Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANDUTA, ce zici de asta sau asta?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! [emoticon cu o perfuzie de cafea]
De la 3 la 5 a fost mega agitata, dadea din picioare, se ridica, avea ochii maari, cat cepele. Pana la 3 au fost treziri de dinti si de papa. Abia dupa 5 a adormit. Si la 6.30 m-am trezit. Se pare ca sunt , totusi, proiectata sa rezist. Sa rezist. Sa rezist.
Sunt ok, relativ, atata doar ca mi se infunda urechile ca mi-a scazut tensiunea de oboseala. Cu cafea se rezolva. Ma tot gandesc ca asa cum ieseam cu colegii la baute in timpul saptamanii si a doua zi rezistam eroic la lucru de la 8 la 5... acum n-oi putea?

Of, sanatate multa multa la buburuze bolnavioare.
Doloress, tare faza cu nebuniile langa Kevin. Eu si soata suntem asa pudici ca ne e rusine si sa facem pipi cu o pisica de fata.

Mai, de Ralukara mai stiti ceva?

Ma duc sa mai bag o tigara.

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Roxx, numai bine, acum pot sa inund tastatura. Super bine suna , doar intrebare: faina de naut nu are un gust mai pronuntat? Ca eu am luat candva o faina de soia, dar n-am putut face nimic cu ea ca mirosea tare. Reteta cu dovlecei o incerc we asta!! Mersi de retete!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata mamicilor

sarna simo de cafea, buna tare
sa stapanesti sanatoasa mashina

deci scriu cu certaretul de Razvan, in brate
de la 9 se tot cearta cu mine,ba ca nu e masa gata, ba ca nu i bag mai repede pe gat
ba ca l doare dintele care se simte la mana
off, ce ma mai cearta el

ma bucur ca va plac progeniturile mele urlacioase
aseara am stat si eu pe locul din fata al masinii......ei ce greseala am facut, ca trecuse de 7 si li s a facut foame si s au pus pe urlat de i am luat pe ambii in brate...mergeam cu unul pe un genunchi si cu altul pe alt genunchi...bine ca nu am mers nici mult.....ca stiu ca nu e ok cu copii mici in fatza...dar la cum urlau

toate buburuzele sunt super tari, avem copii frumosi si destepti si.....etc etc

ref la avocado.....eu il cumpar cum il gasesc, mai nou il cumpara M, carele alege pe cele mai mari posibile, apoi mi le pune pe geamul de la bucatarie unde bate soarele
am gasi un soi super mare la un aprozar de pe la muncii...care e super bun,interiorul e galben cu verde pe margine cand e copt si se coace si mai repede decat cel in forma de para lunguiata (asta e mai rotund) si e mult mai gustos
o sa fac maine poza cand il tai sa va arat, azi le am dat piersici si mere, maine dau avocado

crud nu e bun, e tare, e cahhh
iar in combinatie cu mar sau cu para (asta pt copii necacaciosi) e bestial, mai picurati si un picut de lamaie si cateva fire de cereale...mama mama
in alte combinatii nu e bun, adik, mie nu mi a placut...adik combinat cu banane sau branza...cahh...merge cu rosii si ustoroi
deci, promit ca pun poze si cu el intreg si cu el taiat si cu el facut terci cu mere...cros my hart

ce duracell.....acumulatori de masina...cum vad usa deschisa spre bucatarie sau spre dormitor....eu tre sa fug ca la 100 m, ca altfel nu i prind, imediat sunt pe gresie.....se mai si presc un pic ca sa vada daca i urmareste cineva si rad...adik, vezi eu tot intru acolo, cu toate ca stiu ca tu nu ma lasi

in rest, o astept pe tanti la curatenie......apoi o sa iesim afara
mancare au de ieri, vita cu legume, maine si poimaine peste, luni si marti ou, miercuri ficat

ma duc sa i culc ca e jale mare
pup si multi ani sarbatoritilor........revinnnnn

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

multumesc de urari de sanatate! :(

si eu m-am gandit la RALUKARA, tot de la pisici (ANDUTZA, parca tot legatura asta ai facut-o) - adineaori aveam o vizita si asta mic misuna pe jos in sufragerie,
m-am dus sa pun cafea, si aud zgeptz-zgreptz, in castronul pisicii. eh, zic, mananca pisica. arunc totusi un ochi, pisica statea in fund langa castron si se uita uimita. la ce/cine? la fi-miu, si el in fund, IN castron, cu mainile pana la cot.
fug, il iau pe sus, incepe sa mormaie si il vad ca baga repede ceva in gura: ajungem la chiuveta - si din el s-au scurs ca din comorile lui Ali Baba, 4 bobite de pisica si doua bucati de carnita de pui, cate una in fiecare mana...

cand ne-am intors de la baie, pisica infuleca de zor. Ea care e o Lady de obicei si mananca putintel si discret, acum si-a dat seama ca in casa asta mai e cineva care atenteaza la mancarea ei

asa ca da, chiar asa, RALUKARA, tu cum impaci pisica cu Maia?

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziki, Nu stiu cat te-ai distrat tu la faza cu Felix si pisica, dar ai un talent de a povesti... "zgreptz-zgreptz" Mi-l si imaginam ...

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Multumim de felicitari, dar pasi tot avem de facut. Dupa primii pasi in jurul patului, primii pasi tinut de doua maini, primii pasi tinut de o mana... Acum asteptam primii pasi solo.

Azi dimineata am trait alte aventuri. S-a trezit si a inceput sa falfaie ceva... cu coada ochiului, am crezut ca e carpita lui. Cand ma uit mai bine - pampersonul. Foarte mandru de el. L-a aruncat in mijlocul sufrageriei. S-a pus in fund si a inceput sa se joace cu putzi... Pe urma s-a plictisit si a ras 5 minute la carcasa laptopului. Acum isi intinde gatul peste patut sa vada ce scriu, poate scriu de el...

Sanatate bolnaviorilor (si pitici si mamici)

Ma uitam acum cateva zile pe lista de la inceputul capitolului... Multe mamici ne-au parasit. Cand ne-om muta in casuta de +1 an iar ne imputinam... Deh, asta-i viata...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mirela, ti-am cerut prietenia pe FB, eu sa nu dau un like la motanei?? Si inca unul de la soata, el nu are cont de FB, dar i-am trimis linkul cu filmuletul si a fost atat de incantat de ei!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna!

Am vazut ca discutati de cadouri pt Craciun ne bagam si noi sa ne treceti pe lista.
Mai trag si eu cu ochiul sa vad ce va mai fac strumfii si vad ca au inceput racelile, noi inca stam bine nu ne-a prins pana acum.
Acus'facem 9 luni si mergem deja de manute cu mami , ne ridicam in picioare la patut. Am inceput sa il roadem deja, cine stie poate imi fac o gaurica sa pot iesi pe surtatura.
Cu mancarea stam bine, avem 10,750 kg la aproape 9 luni, nu i-am dat peste inca ca mi-a fost teama , voi i-ati dat???



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Neata mamici

ajutor


mi-s iar 1+1 , de ce????????

momentan sunt in butoi, imi pare rau ca iar s-au tulburat apele, fug sa fac papita la gogoasa, ca peste 9 luni o sa ma ajute la greu

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput