Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi...
Grava situatia pe aici...

Mirela multa sanatate puiului tau, sa fie bine, sa scada febra, sa nu ia si fratele... tie multa putere (nu ca nu ai avea... ). Despre dl B al tau... chiar ca i-as fi spart toate cele in cap sa-mi f facut asa ceva. Sincer - pune-l putin la punct ca nu este normal sa te lase sa te descurci singura cu 2 copii si ce sa mai zic intr-un moment de criza ca asta... E dus cu capu' mamica?!?
Sper sa nu te superi pe mine dar mi s-a urcat tensiunea sa aud de asa specimen...
Tie iti trimit multi pupici!

Deea si eu zic ca nu se poate sa fi pierdut lapticul asa dintr-o data. Dar probabil ca niciodata sa nu zici niciodata. Sper sa te ajute consilierul si sa fie totul bine.

Restul bebeilor bolnaviori si mamici va doresc si voua insanatosire grabnica, sa treaca repede-repede!

Noi ne prega' de plecat la Breaza. Eu am terminat acum sa fac bagajele si mai stau vreo ora si-mi trezesc sotul s-o luam la drum, ca 500km nu-s de colea.
Nu vom mai ajunge nici acum la Buc (din pacate am vazut ca majoritatea a lasat-o balta oricum) dar daca sunteti dispusa vre-una de o plimbare la munte... la Breaza, la Sinaia sau pe unde va pica bine, da-ti un semn (0723.820.252 ca net n-o sa am) si ne vedem cu cea mai mare placere.

Pupici si sa aud doar vesti bune cand ma intorc luni, bine?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!




Maimutica..sunt mai ok cu maseaua,in sensul ca nu mai doare intr-una si asa tare...dar e foarte umflata gingia,pe maxilar tot nu pot calca..tot la meniu cu lapte si supa am ramas.
Am avut o noapte grea,dupa ce ieri Edi nu a mai facut febra deloc dar a refuzat toate felurile de papica...aseara ii s-a infundat nasucu putin,nu sunt mucisori,e doar infundat asa. s-a trezit la fiecare jumate de ora..lapte si ceai nu vroia sa bea,lua suzeta..apoi se trezea iar.
dimineata la 7.30 a papat un castronel de branzica cu avocado,banana si biscuiti.
aa..ieri a facut si kk moale de doua ori..a treia oara chiar apos.
azi mergem la dr sa vedem.
innebunesc cand am copii bolnavi



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mimo..si Edi are zile cand face kk de 4 ori,zile cand face o data sau de doua ori. daca are consistenta normala si nu e apos,eu zic sa nu iti faci griji,e normal.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si de la mine inca o tona de cafea]cafea]
Simo..pup Edu micTudor are muci de o luna,ii trec 2 zile ii curg iar,fara febra,fara nimic,doar asa dimineata curg putin,apoi cred ca de 2-3 ori pe zi e umed asa la nas/mi-a zis cineva ca e de la dinti ca si ea a patit-o de cate ori ii dadeau dintii...bai nene dar nu mai erup odata,ca suntem tandari si eu si Cristi,ne rupe noaptea el doarme mititelul,dar asa de agitat,ia suzeta scuipa suzeta..are momente cand 1/2 ora suipa si vrea suzeta continuu..si sa fie si vreo 2 noapteaaa
vreeaaauuuuu saaa fieeee mareeeeeee

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Angie..si noi ne chinuim cu dintii de sus de cateva luni,e foarte inflamat si alb..se vad dintii ff aproape de iesire. probabil vor iesii doi o data la fel ca cei de jos. in ultimele zile cel putin,este foarte balos,trebuie sa il schimb de 4 ori pe zi,isi baga degetele in gura si tipa,e agitat..noaptea nu mai doarme cum trebuie,
asta e,ne facem noi mari,dar probleme si dureri vor fi mereu.
asa ca hai sa ne bucuram de ei mititei,timpul nu se mai intoarce. peste ani,asa tare ne vom dorii sa ii mai putem tine in brate ca acum cand sunt bebei



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
De cateva zile mi-am reluat obiceiul cu 2 iesiri Pe zi si e mai greu pana ma reobisnuiesc.
Deea imi pare rau de laptic. Eu am mai auzit cazuri. V-am mai povestit eu mai demult de o prietena care la 6 luni a ramas brusc fara lapte si s-a chinuit groaznic cu furtun
Lipit pe san cu leocoplast, biberonul il tinea sotul la spate ca bebe nu suporta sa il vada. Ea m-a sfatuit de cand eram gravida: da-i bibe cu apa si suzeta de la inceput ca sa il obisnuiesti ca nu se stie cand ai nevoie. O fi fost un sfat bun, o fi fost prost nu stiu. Eu l-am aplicat de la inceput si Razvan accepta sa manance din orice. Poate reusesti totusi sa aduci lapticul inapoi. Dar eu am inteles ca de luni incepi serviciul (sau am inteles prost?) asa ca tot va trebui sa accepte biberon, nu?

Mai erau si altele dar ma striga piciu "mmmmma-maaaaaa" Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Monica nu este suparata,a fost foarte ocupata in ultimul timp cu micuta,nici sa citeasca nu a apucat. revine ea cand se mai elibereaza

Simis ? si ea incepuse munca,nu mai stim nimic de ei. trimitem pupici sa mai treaca pe la noi.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

asa e Simo...ai mare dreptate,o sa tanjim dupa zilele asteacum esti tu mereu pe faza sa ne incurajezi si sa ne scoti din butoiTudor il saluta pe prietenul lui Edusa se faca bine repede
Irinukaaanoi venim la munte pe 21-22 oct..nu stiu exact data dar in week-end-ul acela venim.Te sun ,poate ne vedem daca mai esti la mamipup pt Patrick mareeee de la Tudor

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Neata!
Irinuka mama, noi nici vorba de munte - asta mica e cu mucii-n barba, plus ca sambata dimineata imi vine prima data o femeie la curatenie - ca nu ne mai descurcam singuri, mereu e prafaraie prin casa, eu apuc sa fac doar ordine si pe urma raman in urma cu curatenia, al meu ar face dar nu apuca ca-i pun eu copilul in brate si tot asa... si am zis ca nu se mai poate, trebuie sa gasim o solutie. Tare sunt curioasa acum daca o sa fiu multumita - voi cum procedati, cele care ati mai apelat la astfel de servicii? O lasati sa faca de capul ei sa vedeti ce poate sau ii faceti lista detaliata cu ce sa frece si pe unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

asa e Simo...ai mare dreptate,o sa tanjim dupa zilele asteacum esti tu mereu pe faza sa ne incurajezi si sa ne scoti din butoiTudor il saluta pe prietenul lui Edusa se faca bine repede



multi pupici si de la noi
o sa ii vedem la anul,jucand fotbal pe plaja







Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput