MONTIGNAC (163) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Eu fac chiftelele ca si ANDANII dar fara morcov, eventual mai pun ciuperci.

BRINDUSIK eu sunt invers, am acum o perioada in care nu am pofta de mancare, poate asa mai scad si eu in greutate.
Ma enerveaza si frigul asta care a venit asa, prea brusc...am trecut de la tricou si sandale la geaca de iarna si cizme

Meniul de azi
- salata de vinete cu gogosari, expresso
- budinca din avocado cu prune si cacao
- piept de pui la gratar, putin cascaval
- migdale
- daca o sa-mi fie foame o sa mananc mozzarella cu rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

diana si eu de obicei is "invers" la stres nu mananc..cand imi vine nu-mi e foame si nu am pofte...da nush ce-i cu mine...

io azi:
Md: cereale cu lapte soia
G: mar, lapte cu cafea, banana
P: oua fierte tari, si piftele cu wasa
G:mar, caise uscate
C: cutie de sardine in sos tomat cu wasa si momentan prestez inca o cana de lapte cu nes

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

NEATA montigirls!!
cam pustiu pe aci..puisoara nu mai scrie... cristina o fi si ea ocupata ..lu ninha ii plange bebelu... samira busy si ea, anda panada s-o suparat pe noi... diana ce se mai conformeaza cu scrisu, si anadani salveaza situatia din cand in cand...uoooooooof ce ma fac eu mey fetelor cu voi?

io azi am in program ashea:
Md: lapte (juma soia juma 0 de vaca) si baton cereale
G: acu beau lapte cu nes, si va urma cred si un mar...
P: supa si poate si un iaurt
G: mar sau banana,caise uscate
C: as vrea neste salata verde ca mai am si piftele si poate merg una langa alata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mon, bine ca ii place . Si daca doarme acolo are un program fix de somn, de masa,de joaca...

Andanii, chiar daca nu mai merge la dansuri eu zic ca tot va ramane cu o tinuta frumoasa si cel mai important va stii sa danseze cu orice domnisoara fara emotii

Diana,poti sa iti faci o consultatie de endo si o dozare de hormoni tiroidieni,si numai asa de control.

Brandu, multe piftele ti-ai mai facut daca mai ai si azi . De ce esti stresata?

Eu am mai calcat in strachini cu cate o supa cu galuste de la mama dar in rest am fost cuminte. Azi de la amiaza mi-e tare rau de la stomac,mi-e greata, tare mi frica ca m-am captusit cu o enteroviroza . Saptamana asta am auzit vreo 5 persoane cu viroza de-asta digestiva( si am si stat de vorba cu ele face to face )

Maine daca ma simt bine as face ceva dulce dar inca nu stiu ce.



Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Fetelor, sunt bine, dar cum a banuit Brandusa, tot ocupata.
Mai avem un weekend de foc, si dupa, poate ne mai linistim.

Incerc sa fiu cat mai Monti, dar sapt asta mi-a reusit numai in proportie de 70-75%.
Sa vedem sapt. viitoare ce meniuri o sa am.

Ani, sa ne soui ce ai facut bun dulce.
Eu ziceam ca nu mai fac prajituri, ca eu mananc cele mai mult, dar sa vedem ce zice si restul casei.

Weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Daca mai gasesc prune asta o fac http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12654/Retete-Montignac-Cea-mai-rapida-prajitura-cu-prune/.

Si o reteta interesanta cu dovlecei http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/29083/Dovlecei-in-ulei-de-masline/

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro n-am facut multe piftele dar nu am luat la mine decat vreo 4-5 si oua fierte si mno...data aviiatoare o sa incerc sa pun invers...750g brocoli si 400-500 g carne...chiar imi plac cum au iesit la gust si nici ca fac diferenta

praji asta cu prune arata a tarta de prune...oare merge si cu gem de prune?mama mea o facut gem fara zahar si o iesit o nebunie

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu,acum dupa ce am facut-o pot sa spun sigur ca nu merge cu gem. Dar e superbuna . Eu am facut-o cu faina de migdale si sirop de agave. Imi place ca e acrisoara un pic de la prune, excelenta.

Mai am la cuptor o rulada de piept de curcan cu umplutura de praz si ciuperci.O vom servi cu brocoli aburit.

Din pacate stomacul ma tot doare, asa ca am abandonat bucataria si am predat stafeta mamei

Voi ce gatiti?

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL eu chiar saptamana trecuta facusem tarta asta cu prune, dar fara cacao...eu mai fac tarta de asta cu mere, cred ca azi chiar o sa prestez. Vreau sa incerc si eu cu faina de migdale.

Meniul de azi
- un mar
- sunca monti, mozzarella, gogosari, expresso
- migdale
- piept de curcan la gratar, gogosari, cioco 65% cacao
- seara probabil voi manca tarta cu mere.

PUISORUL multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro da nu e prea gretos cu faina de migdale??..am facut o data ceva da nu mai stiu ce...si tin minte ca mi s-o parut grea chestia aia

io maine am in program neste peste prajit cu otet si usturoi..iara n-am chef de gatit sapt asta si o sa fiu si plecata de joi pana vineri seara deci..
in schimb in frigi am : brinza, bete de telina, oua, picioruse de pui pe care o sa le fierb si iaurt

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput