Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



offf De_ea;mama..odihneste-te..stai numai cu ea..pune-o la san des!nu se duCE lapticul asa brusc..mai ai tu po acolo ceva numai esti foarte incordata si nu vine..si Eu am fost asa..cu cat ma suparam mai tare cu atat era mai putin si venea mai greu..Ii dadeam suzeta..o puneam la san..se enerva..iara suzy..iara san..
Galaforul e bun!sau galactogil

multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

He, he! Am mai citit un pic. Ziki, blogul de pe care ai dat articolul pro purtat este exact al tipei care are hiphip .

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ce faceti ? am culcat si eu baietul si sunt stat de "suparata" ca i-am zis sotului sa schimbe becul in sufragerie inainte sa plece la munca, si a uitat . si vai vai vai nu pot sa calc pe intuneric. si nu stau sa mut masa de calcat ca fac galagie si trezesc baiatul . tristete maxima! hihihi, ma bag la serial !!!

deea cum mai sunteti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Vin si eu cu un SZ (pls): are cineva bebe care face kk de 4-5 ori pe zi? Al meu asa face de vreo doua saptamani si nu stiu daca e semn de digestie buna sau e vreo problema. Parca totusi e prea mult, mai ales ca facea de 1-2 ori/zi.

De_ea, apeleaza si la un consultant in lactatie.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mimo eu am
face si de cate 7 ori uneori

mai, Robert a facut 40 temperatura........
nu are decat muci, de la ce sa faca asa febra mare????????
de mancat a mancat, lapte a baut, ba m au vazut ca beau apa din pahar si au vrut si ei;, asa ca au baut apa plata cu lamaie din pahar
acum doarme n scoica...o sa l transfer in patutul lui

e greu, cu 2 copii care plang si fiecare vrea ceva si mai grav cand vor amandoi la mami si n are cine sa te ajute

am coborat cu copilul la farmacie sa iau novocalmin ca nu l am gasit pe ala care ar fi trebuit sa fie in frigider.....

maria sa decat urla si injura.....

am incercat azi sa l aspir, doamne, nu mai fac in viata mea
s a pus pe urlat de s a speriat si frasu si urlau amandoi de nu mai stiam ce sa le fac
cu amandoi in brate, fiecare pe limba lui se plangea de cate ceva
poate si de la asta o fi facut al copil 40 temperatura
stiu, trebuia sa i separ, dar cu cin sa l las in sufra pe Razvi? cu taticul lui, ar fi raspunsul, dar pe taticul lui ii pocnise facutul baie
si acum seara ma intreaba lui ce i am facut de mancare azi??? au mama
nu pot sa cred...........
mai bine tac ca cine stie ce prostii scriu

ma bucur ca macar au mancat si au baut, ca daca nici nu mancau, innebuneam
sper sa nu faca si Razvan ceva.............

aaa, inca o chestie
se poate ca dintii sa intarzie sa iasa din cauza de lipsa de calciu??
le am dat calciu, primele luni cate 10 zile pe luna, apoi vara nu le am dat ca nu se da, acum in sept le am dat mai bine de juma de luna
cat sa i mai dau lui Razvi, ca nu l as indopa cu ceva ce nu i trebuie, i se depude pe unde nu trebuie si dau in altceva
maine de nu m oi duce sa i fac o calcemie, macar sa stiu care e treaba, ii dau sau nu i mai dau (m a tampit la cap maria sa cu refrenul zilnic: de ce nu dai calciu la copii, tre sa creasca inalti, tre sa pe ma sa si pe tac su)wtf

nu mai pot
o trece si noaptea asta cumva
pup,

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mirelush;..pacat ca nu avem emoticon [statuie].
sanatate multa la motanel!chiar de ce oare 40?Io zic ca e viroza.Amigdalita si virozele provoaca asa temperatura..
In orice caz esti tare ca piatra!Eu cred ca o rupeam la fuga in locul tau..asa barbat B!..PE LANGA 1001 DE TREBURI SI DOI COPII ,care vor in brate in acelasi timp..zau!te admir.
Ii dadeam Io de mancare.. cu tigaia direct in cap!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MIRELA - nu cred ca are legatura cand apar dintii cu calciul. Patrickul meu era bebe prematur, , la 6 luni avea practic 4 luni corectate, era mic si firav si ii dadeau dintii in voia cea buna. Asta nu are nici un dinte inca si acusi face 8 luni.

ANKA - voiam sa-ti spun ca nu te panica, Patrick nu mananca cate doua saptamani dupa o boala, in timpul bolii nici atata. Traia de obicei numai cu lapte. Ideea e sa nu te panichezi, sa nu il stressezi, ii poti produce anorexia de opozitie. O sa-si revina el, si o sa mananca cat 10 in perioada urmatoare, sa recupereze, ai sa vezi! Curaj!

PPSIC- e bun ce mi-ai aratat tu, mai ales ca si eu am MacLaren. Sa caut sa vad daca e si la noi asa ceva. Oricum eu vreau ceva in care sa-l car, pe mine, iarna (un fel de carrier pentru iarna). Ca tocmai asta ziceam, carutul nu prea mai poate fi folosit printre nameti , Curata ei zapada dar tot mai raman portiuni care nu pot fi escaladate. Si zapada asta la noi se instaleaza la sfarsitul lui noiembrie si mai pleaca in martie-aprilie. Si cum eu nu am carnet, vreau ceva in care sa-l car cu mine pe-afara. Dar chestia aia ce mi-ai aratat-o e buna pentru vremea de acum, octombrie, noiembrie si apoi pentru martie-aprilie.

ZIKI- profita si de vremea buna, o sa o regretati putin! Eu cand le ziceam ca plec pentru doua luni, primul lucru ce ma intrebau e daca e cald in septembrie, cand auzeau ca e ca vara, erau tare invidiosi. Ca mie mi se pare vara vara ce e acum aici afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

floritunde

nush de la ce ar putea face 40, vedem cu evolueaza, daca recidiveaza il duc la spital, ca nu e de gluma cu asa temperaturi mari

dar dupa ce i a scazut un pic avea chef de joaca, zici ca i pusesem la redresor, facea ture cand la mine cand la tacsu

nebunici de copil
ma duc sa vad ce face si poate l transfer in patut

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Noi suntel la fel,am tot pus-o la san dar fara succes.Nu am reusit sa ii dau mai mult de 10 ml de lp cu seringa.(mai mult cu forta)


Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

De_ea, imi pare rau... Cum zicea si Lorich, nu mor ei de foame totusi, o sa accepte pana la urma si biberonul. Cu sanul, daca esti dispusa, insista si iar insista cu pusul la san, asta e singurul lucru pe care il poti face.

MIRELA- sanatate multa! Tare mi-e mila de tine, eu de obicei iau foc din lucruri mult mai mici. Fetelor, pe bune, aici barbatii mi se par cam tinuti pe palme de catre femei in mod nejustificat. Trebuie sa ii implicam mai mult, sa ii educam, nu stiu, ceva trebuie facut. Macar pe astia mici sa ii educam altfel.

Eu scriu cam cu picioarele, am un lap-top nou aici. NU gasesc tastele cum trebuie.

Mergi la inceput