Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely ii fac branzica cu orice fel de lapte, de obicei noi folosim doar la cutie. sigur ca ii poti da biscuite de ce nu??

irinuca...daca ma crezi..la primul copil nu gandeam asa iar acum la al doilea am spus ca voi profita la maxim de fiecare secunda de bebelusie......si cand imi spunea cineva vaii sa nu il tin in brate ca apoi se invata asa si tot mie o sa imi fie greu...le spuneam ca nu e nimic, sigur nu o sa vrea sa stea pana se insoara la mama in brate....si ca oricum pt el sunt acum acasa . dupa ce incep gradiniti, noi serviciul nu o sa ii mai avem asa "sub control" sa stim ce manaca/la ce ora/sa facem nani la pranz impreuna/etc/etc. asa ca trebuie sa profitam de toate la timpul lor!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

saru mana yasy , le-am salvat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




delia vezi ca am scris si cum am facut azi ficateii...iese o delicatese


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

lalely ii fac branzica cu orice fel de lapte, de obicei noi folosim doar la cutie. sigur ca ii poti da biscuite de ce nu??

irinuca...daca ma crezi..la primul copil nu gandeam asa iar acum la al doilea am spus ca voi profita la maxim de fiecare secunda de bebelusie......si cand imi spunea cineva vaii sa nu il tin in brate ca apoi se invata asa si tot mie o sa imi fie greu...le spuneam ca nu e nimic, sigur nu o sa vrea sa stea pana se insoara la mama in brate....si ca oricum pt el sunt acum acasa . dupa ce incep gradiniti, noi serviciul nu o sa ii mai avem asa "sub control" sa stim ce manaca/la ce ora/sa facem nani la pranz impreuna/etc/etc. asa ca trebuie sa profitam de toate la timpul lor!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


la al doilea ne-a venit mintea la cap... eu cu atat mai mult.... dar am si eu un fix... noaptea nu o culc cu mine in pat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy eu ii pun in lapte in tigaie si pt noi , dar stttt sa nu-i spuneti sotului meu, ca el nu stie

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia eu nici nu ma pot odihni daca e cu mine in pat.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

am vazut pozite noi!
Sprumph Sofia este o veselie permaneta! as vrea si eu ca Maria mea sa rada un pic mai mult

Ioana frumusetea lui Catank cu ochisori superbi

Miki Andra este o dulceata iar piciul tau un strengar! ii sta bine cu ghiozdanelul in spate

Alina.n tare zambaret voinicul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

produse beko folositi?? sunteti multumite de ele??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra a adormit la mine in poala cu ursuletul/ sau ce animal e in bratze, ma duc sa o pun in pat si sa o culc si pe a mare
va pupez ....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia cum o culci pe maria?


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia noi am introdus o singura leguma, morcovul, pe care i l-am dat intotdeauna crud. Noi nu am introdus prea multe alimente, dar cred ca-i voi da si eu castravete, ardei gras, crude.

Moulineta, noi am inceput diversificarea de 3 saptamani si Daria nu mananca mai mult de 50-60gr. Singura masa solida este cea formata din branza+mar+morcov. Dar i-am pus mai multa branza si nu mai cere lapte dupa.
Am cam ramas in urma cu diversificarea, dar am fost plecati des din localitate si nu am vrut sa introduc ceva nou cat suntem in deplasare. Si nu vreau sa o fortez sa manance mai mult. Cat vrea ea, numai sa vrea si sunt fericita.

Lalely eu am intrebat la Sensiblu de biscuiti fara gluten si mi-au spus ca nu au. Doar cereale fara gluten. Ca ar trebui ca biscuitii sa fie facuti din orez, porumb, roscove ca sa nu aiba gluten. Mi-au zis ca cea mai mica varsta pentru care au biscuiti este 7 luni (dar cu gluten). Daca gasesti fara, eu zic ca este ok sa-i dai.
Branzica eu o fac din lapte cu 3,5 grasime (ambalaj cu rosu) care sta in frigider: pe care scrie "a se pastra la 4-6 grade celsius". La punga eu nu am mai gasit. Laptele in sticla de plastic este "de tinut la frigider". Pana acum am facut din lapte Milli, Napolact (e la cutie din carton, dar se tine la frigi) si marca proprie Mega Image (Bunatati Romanesti parca se numeste). Desi am schimbat des marca de lapte, in functie de ce gaseam la magazin, nu am avut probleme cu Daria.
Daca pe marsupiu scrie ca il poti folosi de la 6 luni, atunci duceti-va la plimbare!
Eu chiar astazi scriam pe aici ca a fost prima zi in care am luat-o pe Daria la plimbare in marsupiu si era in extaz! Se uita la mine razand, apoi la trecatori! I-a placut mult mai mult decat in carucior!


Mergi la inceput