Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Da, am dat send inainte sa termin!! Deci am dormit legat de la 23 la 5 si apoi de pe la 5.30 la 7!! Pot muta muntii, parca m-am si ingrasat de atata somn!
De-ea, eu nu imi pot da cu parerea in ceea ce priveste problema ta, dar iti doresc din suflet sa se rezolve, sa fie mititica satula si fericita!
Tunde, spor cu casa si sa fie intr-un ceas bun!
Mirela, multa sanatate la pui, iar despre domnul B... am asteptat sa imi treaca nervii ca sa nu imi dau frau liber pe aici, ca numai IA O PAUZA ar fi tot mesajul meu. Si subscriu, ti-ar trebui statuie!
Simo, bine zici "asa ca hai sa ne bucuram de ei mititei,timpul nu se mai intoarce. peste ani,asa tare ne vom dorii sa ii mai putem tine in brate ca acum cand sunt bebei"! Eu bocesc la fiecare revizuire a garderobei Mirunei, cand vad cum creste... Cu dintii...la astia de sus a fost nasol rau cu noptile, dar vad ca acum, dupa ce au erupt de tot si se vad clar, a lasat-o mai moale. Aseara a urlat rau rau, cum n-a mai urlat de cand avea colici, asa mila imi era de ea... N-am stiut de la ce, dar i-am dat nurofen si dupa 10 minute s-a linistit ca prin farmec, desi urla, biata, de vreo ora. O fi de la dinti? E normal, daca au iesit aia doi de sus abia acum cateva zile sa inceapa deja alta tura? Macar sa functioneze Nurofenul mereu.
Mayane pentru soata ta!
Puup, o zi minunata, fara febre, muci, dureri (sufletesti sau nu) tuturor bebeilor si mamicilor tari si curoajoase si iubitoare care suntem!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!!!

Mirela [statuie lucioasa] mai, cum 40??? Cum sunteti??Eu nu vreau s avad vreodata numarul ala pe termometrele mele!!!!

De ea cum a fost noaptea?? Ceva, ceva imbunatatiri pe undeva? san? ceva? Bibe? Am vrut si eu sa-ti zic ce zicea Madalina sa incerci diferite tetine, i special cele care au forma sfarcului, parca erau unele d ela Baby nova.

Noi suntem toti cu muci, frate zici ca am doua fantani arteziene..muci, muci, muci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Carmen..da ai drepatate daca m-as lua dupa cantitati;e alea as gati si pt unutatea militara din fata bloculuidar le adaptez si ma inspir din meniuri..si no sugar!!!!!!!!!!!!!!!!!sub nici o forma..nici sare

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

scuze de ortografie dar am scris cu t in brate

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Si eu am dormit . Da' mai mult nu spui, ca-s superstitioasa.
Inca nu papa, da' am rabdare, greva foamei am mai facut noi. Numai ca are constant temp 38, 38.3. Nu e chiar temp. De dat ceva dar nu pricep de ce.
Dragi mamici cu bebei bolnaviori sau necajiti, va doresc ce-mi doresc si mie: sanatate, liniste si soooooommmmmnnnnnn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Bravo MADA, si eu am vrut sa zic de mierea in lichide fierbinti care devine toxica, dr m-am luat cu altele si am uitat...

MIRELA; ce face motanelul febril?

SIMIS, ma bucur ca mai scrii. Ti-a fost tie greu fara bebe sau de ce zici ca a fost o greseala mare? S-a mai intamplat si altceva?

DE_EA, cum mai esti? Iti scrisesem si eu pe PM de ieri despre consilieri in alaptare, dar nu stiu daca ai citit.

Noi azi ne facem de cap ca fetele, tati e plecat pana maine seara, asa ca imi ferchezuiesc fata si plecam la mall amandoua, la un shopping mic!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Carmen, Mayane sotii vostri merita titlul de dl. N (de la Nice) alaturi de sotul lui Lori, evident, ca el a inventat titulatura. Al meu ca sa se fofileze pleaca de acasa. Ba joaca fotbal, ba tenis, dar si cand il prind acasa scot untul din el. Si face tot ce ii cer. Nu prea face el din proprie initiativa dar m-am obisnuit sa il bat eu la cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Buna, dragi mamici!!!!!
Ziki, mai ai loc in butoi sa ma primesti si pe mine? Sa stii ca io mi-s mare rau, trebuie sa iesi tu pe 3/4 sa incap eu cu totul!
Mi-s amarata ca mi-au plecat copii ! Ce bine mi-era pana ieri, cu toti copiii in jurul meu! Si cand ma gandesc ca ieri pe vremea asta o hraneam pe Sophic cu 200g pilaf cu carnita de pui, iar azi e deja la casuta ei si mananca gem de prune cu mama ei, imi vine sa zic si eu ca toate babele: mare minune , maica, cu tehnica asta!!!
Offfff, ce pustie si goala mi-e casa!!!!
Sa ma scutur din starea asta si sa-i dau un raspuns lui Tunde, ca am vazut zilele trecute ca punea o intrebare, iar eu nu prea aveam timp atunci de scris :catina o poti pastra in pungute la congelator, bobite, dupa ce le-ai spalat si curatat de codite. Eu asa am pus, cate 250 g , cat e reteta. Daca nu ai loc, o poti si usca si apoi rehidrata, dar nu cred ca mai ramane prea mult suc din ea. Nu am incercat asa niciodata.
Urez tuturor buburuzelor bolnave multa sanatate si mamicilor multa putere!
Va pup pe toate!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buni...nu mai e loc in butoi,ne pare rau.
deja eu cu Ziki stabilisem ca nu mai avem aer..mai venii careva si ne mai turna si muraturi in cap.
deci a trebuit sa iesim. asa-i Ziki ?!!!
va pup.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Simis, te poftim sa iesi din butoi. Ia uite ce zicatura frumoasa are Simo la semnatura. Intotdeauna exista o solutie. Te apuci de bb2 si stai acasa 2 ani Si daca iti face bine sa te plangi la cineva, suntem aici cu un umar si cu o incurajare

Simo, te rog, zi-mi ca ai fost la doctor si te tratezi. Stiu cum e cu timpul, nici nu-mi inchipui cum e cu 2 cupii, dar sanatatea ta e prioritara. Daca tu pici, cine are grija de ei? Si cu infectiile nu e de glumit.

Andutza felicitari pentru asa o noapte. Pun pariu ca acum 2-3 ani nici nu te gandeai cata bucurie poti gasi intr-o noapte de somn

Mucosilor, multa sanatate!






World All Details

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput