Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

hai ca nu mai aveti loc de mine azi: mi s-a iritat ploada in jurul gurii, pe unde sta suzi care preseaza nenumaratele tone de saliva. zici ca are pielea ca scoarta de copac, saraca. am dat cu ulei de masline, crema de fata cu galbenele de la weleda, nush ce sa mai incerc, pt ca evident, sunt bale non stop pe acolo...

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


da, mai, si numai pe podea sta (desi i-am pus o patura imensa), linge la ea toata ziua, o lustruieste..
ce mai face motanu, e mai bine?

la fel ca la Razvan
pana nu le ies dintii ca sa inceteze cu balele, putem noi sa i dam si cu ambrozie, ca degeaba
e vesnic ud la gura, pe piept, sub barba
mor cand il vad asa, parca e cules din tomberon

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

buna dragi mamici
Am fost plecate in oras de dimineata si acum am ajuns acasa.
A inceput sa imi revina lactatia.Nu e foarte mult dar macar se aude ca inghite ceva asa ca pt moment am scapat.Ce o sa ne facem mai incolo nu stiu.
Medeea accepta biberon dar numai cu apa sau laptic de la san.Daca pun lp ia o gura si apoi intoarce capul si lipeste buzele.
Citesc din urma si revin.
L-am scris la capitolul trecut.



Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Multumesc mult tuturor pt sfaturi si ganduri bune.
Rox-multumesc pt PM.L-am citit aseara dar era deja tarziu sa mai sun.
Aseara cand a ajuns sotul acasa de la munca si ne-a vazut planse pe amandoua m-a luat de o aripa si ne-a scos in oras,eu m-am mai calmat iar pitica dupa jumatate de ora de plimbat si-a luat somn in carut.

Daca aveti idee cum sa-mi fac buburuza sa inceapa sa manance mancare solida sau lp va rog sa-mi ziceti si mie poate mai este ceva ce nu am incercat eu.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

LORI - Nuby le-am luat din Elvetia, nu da cu rosii, dar au si la noi site, parca. Si cred ca poti comanda si din alte tari, UE, ceva. Asa e, sunt tare dragute, gen tommee tippee asa.

ANCA (bluenight) - Multumesc mult pentru raspunsuri!
As vrea si eu sa particip, ce tare e evenimentul! Sa vad cand si unde, cred totusi ca Herastrau. Mai vine cineva de la noi?
+ oricum sunt putini oameni in domeniul asta al purtarii, confectionarii, importului - deci e inevitabil sa dai peste aceleasi persoane

ce misto faza cu barbatii suflati in fund! sunt complet de acord. nu sunt feminista, dar si mie imi sare tandara din mult mai putin, si chiar vreau (si am) egalitate.
hai, la rebeliune!


revin.

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Anca, unde se face sesiunea de incercat toate tipurile de "purtatoare"? Ca m-ar tenta si pe mine sa vin. Mai ales ca IOR-ul e la doi pasi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey!
Am revenit si noi, cu buzunarele putin mai goale...dar am inchis un card de credit, asa ca am meritat un rasfat la shopping, nu?
Catalina tocmai a adormit si imbecilii de deasupra se intrec in bormasini, ciocane si alte minuni. Ah, abia astept sa ne mutam la casa...

Cartea aia recomandata de tine, ZIKI, cu alimentatia copilului e super tare, revin mai tarziu sa va povestesc despre ea. Si despre inca o achizitie facuta la plesneala de care sunt foarte multumita.



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

CARMEN - nu am prins faza cu cernaianu, dar sunt complet de acord. mi-am luat si eu cartea si chiar voiam sa va zic sa nu v-o luati. numai faina, zahar si sare toarna in copii
de-aia mi-am luat-o pe ruth yaron aia. apropo, ROXX, cum ii? e ceva de capul ei? poti sa-mi zici, ca acum am dat deja banii pe ea

BUNI LENUTA hai in butoi, ca am niste muraturi buneeee... nu va las singura in butoi, tin sa raman toata iarna pana imi scriu aia de la ambasada. eu de-aicea nu ma duc/ nu ma duc acasa/ pana nu ne-o raspunde/ canaduta noaaastraaaa

MAYANE felicitari pt al doilea ghiocel!
si pt Metallica. apropo de Metallica, era un banc, tie ti l-am spus, dar poate mai sunt fani - se poate inlocui si cu cine vreti voi:

Justin Beiber: - I was sent by the gods to play music!
Metallica: - We didn't send anybody.





sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Bale raportam si noi. Intinse pe toata fatza, ca fara deget in gura nu se poate... Ca urmare ne procopsim din cand in cand cu cate un cosulet, cate o bubita... doua... trei...
Acum a mancat si bate toba pe aici. Mar+banana+2 lingurite de branza+1 lingurita de cereale.
Cat m-am agitat eu sa-i fac mancarea, baiatul meu a apucat un colt de la laptop, sa-l traga mai aproape. Cred ca vroia muzica. Bine ca l-am observat la timp, ca daca mai tragea 2 centimetri, adunam laptopul de pe jos.
Apropo de "jos", cand nu gasesc ceva am toate sansele sa gasesc sub patutul lui. Jucarii, prosopele, o pereche de pantalonasi, totosii... (acum trage iar cearceaful de pe pat - nu stiu daca face cuib sau il arunca si pe asta, ca nu pare hotarat).

Cu restaurarea... Am aspirat, am mopuit, am rezolvat jumatate de baie. Mai am jumatate de baaie, de sters praful in toata casa, de spalat toate vasele, covoarele de pe holuri si niste haine uitate in cuier.
Si bonus, am de spalat o masina cu haine de-ale piticului. Si pe pitic
Si mai vin si nenii de la rfeabilitare sa-mi dea jos AC-urile.

Dar... dupa cum vedeti, urla cheful de treaba in mine. Asa ca momentan ma duc sa-mi culeg capsunile in Farmville





World All Details

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

haha, ROXX, ce tare, taman asta te-am intrebat.
pentru cine nu are chef/bani s-o cumpere, cei de la revista Baby pun de vreo 3 numere incoace extrase din ea (din carte) - si mai e si site-ul tipei, dar nu e asa bine organizat ca si cartea, banuiesc.
http://www.superbabyfood.com/about-ruth/ - aici

va pup pe toate si revin mai pe seara sau maine dimi la cafea!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Bunica era pe patul de moarte, isi cheama nepotul la capataiul ei si spune:
- Nepoate, vreau ca tu sa mostenesti averea mea. Vila, ferma, herghelia de cai, tractorul si toate animalele de casa plus cele 22 de milioane toate vor fi ale tale
- Wowww! exclama nepotul. Multumesc bunico, nu stiam ca ai asa o avere. Unde este ferma de care vorbesti?
Bunica raspunde, dandu-si ultima suflare:
- Pe Facebook....



World All Details

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput