Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Felicitari Gabi!
Sa fie intr-un ceas bun!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, multumim! Ti-am scris un mesaj acolo la una din poze...ai vazut?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally doamne cat e de scumo tizu mic!!! superbbb!!!! sportivu' lu' mama

miki, sa aveti o zi usoara si reusita luni!!! mie mi se pare fffff dar fff putin o curte de 110 mp...parerea mea....mai ales cand ai si copilasi. nu vreau sa se supere nimeni pe mine, plss alexina, nu am spus o cu rautate!! te pooop si bravo pt casuta, e un pas mare inainte!

gabi...in sfarsit!! ce frumosi sunteti!! te asteptam cu noutatile!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



da, e micuta dar decat deloc..noi aici avem 250 cu tot cu casa, deci tot pe acolo..si de fapt e terasa si locul de parcat si cateva floricele..pt noi e suficient tinand cont ca n-am vrut sa iesim din oras..
mi-am permis sa dau eu explicatiile despre complexul acela pt ca am fost f interesati de o casuta acolo si stiu toate detaliile...practic acolo tocmai asta spuneam, ca practic curtea e de fapt mai mult pt terasa si gratar ca restul sunt in imprejmuiri, e ca o curte mare cu casute multe, prichindei [peste tot pe alei, iarba peste tot si floricele si padure ingrijita si parculete multe..ca o gradina mare..acolo n-ai ce face cu o curte mai mare..stiu ca erau si case care aveau pamant mai mult in jur si plateai diferenta de pamant parca la 100 e/mp daca imi aduc bine aminte..insa nu pea atrageau pt ca nu aveai nevoie de curte mare acolo ca aveai o gradina imensa in jur..hai ca deja parca le fac reclama..

am emotii iar pt luni, o luam de la capat..dar abia astept, nu mai rezist cu amandoi acasa si bolnavi si morocanosi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Seara buna fete.

Iaca greu ma mai apropii de calculator De citit mai e cum mai e, dar cu scrisul e greu.

Ally, tare scumpa si mersi de intrebare. Suntem intr-un ritm nebun. DImineata ii duce mama la gradi scoala, dar apoi la 12 tre sa-l iau pe dav si la 4 pe Matei si Mircea nepotul....si fiindca s-a mutat si sis aici stam toata ziua impreuna. Dar e nebunie, fuga permanenta...sis incepe si sv de luni...deci raman cu mama si cu toti 5 copilasi..si mama nu poate ridica ca e cu operatia, sa vedem cum ne-om descurcaCe fain era cand aveam scoala si gradi pe strada mea...oof, asta-i dezavantajul mare... E scummp si zambaret de nu se poate fiu-tu. Asa copil vesel ...e minunat!El si Cata a Madalinei mi se par cei mai activi de pe la noi,...Poze cu tine de ce nu vedem/
Am vzt poze cu Strumpfi, superbe, familie frumoasa, fete faine tu si surorile...si desigur piscotzica care-i din ce in ce mai frumoasa!!!
Stefy, mi-a placut la nebunie outfitul tau, chiar voiam sa-ti propun sa mi-l dai si mie o tura.Eu sunt ca tine cu kgmele oscilez 59-60, dar parca n-as tine regimul ca pierd tot laptele..si asa nu prea mai am parca...si nu stiu ce s ama fac cu puiul c anu vrea bibe sub nici o forma...Nici nu prea maninca in ultima vreme altceva decat tzitzi...A tot fost racit si el si ceilalti iedutzi, poate si de asta nu pre a papat..
Cami, sper sa nu raicti, sanatate voua!
Catank, frumoasa foc fata ta, e perfecta ce sa mai, iar tu esti o scumpica, ca de obicei. Felicitari pt teza de doctorat...
Alexina, felicitari pt casutza, din ce zice Miki, pare de vis...problema ramane drumul...cand ma gandesc ca mie-mi e greu de aici un drum de 7-8 minute...nu m-as incumeta niciodata la mai mult. Sper, vreau sa cred, ca vor face gradi de stat si scoala si aici, la Cart latin, am scapa de trambalare cu drumurile astea...e adevarat ca mie mi-e greu pt ca le fac dus-intors, cand voi incepe serviciul voi face doar dus, lasat copii si intors luat copii...Asa le fac de 2-3 ori pe zi si-s capie...
Mada gata, ai taiat cordonul...eu vreau prin vara- toamna viitoare sa intarc...sa vedem cum or fi si planurile lui...dar fiind ultimul ma gandesc sa-l alaptez pana pe la 1 an jumate..o sa-mi lipseasca puiul in brate si ochiisorii lui in ochii mei. Cristi a inceput gradi? CUm e?
Miki, sanatate voua. Oof, ce greu tre sa-ti fie...tre neaparat sa lasi orice retinere si sa conduci... Iti simplifica muuuult viata, merita 100%
Lavi, ma bucur c-ati rez problemele cu actele si va apropiati de final cu casutza...Yeeee!
Happy sanatate fetei!!!
Nu mai stiu cui si ce sa spun, doar ca ma gandesc la voi desi nu reusesc mereu sa scriu. Pup fetele si puiutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

SIMO

Mada, am facut cateva pozici lui lucas astazi. le pun acum.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally ce frumos e edutu in leagan
si noi avem poze cu petra in leagan
sper sa le descarce sotul sapt viitoare sa va arat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, ce zambaret e si Lucutza al tau...si are si ce arata..noi n-avem inca nici un dinte si nici un semn sa apara..seamana tare cu tine..din ce in ce mai mult!

AM pus si eu niscavai poze facute luna asta, unele de la botezul la care am fost la inceputul lunii

AM uitat sa va spun ce-am patit cu Mati...Ei au cam fost raciti, cu nasul curgand zilele trecute (acum suntem bine)...si tot vrand sa-i suflu nasul lui Mati imi spunea ca-l doare...eu credeam ca d ela raceala...A doua zi mi-a spus insa ca are un creion in nas...AM inlemnit, m-am uitat si se vedea un varf portocaliu..l-am intrebat dc si-a bagat creionul in nas si i-a ramas mina acolo si el a insistat ca nu, e un creion...am incercat sa-l trag cu aspiratorul si cu batista ...abia s-a urnit, apoi am tras cu penseta dupa ce reusisem sa ciobesc din el ca sa pot apuca...Era un sfert dintr-un creion cerat..
Deci...sa avem grija...eu n-am creioane dintr-astea inc asa , totul s-a petrecut la gradi..si a stat 2 zile cu creionul ala in nas, eu tot il auzeam fonfanit si el nu putea sa sufle nimic...

ooooooooooof viatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

doamne simo am ramas cand am citit.....offf doamne!!! crezi ca lucas seamana cu mine??taree mi-as dori de fapt la ceva sigur seamana cu mine: buna dispozitie si "zambareala" vesnic e cu gura pana la urechi :))) dinti avem...si tot continua sa iasa unul dupa altul...al 6 lea isi face simtita prezenta timid... doamnneee ce baieti frumosi ai!!!! ce ochi frumosi au!!!!! tre sa il faceti si pe bb4 la ce copii frumosi si reusiti faceti!!! iar tu mami...mami frumoasa!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff am ceva timp in care cum se face ora 22-23 mi se face pofta de o "mica masa" so acum iarasi mi-am pregatit un "snack" : prosciuto crudo, cascaval,icre paine uscata si lapte unde ajung in ritmul asta????????? aa si ceva bun si dulce la final... ca fara parca nu e plina burta


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff am ceva timp in care cum se face ora 22-23 mi se face pofta de o "mica masa" so acum iarasi mi-am pregatit un "snack" : prosciuto crudo, cascaval,icre paine uscata si lapte unde ajung in ritmul asta????????? aa si ceva bun si dulce la final... ca fara parca nu e plina burta


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



las ca ai unde pune, Lavi...
bravo,asa sa fiti mereu veseli, cu gura pana la urechi..si da, iti seamana tare strengarul!asa va vad eu.

Mergi la inceput