Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Ce fel de piele are bebelusul tau + CONCURS

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 13
david2005
david2005

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Bebelu#537;ul meu are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate.
Mergi la inceput
alanis
alanis

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Se pare c#259; bebelu#537;ul t#259;u are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate . Acesta este un fenomen destul de des intalnit, din cauza c#259; la bebelu#537;i, glandele sebacee nu functioneaza īnc#259; la nivelul optim. Nivelul de gr#259;simi secretat de epiderma bebelu#537;ilor este insuficient pentru mentinerea unei bariere protectoare a pielii , astfel hidratarea intensiv#259; cu produse speciale de īngrijire cu un aport ridicat de lipide este foarte important. Gama NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE este ideal#259; pentru pielea sensibil#259; #537;i uscat#259; a bebelu#537;ilor, avānd o formul#259; bazat#259; pe lipide Omega 6 esen#539;iale pentru o protec#539;ie adecvat#259; a pielii #537;i unt de shea care calmeaz#259; #537;i hidrateaz#259; intensiv pielea, avānd īn acelasi timp efect anti inflamator.
Mergi la inceput
MihaelaV
MihaelaV

756 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMihaelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MihaelaV un Mesaj Privat  Reply with Quote
"Probabil ca pielea bebelusului tau este normala si sanatoasa.

Este normal ca uneori sa apara reactii ale pielii sub forma petelor rosii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie sa modifici rutina actuala de īngrijire a pielii bebelusuluii.

NIVEA Baby īti recomanda sa īncerci lotiunea de spalare din cap pāna īn picioare, si dupa baita sa aplici Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona funduletului poti folosi servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi sa aplici Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere".

Este adevarat raspunsul testului. Pana acum bebelusul meu de 3 luni nu a avut nici o alergie si are pielea foarte fina Am folosit cu succes uleiul Nivea Baby si imi place mirosul lui delicat si faptul ca face pielea mai catifelata.

Mihaela

Editat de - MihaelaV on 14/10/2011 18:37:30
Mergi la inceput

adra_bell

3931 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adra_bell Adauga semn de carte la raspuns Trimite adra_bell un Mesaj Privat  Reply with Quote
Probabil ca bebelusul tau are o piele sanatoasa, normala, care poate prezenta uneori reactii sub forma petelor rosii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie sa modifici rutina actuala de īngrijire a pielii bebelusului.

NIVEA Baby iti recomanda sa īncerci lotiunea de spalare din cap pāna īn picioare, si dupa baita sa aplici uleiul Nivea Baby. Pentru zona funduletului poti folosi servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi saaplici Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Editat de - adra_bell on 14/10/2011 18:53:35
Mergi la inceput
Pestritu
Pestritu

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiPestritu Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Bebelusul meu scump si drag are pielea normala si catifelata datorita produselor Nivea. Va multumim
Claudia Medgidia
Mergi la inceput
balaur
balaur

1 Mesaje
Probabil c#259; bebelu#537;ul t#259;u are o piele s#259;n#259;toas#259;, normal#259;, care poate prezenta uneori reac#539;ii sub forma petelor ro#537;ii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie s#259; modifici rutina actual#259; de īngrijire a pielii bebelu#537;ului
Īn cazul īn care pielea bebelu#537;ului prezint#259; reac#539;ii severe, cum ar fi erup#539;ii cutanate, piele uscat#259;, mānc#259;rime extrem#259;, care persist#259; sau se agraveaz#259; in timp, consulta#539;i medicul pediatru.

R#259;nile inflamate sau supurate de la nivelul tegumentului ar trebui verificate de c#259;tre un medic . Produsele obisnuite de īngrijire a pielii pentru copii nu sunt suficiente pentru aceste probleme de piele
Buna.acesta i rezultatu la copilul meu. eu i am nascut pe copii cu pielea uscata o perioada am comandat crema de galbenele cu vitamina A recomandata de pediatru maternitati dupa cateva luni am folosit produse nivea si folosesc si acum samponu si uleiu de masaj si le face pielea catifelata.Multumim Nivea.week.placut si sa ne traiasca puiutii.

scorpion
Mergi la inceput

danageodoiu

119 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanageodoiu Adauga semn de carte la raspuns Trimite danageodoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Rezultatul testului arata ca bebelusul meu are o piele sanatoasa, normala, care poate prezenta uneori reactii sub forma petelor rosii sau uscate. Se pare ca este un lucru normal si ca nu trebuie sa modific rutina actuala de ingrijire a pielii bebelusului meu, dar pot folosi lotiunea de spalare din cap pana in picioare de la Nivea si dupa baita sa aplic Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona funduletului sa folosesc servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi sa aplic Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere.

Bebelusul meu are 1 an si 6 luni si pana acum am folosit mai multe marci de produse de ingrijire, dar n-a avut reactii urate la vreuna dintre ele: Klorane, Seba Med, Nivea.

Succes tuturor si multumiri Nivea pentru concurs!

Dana, mama Siminicii

Editat de - danageodoiu on 15/10/2011 13:12:03
Mergi la inceput

yopyop

22 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite yopyop un Mesaj Privat  Reply with Quote
Rezultaul a fost cel asteptat: "Probabil ca pielea bebelusului tau este normala si sanatoasa".
O sa incerc lotiunea de spalare din cap pana in picioare si uleiul recomandate de Nivea Baby. Pana acum am folosit doar servetele umede si crema pentru fundulet.

Editat de - yopyop on 15/10/2011 19:03:30
Mergi la inceput
monykik
monykik

1 Mesaje
probabil bebelusul meu are pielea sanatoasa,trebuie sa-l ung dupa baita cu ulei nivea baby...
Mergi la inceput
saiucarmen
saiucarmen

1 Mesaje
Bebelusul meu are o piele normala si sanatoasa.Recomand Nivea si pentru mamici si pentru pitici.Pupici
Mergi la inceput
Pag. din 13 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com