr o zi mai pe la inceput foca mare rrroz)

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Ioana, saru'mana de intrebare, Matei sper ca e mai bine, azi nu am avut incotro si l-am dus la scoala, in momente de astea imi vine sa ma duc pe campii
A mai avut aseara un puseu febril, aproape 38, l-am controlat toata noaptea si nu a mai avut febra, asa ca azi i-am dat medicamente, i-am dat si la el un Nurofen, sper sa il ia cand trebuie, si l-am expediat la scoala...
Sper din tot sufletul sa nu fie scarlatina... acusi imi vin sefii de la Londra si TREBUIE sa fiu la birou.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

e, in engleza.. in romana . macar de ar face-o cum trebuie . (am zis show and tell ca nu stiam cum sa zic la fel de adecvat in romana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Roxi ..ii lego intr-o cutie ( transparenta ....musai ) si i-o dai doamnei in grija. Dupa show &tell... e problema lui . Sincer nu conteaza ce spun... important e sa vorbeasca. Succes!!
Se pare ca la noi de la show &tell au trecut la speaker's corner ... sa vedeti ce se mai pregatesc unii parinti ( ca nu cred eu ca la 7 ani un copil poate sa faca prezentare in power point) . Eu i-am zis sa uite de computer, sa isi faca prezentare de minuta , cu desene, cu lego ...ce vrea el ... Acum sa vedem ca in fiecare zi vine cu cite o o idee - incl lego Roxi. Asa ca sa stii ca se poarta !

am vazut ca copii deja scriu foarte ordonat ... bravo si asa sa continue , aici nu se pune accent pe asta - important e sa scrie , califrafia - spre nebunia mea - nu exista . Eu am fost tare ordonata si mi-as fi dorit si copilul sa fie la fel - dar n-am nici o sansa. Aici ii lasa sa le mearga imaginatia ...dar sa scrie. Chiar au un caiet in care invataoarea nu are voie sa puna pix-ul sa corecteze nici o greseala. Si vad ca si-a facut unul si acasa. Si asta imi place ....

va innebunesc cu ce e aici - scuze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La Meti, la ora de religie (!), copiii care vor prezinta cate o tema, la alegere. Matei a vorbit saptamana trecuta despre soare si planete :)
Eu chiar sunt focusata sa ii dezvolt presentation skills :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

In sfarsit am reusit si eu sa pun niste poze, inclusiv din prima zi de scoala http://family.webshots.com/album/581581461EwvAvL



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimi
brr iar am inghetat.
Mani hehe am inteles. ma gandesc la varianta ta, merci!
ieri am avut probleme - cu vorbitul, bineinteles, in concluzie nu a facut sport. trebuie sa lamuresc problema asta once and for all... ca vad ca nu prea are stare in banca cu colegu'
o zi frumoasa sa aveti, ma duc sa ma uit pe pozele Andreei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

o zi buna si de la mine si multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

buna dimineata si de la noi; si aici e iarna.
eu sunt tare mandra de Giulik, mi-a laudat-o doamna, a facut foarte bine la mate la ceva test si citeste foarte frumos, cica.
din ambitie, aseara a citit cartulia de la biblioteca, "Al 7-lea unicorn" ca sa mai scoata o carte inainte de vacanta.
a mai zis doamna ca mai ridica si ea manuta in clasa, incet-incet asa si a spus ca nu e timida, ci pur si simplu face lucrurile cand le vede rostul
Andrea, ce frumosi sunt amandoi
Lia, cum mai e la scoala , ati rezolvat problemele definitiv cu mutatul in banca ?
Rob, sper ca Matei e mai bine

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput