Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Fetelor eu astazi am inceput sa fac ceva exercitii,pt ca dupa aceasta a treia sarcina burta mea este un colac de sunculita si mi-am propus sa incrc sa-l mai micsorez. Vreau sa incerc de 2-3 ori pe sapt sa fac exercittii. Ce ziceti nu incercam mai multe? Poate asa nu ne lasam pagubase dupa 1-2 sapt si ne incurajam una pe alta. Eu azi abia am facut 15 minute si mi s-a parut foarte greu, mai ales sa fac abdomene, dar voi incerca sa nu renunt.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)


Nu mai tin minte cum ai nascut tu, dar pt cezariana dr mi-a zisca trebuie sa treaca minim 3 luni de la operatie ca sa te apuci de abdomene> Mie mi-a recomandat bicicleta

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele




mie in plus mi-a spus de inot. sper sa reusesc sa merg de sapt viitoare

lissa look? poze? hmmm, some time next year sper sa reusesc in weekend ca acu' daca imi fac o poza ma sperii singura
pufi 300 de abdomene???? eu nu reusesc sa fac atatea nici intr-o sapt dar bravo tie!!!!!!!



n usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

pufi, hihihi eu n-am facut atatea toata viata

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Am intrat sa va salutam si sa va spunem ca inca mai traim

Am avut 3 zile ciudate rau si acum vad ca bb e in refacere, desi....mi-a adormit doar la 11...sa vedem pana cand.

Hai ca va pup ca imi sta zmeul in coaste si ma enerveaza cand sta si balosheste sa vada ce scriu ...va scriu eu cand sunt singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi mamico!

In miez de dimineata, aici ora locala aproape 5 dimineata, alaptand o pe Imi, vreau sa iau aceasta oportunitate Pufi sa ti urez LA MULTI ANI! Prima

Iti doresc ca aceasta zi sa fie una speciala, intrucat e prima aniversare ca mamicuta. Sa ai parte de multa iubire alaturi de familia ta. Imi si eu te pupam dulce si iti daruim un buchet mare si frumos de flori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Crisspy, mananca la 3.30-4 in medie 70 ml, si am luat doar 900 de grame fata de greutatea de la nastere, si 1450 grame daca ne raportam la greutatea de dupa scadere.
Fetelor, bebelusii vostri au scapat de reflexul Moro?(cel in care tresar si isi intind manutele)..a mea inca nu a scapat desi citisem ca pe la 2 luni trebuie sa dispara.
Voi continua cu exclusiv laptic, insa sunt destul de ingrijorata datorita greutatii.



Anda82 sunteti mai mari ca noi cu 10 zile si noi am luat 900gr cu tot cu recuperarea scaderii fiziologice si noua ni s-a spus ca suntem OK. Nu stiu de ce tie ti s-a zis ca 1450gr este putin. Cat are acum?

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Pufi mamico!

In miez de dimineata, aici ora locala aproape 5 dimineata, alaptand o pe Imi, vreau sa iau aceasta oportunitate Pufi sa ti urez LA MULTI ANI! Prima

Iti doresc ca aceasta zi sa fie una speciala, intrucat e prima aniversare ca mamicuta. Sa ai parte de multa iubire alaturi de familia ta. Imi si eu te pupam dulce si iti daruim un buchet mare si frumos de flori.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



m-ai emotionat toata

Multumesc mult, sunteti doua dulci .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna dimineata si de la noi!

La multi ani Pufi, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de puiul cel mic!

Eu cred ca am adormit doar vreo 3 ore cu intreruperi, din motiv de colici. Pe langa asta, Stefan a reusit sa adoarma abia pe la 2.30, pana atunci stand ori la tzitzi, ori in brate. Ieri seara a venit mama la mine cu niste reprosuri cat casa (da, sunt cel mai rau copil din lumea asta), si dupa ce ne-am tot certat vreo ora.... cred ca de fapt Stefan a simtit toata supararea si mahnirea mea. Acum el doarme, in sfarsit... Si ma bucur nespus ca in dimineata asta parea ca iritatia de pe corp sa se fi atenuat putin.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Buna dimineata!

La multi ani cu sanatate Pufi!

[b]Crisspy[/b] nu stiu cat are acum ne-am cantarit marti cand aveam 2 luni fara 3 zile si avea 4500(a fost nascuta cu 3400 si am iesit din spital cu 3060.

De reflexul Moro nu mai spune nimeni nimic, la bebeii vostri mai este prezent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anda, am inteles acum...deci voi in 2 luni ati luat 900gr, respectiv 1450gr. M-a indus in eroare faptul ca pe prima pagina apare ca bebelina e nascuta pe 10 august.

A mea nici azi nu vrea sa manance, o doare tare rau burtica. Mey dar eu stiam ca atunci cand au colici copii se napustesc pe tzitzi, a mea o refuza.

Cine a folosit Colief imi spune si mie cat va tinea o sticluta? Anaemi parca voi ati folosit.


Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....LA MULTI ANI PUFIII!!!SA TRAIESTI,SA FII SANATOASA SI SA TE BUCURI TOT TIMPUL DE BB AL TAU!!!!

Anda82 la noi reflexul Moro inca este prezent,dar nici nu m-am stresat prea tare cu asta...

Lui bebe i-au iesit bubite pe fata,il tot sterg cu apa termala dar reapar,asa ca azi l-am dat cu triderm,il dau o data pe zi 3 zile apoi cu crema emolienta trixera de la avene.

Va multumesc pt raspunsurile legata de zgomotele stomacelului.

o zi frumoasa!




Mergi la inceput