Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mama mea! Ca mor! Galeata de cafea, las briosele ca nu am putere de ele.

Tati a plecat cu Robert la spital - nu am dormit niciunul mai mutl d e5 minunte legate toata noapyea (exceptie Ana, saraca ea a mai prins mai mult)...a tusit Robert fffff urat, urat de tot, tuse de aia care zici ca-ti scuipi plamanii cu sange si bojoace. Tusea cam la 30 secunde, la un moment dat a inceput sa si planga pt ca era prea obosit, nu s eputea odihnea....Doamne ce rau e sa fii asa neajutorata, s anu-ti poti ajuta copilul cu nimic. Eu, mereu am ceva in maneca, o bobo de supt, un siropel, ceva...nimic, azi noapte a treb sa-i stau cu mana pe frunte si sa-l aud cum plange, suspina, se chinuie, mi s-a rupt inima, sunt praf! A, la finalul noptii a facut si febra, sa fie treaba oabla.

Au plecat acum la Sp de pediatrie Medlife, l-am convins pe tati, ca poate gasesc oameni mai-mai decat la Alexandrescu, nu stiu daca e bine sau rau...ofofoff

Tunde sanatate fifitei, mai ce mamica esti tu, cu targuri, colete, bebelina racita....aplica repede pt mama aia eroina.

Mirela ce frumos ai facut tu acolo, cu poze, cu pas cu pas... sper ca au papat tot!

Ma duc sa vad ce fac sa traeca timpul asta pana ajung baietii ianpoi, ca innebunesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori...mama fata, prin ce treceti si voi
ce noapte ai avut...offf doamne
mi se rupe sufletul....doamne doamne

au mancat tot, slava domnului ca nu s bolnavi, ca nush ce as face

off
sanatate maxima si sa si revina cat mai repede puii tai

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Lori!, vaii de mine!! imi pare rau de Robert. Lasa ca poate aia la spital o sa-i dea tratament bun si o sa-i treaca repede. Pana atunci considera ca ne gandim la tine si incearca sa rezisti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Hai ca am imbulinat-o si noi. Febra 38.5 in funduletz, fara muci, fara tuse, nu stiu de la ce drac. A luat bubu pt. prima oara in viata Panadol si Nurofen. Azi-noapte a scancit tot timpul dar febra n-a trecut de 38, mai sa zic ca am scapat. Azi dimineata 38.7 deci iar dat Panadol. Nus' de la ce, ca raceala nu e. O fi vreo boala a copilariei, or fi dintii, habar n-am...
Bubu e scancit la maxim, clar pare sa-l doara ceva, am nervii prastie.
Fetele care ati avut roseola aia, cam pe unde se invartea febra? vaz ca noi suntem in jur de 38.5, habar n-am daca asta poate fi de la dinti sau sigur e virus.
Of, of, mai, mai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anka pe noi la la rubeola, 3 zile a tinut febra
apoi cand au aparut bubele a trecut brusc
sanatate la bubu

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

neatza la pranz!
valeleu, ce de febre, muci si altele asemenea!! sanatati maxime!
si o cana de cafea si pt mine! dau o trufa langa, sa alunece mai bine licoarea. briose? hmmm... iau si eu 2, va rog!

apropos de meniuri, azi incercam sparanghelul (alaturi de dovlecel, rosie si pui - si al nostru tot fericit, ca a trait la tara, la buni; apropo, sa vedeti cum am venit cu carnitza de pui congelata in punga termoizolanta, confortabil asezata printre bulendre, la cala). io am tot tras-o de par cu ficatelul, ieri m-am dus decisa sa cumpar si nu aveau, deci ramane pe sapt viitoare. vreau si eu sa incep sa-i dau din categoria fainoase (cateva boabe de orez, o spagheta integrala, ceva..)-tre sa ma zgaiesc in rafturi la magazin. am vazut ca mayanne mentiona de barilla. voi ce le mai dati?

we placut sa aveti, mamicilor! si renuntati va rog la febrele alea ridicate, buburuzelor, ca oricum sunteti rosioare de la natura!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Alinush, ce faci?

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tunde ai PM! si sarumana mult!!!
Lori , mamica prin ce treceti si voi, vorba Mirelei, sa ne tii la curent cu starea lui Robertzel, Doamne sper sa fie bine, nu stiu de unde mai ai atata putere si fara nici un ajutor!!!
Sper sa fiti bine, si Ana sa ii treac si ei balaurii cat mai repede!!!
Ma duc la nunta la Ploiesti la un var de-al meu!!!
Va pupez pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

maimutzica, paste le am dat de la barilla, steline si funditele alea mici
le am dat si couscous
le a placut

magnetism distractie placuta la nunta

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

vin si eu dupa ce m-am luptat cu Tudor sa manance..n-a vrut si pacecred ca nu-i place mamaliga(ma-sii)..ca smantana si branza a mai mancat...fitze nene..asta e ,a bagat un borcan daca mancarea buna nu-i place
l-am trimis cu soacra-mea care s-a oferit sa il plimbe ea cat ma duc eu la coafor..ca mergem la nunta...sunt curioasa cum secomporta ca e prima data cu ea..ma rog sper sa fie bine
pupy si fug la coafor..ne auzim maine..cand m-ai trezi..asta daca apuc sa dorm

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput