Scolari de Iulie - August 2004 * 82

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna dimineata,

Si noi am fost la palatul copiilor, nu stiu cum a fost pe la voi, dar asa dezorganizare ca pe aici rar am vazut. O curte mare plina ochi cu parinti si copii si fiecare profesor statea cu spatele la zid, in picioare chinuindu-se sa scrie pe o agenda nume de copii, inconjurat de o gramada de oameni care se inghesuiau sa ajunga in fata sa-si inscrie copilul. Nici macar o masa nu si-au pus sa poate scrie si ei ca lumea. In fine, l-am inscris la desen si la teatru si mai au si germana (o fata care vine acasa la noi), plus orele mele de dupa masa, asa ca nici eu nu stiu cum le vom impaca pe toate.

Altfel toate bune, am petrecut un we fain pe afara si acu back to school. Saptamana trecuta Mara a fost superok cu gradinita, sa vedem cum o fi saptamana asta, am impresia ca toate i s-au tras de la faptul ca una din educatoare e mai severa si cand e ea de dimineata avem probleme.

Va doresc o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza.....mamaa ce frig este,brr,brrr 5 grade,deja urasc frigul
Noi am fost la teatru in week-end "Trei povesti cu zmei",premiera foarte faina piesa,mie una mi s-a parut una din cele mai bune piese din repertoriul teatrului luceafarulsi mandrei i-a placut foarte mult..
Roxi super cercuri ati ales....deci io sincer nu stiu cum va descurcati voi cu atatea activitati extrascolare...mie si faptul ca trebuie sa mearga luni la 2 la teatru mi se pare nasol,trebuie sa o duca bonasare peste somn...temele trebuie sa le faca dupa ce vine,deci normal ca-i obosita,etc.....
hai sa avem o saptamana excelenta....io's cam pleostita cred ca am astenie de toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Mama ce de activitati aveti! Bravo voua ca va descurcati. Mie mi se pare complicat numai cu pianul, si vine doamna la noi nici macar nu trebuie sa ne deplasam...

Noi am avut un weekend... Am zis sa fie unul linistit, fara deplasari, fara agitatie...
Sambata dupa amiaza le-am facut saleuri, apoi seara clatite...Ioana a vomitat toata noaptea, s-a plans de dureri de cap si de burta. Asa ca ieri am stat la panda. Nu are nimic dar nu am dus-o la gradinita, sa vad cum merge treaba.
Faptul ca nu vrea sa doamna ma darama! Ieri a dormit dupa amiaza (normal, dupa ce a facut noapte alba cu vomitaturile) si seara nu mai voia sa se culce! Se invarte in asternuturi cate o ora, nu cumva sa doarma 5 minute in plus!

Maria mi-a promis ca o sa fie cuminte si a adaugat apasat un "la scoala" ca sa nu cumva sa ne facem iluzii

Si uite asa a venit si toamna adevarata...:)
O saptamana frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi.
Foarte frig a fost si aici, Giulik a mers in bocanci si bereta
Azi e prima zi oficiala cu cantina+after, sper din suflet sa fie totul ok si sa ne acomodam cu noul program.
Cristal, pupam galustile, Ioanei sanatati multe si Mariei o zi frumoasa la scoalaRox, big laik la activitatile voastre !
Mitzu, ce bine ca e totul ok cu gradi !

Sunt prin zona...

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, succes azi.
Cristal eu cred ca Maria se va obisnui la scoala.. nu a sunat tare bine lista aia de care ziceai vineri dar ma rog, o avea doamna metodele ei.
Carmen hehehe tare alergatura la diverse extra-uri
si eu ca si Daria cred ca le va fi util cate ceva de facut cand vine frigul si se reduce portia de parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

la asta m am gandit in primul rand ca cupilu` a sarit cu lista eu inca sper ca o vom scurta, desi nu stiu inafara de chitara la ce ar renunta benevol zic eu, eu care omor chitara in fasha
si toate sunt pana maxim ora 18,00.
dupa care ma gandesc sa arunc un ochi in caiete, cititm 2-3 paragrafe, asa light si somn

si prima lectie a taraganarii excesive: cartea cu povesti de la biblioteca, citita in ritm alert in ultimel 2 zile dinaintea predarii


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pe mine ma deranjeaza programul asta la palatul copiilor de la 1 incolo.. adica na, as fi vrut sa faca teme inainte. doar sahul e pana acum sambata. macar de erau si ele de la 4 incolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, lasa ca vedeti, poate va descurcati asa fara probleme
la noi ziua de joi ramane aia nasoala si incurcata

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! N-am timp nici sa respir azi, dar am comentat poza cu piticlontii din tot sufletul! Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Azi a pus-o invatatoarea pe Maria cu cel mai nazdravan baiat din clasa in banca...Este vecin de bloc asa ca aveau multe de comentat . Doamna "au vorbit non stop!!"
Pai daca nu ar fi vorbit mi s-ar fi parut ciudat!
Ma mir ca a facut ceva pe caietele alea azi...

Miercuri dau primul test de evaluare la matematica si incep dictarile.......atunci sa vezi distractie!

Mergi la inceput