Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

am uitat sa zis: pauza dupa http...si le vezi online foarte bine

cat despre tatic prin strainataturi mai bine nu-mi aminteai, io stau cu piscot de gat all day long...cand mai prind cate un sfert de ora zici ca l-am apucat pe Dzeu de un picior...nu stiu ce sa fac mai intai sau prefer sa nu fac absolut nik atat sunt de terminata...fi-mea mai nou doarme maxim trei sferturi de ora ziua...de mancat hmmm cand apuc iar papa ieri am facut cu ea asezata pe o paturica jos si mergand in toate directiile si io dupa ea...in patut nu sta, in carucior nu...nici nu stiu cand trece ziua...iar de vorbit noroc ca am telefon, dar tot nu e acelasi lucru ca si cum ar fi tati aici...dar asta e, mergem mai departe...ca trebuie ptr piscot tot efortul!

azi am avut program artistic adik de epilat si unghii...a venit frate-miu pe la mine ptr ca altfel nu reuseam nicicum ca piscot era calare pe mine...maine ma duc la nas-mea sa ma vopsesc si frezez si sambata la botez...n-am nici un chef, dar ma gandesc ca poate face bine la pisic o iesire din rutina...

azi am papat dimineata banana+nectarina+struguri+cereale; pranz: brocoli+carnica de curcan si unt; seara: branzica+iaurt+struguri+nectarina si cereale;+120ml suc de portocale

dupa cate zile de fier ar trebui sa ma astept la consecinte? pana acum nu s-a constipat..azi chiar am schimbat vreo opt scutece de kkcate putin si des:)) dar normal.

monik - welcome back

mirelamotanel bolnavior...de pediatra ce sa mai zic...are ceva in comun cu fostul meu pediatru. Sa dea Doamne Doamne sa va faceti bine sa nu avet nevoie de urgenta.

maimutica ce cresa e aia? de stat, particulara?interesant programul. cred ca si-n italia e cam la fel. cat despre cum e pe acolo..ce sa mai zic...cand treci granita zici ca intri intr-o alta lume, din pacate ptr Romanica noastra...si mi-e asa ciuda ca avem de toate, da n-avem cu cine face treaba.

tunde - nu am apucat sa te felicit ptr teren...sa fie intr-un ceas bun si sa va iasa casa asa cum v-o doriti si fara dureri de cap

simo - asa...la dentist cu tine...si cand termini cu tine sa ma trimiti si pe mine...nu am urgente, dar am niscaiva urmari din sarcina si alaptare...si asa am avut noroc ca mi-am facut tot inainte de sarcina ca altfel ramaneam sigur fara dinti.

lori - sanatate la muciosi!

buni Lenuta- nu se poate sa fiti in butoi...dvs care sunteti plina de optimism, sunteti un model ptr mine; daca dvs sunteti in butoi, io unde mai intru? asa ca mai bine pastrati butoiul ptr pepenasi si alte muraturi iar noi sa gandim pozitiv...ne-am inteles? ziki s-a inteles si la tine? si cine mai era in butoi...GATA!

cam atat ptr acu...ma bag la o nevasta disperata si apoi la baiata si in sfarsit putin timp si ptr mine.

va tuc





Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Maimutzica10, hihi, e bun tare pretul la cresa de langa tine !
Programul normal e de la 7.30 la 18.00 si costa in jur de €7/ora. Se taxeaza pe zi plina, indiferent daca recuperezi copilu' mai devreme. Eu am sa o duc 3 zile/sapt si ma ajunge cam €900/luna [:|] In fct de venit mai primesti ceva inapoi/reducere de la taxe, nu f. mult, iar acum vor sa reduca si aia...
No, vrei sa ma bagi si pe mine in butoi


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Sa completez: in pret e inclusa papa si scutecele Le dau fructe de sezon pasate proaspat, suc de fructe tot asa facut acolo, biscuiti si lp. Daca bebe are dieta speciala ele se adapteaza.

Mirela: sanatate multa la motani!
Monica: si tie sanatate! Nu e de jucat cu ficatul....
Tunde: cu intarzaiere: felicitari pentru teren si fie sa va construiti cat mai rapid cuibul mult visat!
Mayane: hahaha...merci ca mi-ai amintit sa-mi vizitez si eu gradina pe FB :))))))
Roxx: cum e cu limbarita?

no, ma duc sa-mi hranesc odorul si mai revin


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Piscotel, roxx, dragele mele, va inteleg, ca tati e plecat toata ziua ajung pe la 7 - 7.30 daca am noroc, deci cam singura sunt toata ziua. Noroc ca mai schimb un cuvant cu el seara. Pana sapt trecuta nu aveam nici net, eram ca in salbaticie.
Piscotel, e particulara. La alea de stat nu se plateste, dar cica se intra tare greu..
Ppisic, nu vreau sa te bag in butoi, nici nu mai e loc acolo! Neica, ce scump e la voi, ii scoate doctori direct?!
Ma duc sa facem baita.

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAIMUTICA, asa e si la noi, vine tarziu, dar sa lipseasca si noaptea parca e prea mult...
Am facut liniste ca mi-am bagat nasul prin lista de seriale...nush de ce sa ma apuc, cred ca ma bag la Grey asta ca tot il laudati...(paranteza: fii-mea distruge imprimanta lu ta-su, hehe). Singurul serial pe care l-am vz vreodata a fost Prison Break, l-am vazut tot in cateva zile, acum vreo 3 ani, cand am avut varicela si eu so sotul si nu aveam voie sa iesim din casa...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Deci, sa va spun: am descoperit o revista (voi poate stiati, eu n-am mai auzit de ea) - ”Bucate pentru copii”. E editata de Superbebe, costa vreo 3 lei si are retete foarte simpatice. E deja la nr. 17, cred ca apare lunar.

Apoi: una din cartile pe care le-am cumparat - Bolile copilariei, scrisa de Bruno Brigo, dr specializat in medicina intreba, homeopatie, fitoterapie si oligoterapie. Imi place super mult - descrie boli ale copiilor pe capitole: infectioase, respiratorii, ale cavitatii bucale, eruptii cutanate, traume/accidente, manifestari alergice, tulburari de crestere, tulburari psihocomportamentale (deci de la banalitati la d-alea complicate tare). Pt fiecare sunt enumerate remedii naturiste / homeopate cu doze si concentratii. Mi se pare intereasant.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Cartea de care vorbeam mai devreme - Alimentatia copilului de la 0 la 3 ani, scrisa de Ruth Yaron. E foarte complexa si bine scrisa. Are un capitol imens despre alimentatia copiilor pe luni, inclusiv cu privire la alergii, echipamentul necesar pt hranire bebe, ora mesei, suplimente cu vitamine si minerale etc.
Un capitol despre prepararea si depozitarea hranei pt bebelusi, pe tipuri de alimente.
Un capitol cu muuulte retete. Si un capitol despre decorarea mancarii, petreceri pt copii, creatii artistice si lucru manual. Asta pe scurt. Are 700 de pagini si e greu de descris in cateva vorbe. Mie mi se pare suuuuper interesanta.
Na, ca-i facui si reclama...Pe masura ce o studiez o sa va mai povestesc ce mai descopar interesant.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

sa continui, ca vad ca mi-am luat forum azi: fii-mea nu suporta sosetele. In picioarele goale nu prea o mai pot lasa prin casa pt ca e deja rece, mie imi ingheata picioarele. Pantalonasii cu calcai ii aluneca si se impiedica de ei. Botoseii cred ca i-ar arunca si pe aia...Ce sa-i dau in picioare? S-or gasi ceva dresuri anti-derapante?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Roxx, ar fi o solutie , peste pantaloneii aia, ca sa nu sa se mai impiedice , ii pui sosetele.


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

sa continui, ca vad ca mi-am luat forum azi: fii-mea nu suporta sosetele. In picioarele goale nu prea o mai pot lasa prin casa pt ca e deja rece, mie imi ingheata picioarele. Pantalonasii cu calcai ii aluneca si se impiedica de ei. Botoseii cred ca i-ar arunca si pe aia...Ce sa-i dau in picioare? S-or gasi ceva dresuri anti-derapante?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





roxx mi-ai descris fata in detaliu, exact asa face si a mea, dar mai naspa este ca isi scoate si pe strada sosetele sau ce are in picioare; ma gandesc ca daca vom trece la cizme va fi mai greu...
seara buna si de la noi am uitat sa zic ;
noi am avut o zi super agitata, nu a vrut sa doarma decat 2 reprize de 15 min si in rest joaca, joaca, joaca, asa am stat toata ziua; mai aiurea este ca nu mai vrea sa stea nici in carut si dai si impinge un carut gol si copilul in brate ;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput