gradinita 67 sector 3

gradinita 67 sector 3 | Autor: denisamov

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata.
Sunt mamaica unui baietel de 4 ani care in prezent este inscris la o gradinita particulara dar as vrea sa-l mut la aceasta gradinita din mai multe motive.
Sunt mamici cu copilasi inscrisi aici?
As dori sa aflu pareri despre educatoare, daca se ocupa de copilasi etc...stiti voi.
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

buna,
Baietelul meu merge la gradinita 67, dar in corpul B, este grupa mica. Pana acum educatoarele mi-au lasat o impresie f buna. Este curat, au dat de azi drumul la caldura, baietelul meu este incantat.
Deocamdata in corpul b se merge pe program scurt, fara masa, din 24 oct se trece pe program prelungit si vor primi si masa acolo.

eu sunt f incantata si multumita de gradinita. Corpul A s-a deschis in 2008, iar corpul B anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

si inca ceva..cat timp a fost cald au iesit cu copilasii in parc, de cand s-a racit stau cu ei inauntru. Sapt viitoare vor organiza o actiune/concurs de sculptat in legume de toamna. echipele vor fi formate din copii, parinti si fratiorii mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaIon04 spune:

Buna
Si copilul meu frecventeaza gradinita 67 (corpul A - din Reconstructiei). Noi suntem multumiti in general: si de educatoare, si de meniu, de gradinita in general. Este o alegere buna - parerea mea
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Buna,
Va multumesc pt raspunsuri.
O sa incerc sa ajung sa vb cu directoarea sa vad daca mi-l primeste din semestrul II.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

In principiu gradinita e ok, mancarea este buna si am vazut ca anul asta au inceput sa inlocuiasca destul de des carnea de pui cu carne de curcan. Portiile nu stiu daca sunt suficiente, fii-mea (care nu e o mancacioasa) mi-a spus de cateva ori ca a mai cerut o portie si nu i-au dat, decat cel mult dimineata.

Despre educatoare nu are relevanta parerea mea, ca noi suntem alt nivel de varsta, depinde ... Unele se ocupa mai mult, unele mai putin ...

Mie nu-mi place ca le pune destul de multe desene animate, fii-mea vazuse la gradi desene pe care nu apucase sa le vada acasa. Nici activitati nu fac prea multe, pe panoul din fata grupei nu am vazut decat planse colorate si foarte rar chestii lipite sau alt tip de activitate creativa. La grupa vecina insa aveau mai multe, si plastilina, si alte chestii, de-aia zic ca depinde de educatoare.

Au iesit la teatru, la circ, cam o data pe luna au cate o iesire.

Optionalele sunt cam nule ca valoare, cel putin cel de engleza e jalnic, dupa ce ca nu invata mai nimic nici nu vor sa-ti dea materialele sa poti repeta cu ei acasa, se afiseaza la panou si trebuie sa stai sa-ti copiezi sau sa faci poza cu telefonul. Desi parintii au protestat, nu s-a rezolvat nimic.

La noi nu se face decat o sedinta cu parintii pe an si asta mi se pare putin; asta ar fi un minus, lipsa de comunicare cu educatoarele.

Per total, e ok, dar se poate si mai bine, am colege cu copii de aceeasi varsta la alte gradinite de stat unde se fac mai multe lucruri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Aoleu,se pun desene animate?
Nu sunt de accord cu asta.
Offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

Aoleu,se pun desene animate?
Nu sunt de accord cu asta.
Offf...


Ti-am spus, depinde de educatoare ... poate la voi n-o sa fie cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandsil spune:

Buna Denisa, incerc si eu sa-l mut pe baietelul meu de la o gradinita din Iancului mai aproape de casa , la corpul B al gradinitei 67 . Ai reusit sa vorbesti cu directoarea , ti-ai inscris copilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna,

As vrea sa inscriu fetita (care are 2 ani si 4 luni acum) sa mearga din toamna grupa mica de la gradinita 67.
Eu as vrea la corpul B. Cum se procedeaza? Trebuie sa mergi la directoarea din corpul A?" E nevoie de "atentii"?

Multumesc.

mami de bebelinda Andrada Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna,
Am ajuns la gradinita 67 pt informatii despre inscrierea fetitei in anul 2012-2013. Total NEPRETENOASE secretara si femeia de la intrare, bodyguarda. Cred ca le-am si deranjat cu intrebari care nu apareau afisate pe geam...fiind luni dimineata, cred ca nu isi bausera cafeaua :)) sau asa de acre sunt de obicei!? La directoare nu se poate ajunge, desi am fost cu un buchet de flori, se pare ca nu are program de audiente. Nu am mai pomenit asa ceva la o insitutie publica. Mi sa- raspuns ca sa depun dosarul si vedem atunci daca o accepta sau nu, in conditiile in care fetita mea nu are pampers, mananca singura si se imbraca singura cat de cat... Total dezinteresate de aceste aspecte, raspunsurile au fost seci: depuneti dosarul. Daca asa se comporta si cu copiii... Voi cum ati fost primite? Merci

mami de bebelinda Andrada Ioana

Mergi la inceput