Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Stefy, mai cauta, rochia ta te asteapta! eu zic ca nu merge super scurta, mai ales la biserica

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

, dar mami tau sau soacra-ta nu pot venii sa te ajute cat e sotul plecat?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




ehe, o am pe bunica mea, dar draga de ea are 83 ani si ma ajuta cum poate..mama inca lucreaza, iar soacra..hmm, cam ies scantei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

semnam si noi condica azi!!! pupici si flori pt toata lumea!!!
vin si eu cu un repet....v-am spus si ieri ca puiuta mea nu mananca bine si dr mi-a spus sa o las 5-6 zile doar cu laptic.... voi ce crdeti despre asta?? e ok bebe la ap 7 lunite sa bea doar laptic???
cata apa bea bebeii vostri?? si cat ar trebui sa bea..? mi se pare ca a mea nu bea fff multa

mai sunt 10 zile si vine botezul!!!!!
totul este gata mai putin 'ambalajul' meu!!! ma tot plimb prin magazine si nu gasesc nimic sa imi faca cu okiu'!!!! eu am o rochie care imi super place,dar e cam scurta si mi-e teama sa nu raman in budigai cand oi lua puiuta in brate...... ce ma fac????????

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011




pai pt cateva zile eu zic ca nu-i o tragedie..dar nimik nimik nu vrea ? nici daca incerci ce-i place ei in mod normal ?
cu apa nici a mea nu prea bea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Roxy, taica -miu are fata de rusnac, nu ai vazut ca e blond roscat cu ochii albastri ? si vorba aia, cica din mosi stramosi, el se trage din rusi/ucraineni dupa cate au scotocit ei si au descoperit in arborele genealogic al familiei ca doar deh, s-a nascut aproape de granita cu Ukraina , nu tare departe

gimihaela, imi pare bine ca ai aparit sa mai scrii pe aici, te-am mai citit si acum 2 sapt in ruma cand eram eu in ro, deci bravo, imi place... Pozici cu David nu ne arati ? din poza de la profil pare un mare smecheras

Catank, multumesc de raspuns, inseamna ca astia aici sunt hoti, aici e 120 lire, deci cam 6 mil, scump doamna scump dar tot de ala cred ca ii iau ca altul nu stiu nu ma atrage si ce ma mai atrage, sparge buzunarul , cam 300 lire si nu dau eu atatia bani pe un scaun Cand pleci la tata si cat stai ? cred ca tataie abia o asteapta pe Ioana sa o iubeasca si smotoceasca

Cami, pai am mai spus cum i-a placut lui Nick in ro, si nu numai lui, si socrilor, desi pentru Nick asta a fost a 3a oara in ro, dar prima data acasa la ai mei. Le place mancarea si vinul in special , le-a placut tare arhitectura in Bucuresti si Botosani, au fost extaziati de manastiri, de peisajele montane, de tot... au spus ca mai vin

Irinuca, cum ii place la gym Dariei? pozici noi ne mai arati cu fata tatii ? patut pliant am avut si noi si in fiecare noaptea imi fosnea mandra , eu nefiind invatata sa dorm in aceeasi camera cu ea,mi-a scos peri albi acum e cel mai bine acasa, abia asteptam sa ajung sa o bag iar in rutina ei, ca m-a innebunit o sapt cu trezirile din 2 in 2 ore cred ca a fost puseu, sau poate pentru ca eu eram agitata , sau din cauza cafelelor ce le beam zilnic din cauza oboselii sa nu cad din picioare ... acum e super bine, din prima noapte am pus-o la loc in rutina ei, baita, bibe, nani... si doarme pana la 7 dimi si nu mai scanceste si nu mai plange deloc... s-a intors la bunele ei obiceiuri, ca sincer daca se mai trezea iar la fiecare 2 ore o luam pe campii

Viss multumesc a fost foarte emotionant, de am plans ca proasta, cred ca se vede si prin poze, plangeam si muceam daca in poze nu se vede sigur pe video o sa se vada, nu l-am vazut inca ca nu l-a terminat pana am plecat noi din tara si o sa mi-l trimita sora mea , dar la sfarsit cand s-a terminat slujba de cununie , preotul ala mai batran a tinut un pic de cuvantare si luare aminte si asa frumos a vorbit de imi curgeau lacrimile siroaie si nu ma puteam opri , si sora mea, nasa, pe langa mine , in spate cred ca si maica mea si surorile dar nu le-am vazut ca nu m-am intors, o sa le vad pe film cred


Stefy, nu -i bai daca nu ii mai dai tziti,nu te mai invinovati, i-ai dat juma de an totusi si asta e cel mai important creste ea fata mare sanatoasa si fara , mai ales ca acum ai bagat-o pe solide mi-a placut tare faza cu jocurile de noroc si criza

Yasmi, azi sper ca te simti mai bine si ai iesit din butoi se rezolva el toate pana la urma, incet da sigur , vorba aia

Lauriciu, multumim de aprecieri speram si noi sa ne fie bine, macar la fel cum ne-a fost pana acum Pot sa spun ca barbatul meu pare si mai indragostit de mine de cand ne-am cununat si in biserica, nu mai inceteaza sa imi spuna si sa imi arate cat de mult ma/ne iubeste dimineata, la pranz si seara el imi face declaratii, cat de fericit este ca ne are, cat de fericit e ca are asa o nevasta frumoasa asta in opinia lui ca doar asta conteaza nu ? Aseara eram in bucatarie si tocam la niste legume si piscoata era in rocker si vine el acasa, descuie usa, eu din bucatarie ma uit sa il vad, dar nu ii vedeam decat picioarele ca avea un buchet imens de flori in maini de abia il ducea l-am intrebat cu ce ocazie si cica flori frumoase pentru o sotie frumoasa Abia il astept sa vina acasa seara si el la fel, cica de ce trebuie el sa mai mearga la munca? de ce nu castiga el la lotto sa poata sa stea numai acasa cu noi ?i-am spus sa se roage mult la boss ul de sus ca de acum e botezat in religie ortodoxa si poate poate negocia cu el asa cu diplomatie ca doar e de profesie

Moulineta asa chicoteli trage si piscoata, sa vezi ce frumos face cand vien tati acasa, e toata o veselie cu mine nu prea in timpul zilei dar seara cu el ohooo... o gadila, o pupa si ea nu mai poate de la atata ras si chicoteala pozici noi cu zanuta nu ne mai arati ?

scrish, nu ne spui ce ti-a luat sotul cadou ? eu una-s foarte curioasa Luca ce mai spune? tot un cuminte si jumate cred ca e, mi-a placut tare de el, ar niste ochi superbi, albastrul ala il mosteneste de la tati si fatuca

miki, multa sanatate voua tutror ca vad ca si pe tine te-a luat cand aud de pui mici raciti mi se rupe sufletul sa va refacti rapid ca sa poata sa mearga si Vladut ratoiul la gradi cu fetele

Gata cu romanul pentru acum poate un altul mai tarziu, dar acum ma duc sa oparesc niste varza sa ii fac sarmale englezoiului, cica are el o pofta de sarmale, nu i-a ajuns cat a mancat romaneste 2 saptam mai spus eu, asta numa cu numele ramane englezoi, restu l-am dat pe ale noastre romanesti

Pe curand



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

miki multumesc mult mult pt urari!!

stefy eu nu stiu ce sa iti zic despre mancare, nu cred ca e neaparat o problema daca tine doar putine zile...dar altfel ar trebui sa accepte...ai incercat eventual sa sari peste o masa, sa i se faca foame si la urmatoarea sa ii dai papa nu lapte? adica daca ea la 10 papa fructe, nu i le mai dai dar ii dai supica la 14...poate merge asa! subscriu si eu la ce a zis delia, nu cred ca merge o rochita foarte scurta la botez, mai ales in biserica...mai cauta, cu siguranta gasesti tu ceva frumos!!

shtrumph pai am primit cadou o pereche de ugg pentru ca sunt mare fana, sunt singurele incaltari in care am si eu picioarele calde iarna imi plac tare mult, de abia astept sa le port si am mai primit si un ceas longines superb!! m am cam suparat eu ca a cheltuit atata pe cadoul meu mai ales ca suntem in santier cu casa de la busteni dar nah...nu imi ramane decat sa ma bucur acum k raul e facut deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Stefy, mai cauta, rochia ta te asteapta! eu zic ca nu merge super scurta, mai ales la biserica

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)





am sa fac o poza de proba sa imi spuneti si voi parerea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

semnam si noi condica azi!!! pupici si flori pt toata lumea!!!
vin si eu cu un repet....v-am spus si ieri ca puiuta mea nu mananca bine si dr mi-a spus sa o las 5-6 zile doar cu laptic.... voi ce crdeti despre asta?? e ok bebe la ap 7 lunite sa bea doar laptic???
cata apa bea bebeii vostri?? si cat ar trebui sa bea..? mi se pare ca a mea nu bea fff multa

mai sunt 10 zile si vine botezul!!!!!
totul este gata mai putin 'ambalajul' meu!!! ma tot plimb prin magazine si nu gasesc nimic sa imi faca cu okiu'!!!! eu am o rochie care imi super place,dar e cam scurta si mi-e teama sa nu raman in budigai cand oi lua puiuta in brate...... ce ma fac????????




pai pt cateva zile eu zic ca nu-i o tragedie..dar nimik nimik nu vrea ? nici daca incerci ce-i place ei in mod normal ?
cu apa nici a mea nu prea bea..

mami de 2 prichindei



mananca fructe,dar cred ca a prins si teama linguritei pt ca am 'fortat-o' un pic cu supitele...si din cauza asta mi-a zis s-o lasa asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

...fetelor, va ubi mult!!!! ce m-as face eu fara voi?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Miki, asa e decat cu cearta mai bine singura,
strumph, continui azi episodul de transformare in romanas al lui nick, azi?cu sarmale
scrish, incep si eu sa ma gandesc la Ugg, ca si eu sunt friguroasa, mie nu prea imi plac cum arata....si mai e un aspect aici e f umed, cu ele de piele intoarsa...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

scrish , Andrei mele daca ii e foame rau ( oricum nu pot sa sar peste o masa ca ma stie si Australia...) nu vrea piure.. cu lingurita , maraie si se enerveaza... vrea lapte.. curge repede

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput