despre narcisism

despre narcisism | Autor: samahol

Link direct la acest mesaj

ati avut de-a face cu persoane narcisiste?se lecuiesc vreodata?chiar e adevarat ca nu pot simti iubire?ca n-au remuscari?sunt periculosi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Banuiesti pe cineva ca ar fi narcisic din cauza unor trasaturi de narcisism? Sau e vorba chiar de tulburare narcisica?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samahol spune:

da,imi banuiesc sotul si pur si simplu sunt socata.am citit despre narcisism online si il recunosc acolo.nu stiu ce sa fac,sunt amortita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Stai, stai, ca nu e chiar asa tragic.
In primul rand, e doar o banuiala. Daca te apuci acum sa citesti pe net despre alte tulburari de personalitate, vei fi uimita sa descoperi alte ´´potriviri´´. Deci, lasa netul ca acum mai tare te incurca.
Diagnosticele astea se pun la psiholog.

In al doilea rand,presupun ca iti cunosti sotul de mai mult de cateva saptamani, nu? Ce te-a facut sa te gandesti la narcisism in ceea ce-l priveste, fix acum?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samahol spune:

da,il cunosc de ani buni si mereu am avut sentimentul ca ceva nu e ok dar nu stiam exact ce.dupa ce am citit forumuri despre cei care au trait cu narcisisti,s-a facut lumina,totul se potriveste,incepand de la dragostea ca in filme,suflete pereche bla bla pana la minciuni,inselaciuni etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Uau, acu i-ai mai gasit o boala? Dupa depresii, traume din copilarie si din razboi, tulburari de personalitate de tot felul, de acu e si narcisit?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

A, si te rog sa iti alegi care din cele 3 conturi il pastrezi, sau vor fi inchise toate.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

A, Laura, vorbim de mai multe boli si mai multe conturi?
Atunci imi vad de ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

cate un cont ptr fiecare personalitate?!.... o fi lipsa de comunicare, de dialog, sa fim intelegatori...

Nina, 28+,

Mergi la inceput