Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - eiii, rabdare ca e frumos si sa nasti natural. As mai vrea eu sa trec prin momentele primei nasteri. Asa frumos a decurs totul!! Sunt impacata si cu decizia de acum, sunt convinsa ca e cel mai bine pt. noi, acum. Insa experienta primei nasteri a fost fantastica!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 33s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_2610 spune:

abramburika - mersi ca mi-ai spus, deci mai incerc

arleza - pai eu ti-as da, dar nici pe mine nu ma deranjeaza sa nasc o data, numai ca nu-mi vine inca sa cred! nu-mi vine sa cred ca am sa merg asa la spital, si apoi am sa vin cu O FETITA acasa! nu stiu cand am sa ma obisnuiesc cu gandul, cred ca abia dupa ce am sa o vad ca e reala totusi, ca e sanatoasa, scumpica...

e si bine si e si rau cu programarea asta... nu poti sa stii sigur ca ajungi pana atunci ( la mine la spital doar dupa ce implinesc 37s ma primeste, in rest ar trebui sa merg la spitalul judetean la urgente, si nu suna bine deloc) si apoi iti dai seama cum am sa "dorm" cu o noapte inainte, ce emotii am sa am plecand pur si simplu spre spital, nici nu-mi pot imagina, parca e prea mult inca pentru mine asa, cand te ia pe nepregatite...nu prea mai ai timp de emotii. stiu de data trecuta cand m-am operat, am fost la consult la doctor, era urgenta mare si in putin timp mi-a si facut operatia, nici n-am avut cand sa ma gandesc la toate detaliile la care ma gandesc acum...

cred ca am in sfarsit 10 mesaje

---------------------------------
asteptand-o pe Ema Irina , 35s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

adriana, da, in sfarsit ai 10 mesaje si imagine la avatar.

Alte considerente au stat la baza deciziei mele de cezariana, mult mai importante, insa si eu m-am framantat mult si mi se parea incorect sa decid eu data nasterii copilului, sa nu las natura sa isi faca treaba. Pitici de-ai mei ... voi experimenta si eu acum emotii cat casa cu o seara inainte de cezariana si alte emotii pana atunci ca mandra sa nu ne strice planurile. Sincer, in alte conditii as fi mers pe natural 100%. Nu vreau sa ma scuz ca n-am fata de cine, vreau sa ma conving eu (inca o data) ca e decizia cea mai buna, la momentul potrivit. Ca sa fiu in continuare o mama "valabila" pt. fetele mele.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 33s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Fetele am si eu o intrebare, de und ev-ati luat caruciorul, scoica si patutul pt bebe k eu nu ma pot hotari deloc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Salutare si de la noi

Brambule esti o mama de milionenu-ti mai baga in cap singurica tot felu de tampenii...

Am vazut burticile frumoase toate
Aris m-ai dat pe spate cum aratida ce manaci fata???

bun venit noilor burticutesarcini usoare si la termen va doresc

Vad ca vorbiti de bagaju de spital wow nu-mi vine sa cred ca mai e asa putin, eu inca sunt aiurita ptr mine n-am cumparat nimic si sincer nici nu ma grabesceu tot nu realizez ca mai e asa putin

Lia se pare ca Matei e un gentalman o so lase pe fetita Okkai prima



Anita mami de printesa, Rachella Alexia - si
29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_2610 spune:

Si eu ce as mai fi preferat o nastere naturala, mai ales ca in urma experientei cu prima operatie stiu ca nu te refaci chiar asa usor dupa asa ceva, si ai nevoie si de mult ajutor de la cei din jur, dar daca altfel nu se poate, ma obisnuiesc cu ideea avantaje si dezavantaje peste tot...

Deea, uite caruciorul nostru:

http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=253

asta dupa ce initial am fost cumparat din zona unul caruia nu i se miscau rotile din fata si am hotarat ca eu n-am sa pot cu asa ceva, mai ales cu operatie, si l-am dat inapoi si l-am comandat pe asta e foarte, foarte dragut, al meu model e gri deschis cu verde-galben, se manevreaza foarte usor, are tot ce mi-am dorit si nimic in plus (de exemplu nu am vrut landou, mi se pare inutil in cazul meu)...singura chestie e ca e destul de mare, nu greu, dar mare, ceea ce e iarasi bine, ca eu sunt inalta si n-as fi vrut sa ma tot aplec peste el, dar ma gandesc ca la bloc ar fi chiar imposibil cu asa un carut... noi deocamdata stam cu ai mei la casa, dar cand o sa ne mutam inapoi la bloc probabil o sa luam unul sport foarte usor, mai e pana atunci

---------------------------------
asteptand-o pe Ema Irina , 35s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

LIA stai linistita ca sta Mateiu acolo atat cat trebuie. te-a ascultat pana acum,nu? A fost suuuuper cuminte

poate sapt viitoare dupa ce vb cu dr, daca o fi si la mine cezariana, voi avea si eu data

pana una alta am pus o masina la spalat cu lucruri bebelicesti, cu detergent pt copii marca dm si servetele absorbante de culoare...vedem ce o iesi.

tre sa iau si eu ceva pt dormit lui bebe ca nu-mi place ideea de paturica nici mie.

ce capitol frumos! deja motatele sunt pregatite, si avem primele date! minunat!!!


31+ Luca Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca77 spune:

Hai ca o iau de la Adam si Eva din nou

Firicel, pe unde umbli ? Succes luni la echo, sa vii cu vesti bune pe aici. Ati terminat de pregatit camera juniorului?

Laura, si noi tot saltea din fire de cocos am luat. in plus aici e moda sa adaugi o protectie Aerosleep peste saltea. Uite ca in poza asta: http://www.hello-world.be/nl/images/large/Matrashoek.jpg

Anna, subscriu si eu la ce ti-au spus fetele. Mi se pare ca lucrezi prea mult pt situatia ta. Auzi la 20.30 sa fii inca la servici, in conditiile in care acasa te asteapta un copil, si al doilea e in burtica.. Sefa, daca ti-e prietena buna trebuie sa te inteleaga

Dana, felicitari pt pozitionarea lui bebe! cum te descurci cu dieta?

Paula si Tia ce grasuuni!! bravo fetelor

Lia, hehe.. ai fi zis tu acu o luna- doua ca ajungi la 35 de sapt si dr sa iti spuna ca mai rezisti?

eu n-am secretii sau colostru, o fi normal?. In schimb greata si dat afara zilnic cam de o luna incoace... si nu am pofta de mancare de loc. am intrerupt fierul o vreme, ca o puneam pe seama lui, dar vad ca nu e de la asta. pur si simplu ...



34+ cu Anna Eden

www.psychosomatics.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare si multumesc pt raspunsuri,copilu e mult mai bine azi se scarpina doar asa cate putin
Azi am spalat hainutele si nu mai pot de dragul lor cum stau acolo atarnate pe uscator
Nina ,pe 26 oct ar trebui sa ma vada medicul fiecare spital are politica lui
Despre burtiera pot sa va spun ca am folosit centura postnatala de Chicco si am fost super incantata.In maxim 2sapt nu mai aveam pic de burta va jur.Bine probabil ca a contat faptul ca am 15 ani de balet la activ
Acum ma duc sa ma imbrac si plecam la spital sa vedem ce mai zice moasa.Revin mai tarziu cu detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Am fost la diabetolog...am scapat iar de insulina

Felicitari fetelor care si-au vazut bebeii!

Va las ca tocmai a oprit mami focul la zacusca...si de asta am voie



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 32+ cu

Mergi la inceput