Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ailed, nu mai stiu cum sa negociez cu el..azi cand am plecat in parc in masina intreba disperat mami unde merge vladu ? tati unde merge vladu ?..drumul spre parc era si drumul spre gradi si se uita disperat nu cumva sa oprim in dreptul ei..
madutza, maine iti tinem pumnii si tie ? incepe cristi gradinita ? nu stiu de ce, dar asa cum il vad eu, calm si receptiv, cred ca nu vei avea probleme..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, la multi ani Andrei. E o frumoasa, are niste ochi frumosi..cred ca-i raman asa verzulii. Pe cat de agitat e Vladutz sunt convinsa ca pe atat de cumintzica va fi Andra. Asa vad eu pe fatuca ei.Succes maine la gradi. tuturor de fapt. Si alor mei. Si lui Cristi de Mada.
Delia, sa-ti fie de bine curatenia!
STrumpfi l-a surprins piscoata pe Nick ha??M-ai facut sa rad, ce neindemanatici sunt barbatii cestia cand vine vorba de pampersi...Sa va fie de bine si placinta cu branza si vanilie am mancat si eu una astazi grozava
yvy mersi de complimente!
Lavi, arata fain casutza, cred ca abia asteptati s-o finalizati.
Roxy, cum mai stati cu legumele?? Arsenie tot asa nu prea se omoara, cateva linguritze si atat...Ma dispera pt ca mie mi se pare ca e fff gustoasa..Nici cu iaurt nu le vrea, nici acrite cu putina lamaie...miine o sa incerc sa-i dau doar cartof cu galbenus sa vad ce-o fi.
Stefy, hai ca va fi bine ai sa vezi!! SI dc va plange putintel, asta e, sa stii ca majoritatea copiilor plang, la mine din 3 doar 1 a fost cumintel (arsenie) ceilalti au urlat de numa..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetele

am venit la o cafeluta dar vad ca nu-i facuta inca
moulineta pai n-ai pus si tu de-o cafea?
ally vad ca nici tu nu dai cafea, nimic? tu dai bautura asa de dimineata? hai ca merge si asa

La multe lunite Edy scump! sa cresti sanatos si cuminte

La multe lunite si pentru Andra de miki, Petru de pisuc, Sophia de strumphitza
sa cresteti mari si sanatosi bebei dulci.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, noroc cu tine ca eu uitasem ca azi galusca mea face 7 lunite sa traiesti puiul meu mic, sa te faci mare si sa ramai la fel de cuminte
la multi ani si pt ceilalti sarbatoriti

noi am fost prin parc si ieri si azi..ne-am plimbat si relaxat..ma rog, cat se poate cu vlad maraitul..si cu andra mucoasa..
drept urmare am reusit sa le mai fac si eu pozici si am atasat cateva

simo, andra n-a luat-o inca la plimbare, la fel ca si arsenie exerseaza balansul

mami de 2 prichindei

La multe lunite... sanatoase si papacioase
Dar de ce nu apari pe prima pagina cu data de 2? Eu acolo ma uit dupa sarbatoriti, ..si te-am omis
E dulce si cuminte foc, dar Vlad tot febletea mea ramane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Miki, la multi ani Andrei. E o frumoasa, are niste ochi frumosi..cred ca-i raman asa verzulii. Pe cat de agitat e Vladutz sunt convinsa ca pe atat de cumintzica va fi Andra. Asa vad eu pe fatuca ei.Succes maine la gradi. tuturor de fapt. Si alor mei. Si lui Cristi de Mada.
Delia, sa-ti fie de bine curatenia!
STrumpfi l-a surprins piscoata pe Nick ha??M-ai facut sa rad, ce neindemanatici sunt barbatii cestia cand vine vorba de pampersi...Sa va fie de bine si placinta cu branza si vanilie am mancat si eu una astazi grozava
yvy mersi de complimente!
Lavi, arata fain casutza, cred ca abia asteptati s-o finalizati.
Roxy, cum mai stati cu legumele?? Arsenie tot asa nu prea se omoara, cateva linguritze si atat...Ma dispera pt ca mie mi se pare ca e fff gustoasa..Nici cu iaurt nu le vrea, nici acrite cu putina lamaie...miine o sa incerc sa-i dau doar cartof cu galbenus sa vad ce-o fi.
Stefy, hai ca va fi bine ai sa vezi!! SI dc va plange putintel, asta e, sa stii ca majoritatea copiilor plang, la mine din 3 doar 1 a fost cumintel (arsenie) ceilalti au urlat de numa..


Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


esti tare frumoasa, si baietii pe masura. SUPERBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetele

am venit la o cafeluta dar vad ca nu-i facuta inca
moulineta pai n-ai pus si tu de-o cafea?
ally vad ca nici tu nu dai cafea, nimic? tu dai bautura asa de dimineata? hai ca merge si asa

La multe lunite Edy scump! sa cresti sanatos si cuminte

La multe lunite si pentru Andra de miki, Petru de pisuc, Sophia de strumphitza
sa cresteti mari si sanatosi bebei dulci.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, noroc cu tine ca eu uitasem ca azi galusca mea face 7 lunite sa traiesti puiul meu mic, sa te faci mare si sa ramai la fel de cuminte
la multi ani si pt ceilalti sarbatoriti

noi am fost prin parc si ieri si azi..ne-am plimbat si relaxat..ma rog, cat se poate cu vlad maraitul..si cu andra mucoasa..
drept urmare am reusit sa le mai fac si eu pozici si am atasat cateva

simo, andra n-a luat-o inca la plimbare, la fel ca si arsenie exerseaza balansul

mami de 2 prichindei

La multe lunite... sanatoase si papacioase
Dar de ce nu apari pe prima pagina cu data de 2? Eu acolo ma uit dupa sarbatoriti, ..si te-am omis
E dulce si cuminte foc, dar Vlad tot febletea mea ramane

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







apare cum sa nu, da la 2 martie, nu 2 aprilie ca Andra de miki face 7 luni si numa aia de aprilie fac 6 lunite azi

si tot nu mi-ai raspuns la intrebare, sau te faci ca nu vezi ?



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy sa nu zici ca ai fost prin zona, in drum spre munte? Nu stau in Malu cu Flori, ..pune suflet mai mult, dar esti pe aproape oricum

Tortul a fost comsi-comsa, l-am luat in graba mare, nici nu aveau facute dar cica in juma de ora il aranjeaza. Ei, nu e dupa sufletul meu dar s-au terminat repede 3 kg.
O sa atasez ceva foto de ieri si azi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heello

la multi ani sarbatoritilor de astazi!!!

bebeii peste 7 luni-7 luni jumatate cate mese mai au pe zi?? lucas al meu desi papa destul de mult, 200gr /masa indiferent ca sunt fructe/legume/iaurt are 6-7 mese/zi....tot din 3 in 3 ore papa

daaaa simo de abia asteptam!!! acum insa ne sta capul doar sa rezolvam anumite pb (sper sa se rez sapt asta) pt a ne putem ocupa doar de casa. mami frumoasa cu baietei superbi!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Miki, la multi ani Andrei. E o frumoasa, are niste ochi frumosi..cred ca-i raman asa verzulii. Pe cat de agitat e Vladutz sunt convinsa ca pe atat de cumintzica va fi Andra. Asa vad eu pe fatuca ei.Succes maine la gradi. tuturor de fapt. Si alor mei. Si lui Cristi de Mada.
Delia, sa-ti fie de bine curatenia!
STrumpfi l-a surprins piscoata pe Nick ha??M-ai facut sa rad, ce neindemanatici sunt barbatii cestia cand vine vorba de pampersi...Sa va fie de bine si placinta cu branza si vanilie am mancat si eu una astazi grozava
yvy mersi de complimente!
Lavi, arata fain casutza, cred ca abia asteptati s-o finalizati.
Roxy, cum mai stati cu legumele?? Arsenie tot asa nu prea se omoara, cateva linguritze si atat...Ma dispera pt ca mie mi se pare ca e fff gustoasa..Nici cu iaurt nu le vrea, nici acrite cu putina lamaie...miine o sa incerc sa-i dau doar cartof cu galbenus sa vad ce-o fi.
Stefy, hai ca va fi bine ai sa vezi!! SI dc va plange putintel, asta e, sa stii ca majoritatea copiilor plang, la mine din 3 doar 1 a fost cumintel (arsenie) ceilalti au urlat de numa..





esti tare frumoasa, si baietii pe masura. SUPERBI

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heello

la multi ani sarbatoritilor de astazi!!!

bebeii peste 7 luni-7 luni jumatate cate mese mai au pe zi?? lucas al meu desi papa destul de mult, 200gr /masa indiferent ca sunt fructe/legume/iaurt are 6-7 mese/zi....tot din 3 in 3 ore papa

daaaa simo de abia asteptam!!! acum insa ne sta capul doar sa rezolvam anumite pb (sper sa se rez sapt asta) pt a ne putem ocupa doar de casa. mami frumoasa cu baietei superbi!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Doamne Ajuta sa rezolvati tot ce trebuie!
noi nu prea avem program fix de masa...dar papa dimineata mai consistent fructe cu branzica, pranzul i-l dau in 2 transe ca doar-doar terminam legumele...si seara ii mai dau iaurt simplu sau cu putine cereale. Printre mese tzitzi destul d edes...iar uneori dimineata de tot pe la 6 papa iaurt...dc lapte praf nu vrea si tzitzi dimineata nu prea e - ca se papa in timpul noptii- ii dau iaurt si dimineata. o fi bine, o fi rau? Nu stiu. Abia astept sa faca anul sa pot sa-i dau cam orice.

Ma duc la nani, maine o luam de la capat va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna si de la noi!

Strumpy am sa merg miercuri la doctor si am sa cer sa ma lamureasca cu vigantolul asta ca nu mai stiu ce sa spun. da vreau sa va arat printesa mea sper sa ma descurc sa pun poze
Roxy si papusa ta mananca putin lapte sau am citit eu pe diagonala ca si a mea mananca 120-150ml de lapte la 4ore, mi se pare putin dar nu vrea mai mult ce sa ii fac probabil nu vrea sa se ingrase


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput