Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Cica a fost cutremur de dimineata...

P.S. Imi cer scuze pentru limbarnita, recuperez zilele lipsa de pe forum

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

mda...nati toata ziua e cu tata in gura. nu zice mama decat cand o lasi in tarc de ex si ea nu vrea si atunci zice mmmaaaa maaaa. in rest tata, dada, nana, papa. cahh cand stie ca nu are voie sa bage diverse in gura, dar tot le baga.

mai nou, se da singura jos din pat, canapea sau brate. face ture de casa sustinuta, in patru labe nu ii scapa nimic.

sz: cum astupati prizele care le folositi? eu am una langa usa in care sunt 2 prelungitoare. deci nu am cum sa ii pun capacele. si se duce fix la firele alea sa traga de ele. la fel cand vede incarcatoru ca e in priza, se duce sa-l scoata de acolo.

ati simtit cutremurul?? eu l-ams imtit din plin. abia ma trezisem sa ii dau papa mandrei si cum a adormit nati, a inceput sa se zguduie patu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

mai frate..m-a capiat reclama aia de la ikea..nu o mai suport




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Cica a fost cutremur de dimineata...

P.S. Imi cer scuze pentru limbarnita, recuperez zilele lipsa de pe forum

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




haoleuuuu..daaaaa

eu-s fff speriata de cutremure, si mereu simt cutremure imagianre, am zis ca si asta e la fel.

bebelu m-ai omorat cu site-ul vioricai.... pai, mamiii de unde am eu timp de asa ceva???//

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

M-a terminat melodia aia...asa de dimineata! Desi pe nenea Stefan nu prea il inghit, dar versurile sunt o nebunie! Il lesin pe domnu sot diseara

ZIKI, n-am citit mai o perluta de-a Flaviei e tema cu gura sau am innebunit io?
Daaaaa, eu imi bat capul de mult timp cu petrecerea de turta. Chiar vroiam sa va intreb...am mai multe dileme:
- sa facem inainte de 1 an? (de ce oare se obisnuieste asa?)
- sa facem acasa? (nu am spatiu)
- (sa facem la restaurant? (nu am bani)
- sa mai facem o petrecere extra de ziua fetei, care nu poate sa treaca apoi nesarbatorita?
- sa nu mai vorbim de intrebarea no. 1 - ce tort ii fac fetei de ziua ei?

DEEA, eu sunt praf cu plantele, nu ma omor, recunosc...
Dinti - nu avem inca. V-am mai zis sa va relaxati pe tema asta, problema este daca nu are NICI un dinte la 18 luni. Mie mi-au iesit dintii dupa 1 an.

Cutremur - da, pe la 6 fara un sfert, l-am simtit amandoi, Am inceput sa avem somn super sensibil, ne trezsim la orice fosnet, daramite la cutremur...


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

da lori si eu sunt ca tine. mereu cand mi se pare ca ar fi cutremur, ma uit la sticle, vitrina, caut ceva care se misca. cred ca nu exista zi sa nu ma gandesc la cutremur.
aa ba da..ieri nu m-am gandit..si uite k la 5.45 a fost

dc nu o aveam pe socrela, nici eu nu aveam timp. dar am pasat-o p nati la buni si eu mi-am vazut de treaba. acu vreau sa fac de ziua ei unul si mai si pana atunci mai exersam sa iasa si mai bun.
aaa si caut retete de creme bune. sa numai fac din alea la plic.
asa ca dc aveti ceva retete bune de creme, astept




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx cica traditia zice sa se faca inainte de 1 an la fetite si la baieti parca la 3 ani..de ce ???habar nu am. sotu nu e de acord cu asta, dar pana la urma l-am convins. noi facem aksa, ceva restrans, adica noi, nasii, si bunicii. in rest...nimeni.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RALU, si dup-aia mai faceti si petrecere de 1 an?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Bebelu..la baieti daca depasesti data in care este nascut trebuie sa faci la 3 ani..nush de ce,dar daca faci exact la data in care e nascut se face la 1 an
noi facem la 1 an..la curte la noi

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

RALU, si dup-aia mai faceti si petrecere de 1 an?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





tocmai sa nu facem si la 1 an, facem cu 2-3 zile inainte. atunci pe 30, o sa sarbatorim noi 3.
bn..la noi e si aiurea ca tati pe 30-31-1 e la biserica..asa ca e cam greu cu sarbatoritu atunci. de aia intre craciun si revelion e cel mai bine.





Mergi la inceput