Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***349***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Am fost si eu ieri la Lidl, dar n-am gasit mare lucru - ma refer la hainutele de copii. Pt baieti de varsta noastra nu aveau mai nimic. Anaan zicea de pantalonasi, n-aveau deloc. Nush, poate s-au epuizat, ca de luni pana miercuri...

Am luat si eu un hanorac si am mai agatat diverse branzeturi marca proprie. Deocamdata nu le-am testat.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Body-urile sunt dragute si marimea 98/104 v-ar fi fost buna ca sunt lungi, daca ajung eu pe acolo te anunt, ok?!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Monnvas, am uitat ca am vrut sa te intreb daca ai vreo reteta de placinta cu varza ca am mancat azi niste placintele de cumparat si ma gandeam sa-mi fac eu o tava mare mare pt acasa !!

Pisik, ceva prajituri virtuale nu dai ?!! muulti inca o data !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Mai, n-am facut ever. Faza e ca mi se pare ca varza nu merge cu orice fel de aluat, merge cu unul mai "painos".

Aluatul meu de placinte mai nou e asta:

4 cani cu faina
o cana cu ulei
o cana cu apa
un plic de praf de copt.

Se amesteca toate si se intind 2 foi. Iese un aluat fraged.

Ai putea sa pui niste varza calita intr-insul, da' nush daca te satisface , de obicei placintele cu varza au un aluat mai gros, mai... painos.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Nu ma cheama Monnvas si nu a pricep la aluaturi dar:
-ori as cumpara din supermarket
-ori as folosi reteta Biancai de la aluatul de pizza
-varza as cali-o eu!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani




Aluat am si eu unul consacrat pt pizza care-mi iasa de fiecare data dar cu continutul nu stiam mersul, calesc varza pus si simplu si o var acolo, apoi bag la cuptor ?? ma gandeam sa fac o copie la placinta ei cu praz


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui novus

Monnvas, am uitat ca am vrut sa te intreb daca ai vreo reteta de placinta cu varza ca am mancat azi niste placintele de cumparat si ma gandeam sa-mi fac eu o tava mare mare pt acasa !!

Pisik, ceva prajituri virtuale nu dai ?!! muulti inca o data !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Mai, n-am facut ever. Faza e ca mi se pare ca varza nu merge cu orice fel de aluat, merge cu unul mai "painos".

Aluatul meu de placinte mai nou e asta:

4 cani cu faina
o cana cu ulei
o cana cu apa
un plic de praf de copt.

Se amesteca toate si se intind 2 foi. Iese un aluat fraged.

Ai putea sa pui niste varza calita intr-insul, da' nush daca te satisface , de obicei placintele cu varza au un aluat mai gros, mai... painos.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Aham, ma gandeam eu ca nu e asa simplu, deci renunt la idee

La cea cu praz aluatul asta l-ai folosit ? ca tare buna a fost !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Tot uit de citeva zile sa va intreb: aveti careva DRY COOKER (scuze daca nu se scrie asa). E bun la ceva? Ce pregatiti in ea? Sint gustoase preparatele? Merita sa-mi iau? In sensul ca eu, cu Rina mea, manic "fierturi" dar as lua un DC ca sa pot face mincare "delicioasa" SI pentru Ian si Jambo.
No, sper ca ati inteles ce ma intere'.

Fug dupa Ian.
Pup you all

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu stiu cu dry cooker sau cu aluaturi, dar constat ca ma sabotati: cit am stat eu la munca abia ati scris 2 pagini, la care am contribuit si eu; cum am plecat, in 2 ore ati bagat 7!!! pagini.




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si acum ne-am oprit ca ai ajuns tu acasa !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ela dar de ce sa-l muti in "toiul evenimentelor"? De ce nu-l lasi sa fie si el absolvent cu grupa la care a inceput? Nu ar fi, oare, nu neaparat traumatizant, dar greu pentru el sa se obisnuiasca in mijlocul anului scolar cu alta gradi, alta educatoare, alti colegi si, de ce nu? Alti prieteni?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani




Da' rapide mai sunteti Pana am facut o scurta comanda la fabrica, ati si scris 4 pagini la cap.nou

Gina, de-asta imi faceam si eu probleme, abia ce s-a obisnuit si el si si-a facut prieteni (pe care ii regaseste la locul de joaca), si iar de la capat...

Oricum, urmez sfatul tau, si al Anei, si al Ancai si-l dau de la toamna viitoare.... La urma-urmei aceasta schimbare tot trebuie sa intervina odata, ca e mai devreme sau mai tarziu....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Nu cred ca am raspuns tuturor si-mi cer scuze dar am uitat ce si cui am vrut sa spun. Nu e, insa, cu intentie si, in timp ce citesc, am cite un gind bun pentru fiecare!

Nu-mi spune nimeni nimic referitor la cum as putea sa-mi antrenez mintea sa nu mai uit nici "nimicurile" dar nici "kestiile importante"? In nici un caz, nu am de gind sa memorez poezii ca nu mi-a placut niciodata! Hai, treca, mearga vreo 2, 3 dar pentru copii!

Pe bune, acum: ce sa iau? Sau ce alimente sa consum ca sa faca sinapsa neuronii responsabili cu "amintitul"?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani




Somon/rechin, nuci, avocado, in general chestii care contin Omega3.

Citeste o carte de beletristica (altceva decat bebeluseala), poti sa mai citesti diverse site-uri despre formare profesionala

Si nu-ti mai face griji cu uitatul, bucura-te de timpul tau liber Cand vei incepe serviciul, iti vei dori perioade de "uitaaaare"...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:



Citat:
citat din mesajul lui novus

Si acum ne-am oprit ca ai ajuns tu acasa !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)








Am notat si eu reteta lui Monn pt. aluat de placinte



Mergi la inceput