Leonard Bernstein

Leonard Bernstein | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Am aflat ca erau de mare auditie si de mare interes spectacolele acestui mare erudit muzical, incredibil, redate pe televiziunea romana.
Se pot urmarii aceste emisiuni?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Da, doamna Nica, daca ai televizorul pe TVR atunci cand se difuzeaza. La emisiunile cu acest erudit si incredibil muzician ma refer. Alte intrebari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

...sau poti gasi si urmari inregistrari din concertele dirijate de dinsul pe celebrul, eternul youtube




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

...sau poti gasi si urmari inregistrari din concertele dirijate de dinsul pe celebrul, eternul youtube




_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.




Hobby
www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel



Si incredibil, sa nu uitam. Acum ma refer la youtube.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Da, doamna Nica, daca ai televizorul pe TVR atunci cand se difuzeaza. La emisiunile cu acest erudit si incredibil muzician ma refer. Alte intrebari?



Una si buna: sa inteleg ca acum se difuzeaza emisiunile lui LB pe TVR? Cand si pe care TVR?
Pe YT nu m-am descurcat pt. ca de aceea am deschis subiectul.

Edit.Acum am observat!
Nu cumva postarea ta a avut ca unic scop greseala mea de redactare?
Categoric am vrut sa scriu muzician si nu muzical!
Ar fi degradant pt. un user care cunoaste f. bine Regulamentul DC sa se margineasca la postari ironice fara sa aduca o contributie folositoare!
Mda! Evident Zavaidoc versus Bernstein cam greu de alaturat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Da, doamna Nica, daca ai televizorul pe TVR atunci cand se difuzeaza. La emisiunile cu acest erudit si incredibil muzician ma refer. Alte intrebari?



Una si buna: sa inteleg ca acum se difuzeaza emisiunile lui LB pe TVR? Cand si pe care TVR?
Pe YT nu m-am descurcat pt. ca de aceea am deschis subiectul.

Edit.Acum am observat!
Nu cumva postarea ta a avut ca unic scop greseala mea de redactare?
Categoric am vrut sa scriu muzician si nu muzical!
Ar fi degradant pt. un user care cunoaste f. bine Regulamentul DC sa se margineasca la postari ironice fara sa aduca o contributie folositoare!
Mda! Evident Zavaidoc versus Bernstein cam greu de alaturat!

De ce esti rautacioasa? Sa iti spun si eu ca mi se pare greu de crezut ca asculti Bernstein la ce greseli gramaticale faci? Da, chiar se mai difuzeaza pe TVR, la ore imposibile, dupa miezul noptii, pe Cultural si uneori pe TVR. Recent am vazut un concert intreg pe BBC World. Cum spuneam, alte intrebari? Sau doar jigniri?

Edit: ca sa afli si tu, doamna doctor (in nu stiu ce exact), versus inseamna contra. Daca ai spus alaturare, asta exclude din start opozitia. Deci invata limba romana, in felul asta o sa inveti sa citesti si programele de la televiziuni. Si sa dai cautare si pe youtube. Si multe altele, utile in viata omului. Mai ales cand se da medic pe forum Desi nu e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Deocamdata jignirile vin din Suedia via Tanti catre mine.
Sa lamurim una dintre ele: "versus" nu are exclusivitate numai in sport sau in salile de judecata, cu semnificatia de opozant!

Dupa cunostinta mea intelesul acestui cuvant se poate extinde si la acela de CONTRAST. Cu aceasta semnificatie l-am folosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Cu ce anume te-am jignit? Si ti-am explicat si de ce ai folosit aiurea versus in context. Astept explicatii.

Edit: Ai spus contrast, adica contra. Nu asta inseamna contrastul? Alb-negru, rau-bun. Deci impotriva. Nu am inteles interventia ta, dar iti multumesc ca mi-ai dat dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Cu ce anume te-am jignit? Si ti-am explicat si de ce ai folosit aiurea versus in context. Astept explicatii.

Edit: Ai spus contrast, adica contra. Nu asta inseamna contrastul? Alb-negru, rau-bun. Deci impotriva. Nu am inteles interventia ta, dar iti multumesc ca mi-ai dat dreptate.




Dupa tine diferenta alb-negru inseamna ...impotriva? Ciudat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Cu ce anume te-am jignit? Si ti-am explicat si de ce ai folosit aiurea versus in context. Astept explicatii.

Edit: Ai spus contrast, adica contra. Nu asta inseamna contrastul? Alb-negru, rau-bun. Deci impotriva. Nu am inteles interventia ta, dar iti multumesc ca mi-ai dat dreptate.




Dupa tine diferenta alb-negru inseamna ...impotriva? Ciudat!

Alt raspuns mai relevant ai? Ce e ciudat, ca nu stii limba romana? Da, e ciudat. Ca nu admiti pot intelege, esti adult si crezi ca le stii pe toate. Plus ca nu ai deschiderea intelectuala de a admite niste lucruri. Pana aici, totul normal. Ce nu inteleg e de ce te certi cu mine fara motiv. Tu stii de ce? As fi bucuroasa sa aud. Sa si citesc, daca reusesti sa scrii intr-o romana comprehensibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Tanti Z, mai usor, te rog. in afar' de punctul ala din Regulament care zice sa nu atacam gramatica colegilor de forum, as mai putea argumenta cu inca vreo doua pentru un cartonas. deci daca nu e ceva de spus la subiect mai bine ne abtinem.

merci,

Roxana

Mergi la inceput