Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

buna dimineata
va invit pe toate la o

Multumesc Bunului Dumnezeu!
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Am fost si noi aseara la eco, dar pentru ca era foarte tarziu (abia pe la 10 am intrat), medicul a fost un pic cam grabit. In fine, Natalia mea e foarte bine, toate masuratorile sunt in grafic, e putin mai marisoara (ecograful a estimat varsta sarcinii 17s3z) si are o greutate estimata de 185g. Si, din pacate, nu a facut decat o "poza" 3d din fata, dar nu se vede asa bine. Avea o manuta la ochi :x

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

neata fetelor,
Strumfy felicitari si tie pt. miscarile bebelului.
Si tati la simtit la mana pe bebe cum se zbenguie la mine in burtica era asa de fericit ca nu-i venea sa creada.
Azi dimineata tati vb cu bebe il saluta si cu mana pe burtica spunea hai fa-i lui tati o miscare dar bebe nu a vrut .

azi mergem la control abia astept .

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

neata fetelor,
Strumfy felicitari si tie pt. miscarile bebelului.
Si tati la simtit la mana pe bebe cum se zbenguie la mine in burtica era asa de fericit ca nu-i venea sa creada.
Azi dimineata tati vb cu bebe il saluta si cu mana pe burtica spunea hai fa-i lui tati o miscare dar bebe nu a vrut .

azi mergem la control abia astept .

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

hi-hi-hi nu stiu de ce a aparut de doua ori mesajul.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Si eu l-am simtit pe bebe.La prima sarcina la 18 sapt a miscat ria.Acum am parte de fluturasi de duminica.

Eu am intrat ma rar ca am avut evenimente care mai de care: operatie sot sapt trecuta, zi de nastere eu care abia dum mi-o serbez, ajut fina care naste cam in 2-3 sapt sa se pregateasca pt. fina mica ca noi o botezam.Deci avem o perioada plina.Maine am un botez si am cautat destul de mult o rochie care sa se potriveasca si maine si prin decembrie cand botez.Avem si burtica si toti ma intreaba daca sunt in 6 luni.Asa si la ria era burtica mare.

O zi frumoasa!

Mami de Catrinel Rianna- 7.11.2006 si 13 +sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Ce fac fetele mele?

Monna3 tu chiar mai ai putin eu sunt abia in +12 sapt .. 15 sapt pare asa departe ...eu una as vrea ca timpul sa se miste mai repede
Aredwynn imi place mult numele de Natalia ... se pare o alegere perfecta pentru o fetita
Gabrielarusu ce simpatici sunteti...sotul meu are intregi conversatii cu bebe chiar dc nu-l simte .... cand il mai cert vine si zice ca-l pupa pe bebe ca el e bun si pe mine nu .... si sa nu se ia dupa mine
Lorym si eu am o perioada incarcata si stiu cum e cu alergaturile ... ai grija sa nu te epuizezi...bebe conteaza pe tine

Pup toate fetele si pe strengari

Mamica de Bu minunat si de strengar +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Gabriela, mie mi se pare imposibil ca sotul sa/l simta pe bebe miscand la 15 saptamani!

Eu pe Finn l/am simtit miscand la 18+6 prima data si sotul mai tarziu. Chiar imi aduc aminte ca nu mai avea rabdare sa/l simta si el. Spunea ca tare si/ar dori sa fie si el gravid ca sa poata simti ce simt eu.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Multumesc chitosenia! Avem numele asta stabilit de mult

A propos de miscari, eu am simtit-o pe bebelina mea la 15 sapt si 5 zile, asa, subtil, nu am fost sigura, apoi la 16 sapt fix m-am convins si a simtit si tati un sutulet finut. Acum parca se contureaza tot mai clar miscarile

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

oana iti doresc sa treci cu bine peste toate greutatile !!

eu sunt putin cam derutata si suparata
am fost astazi la un control, mi s-a facut o ecografie si dr mi-a spus ca sarcina arata ca una de 6 saptamani si ceva in loc de 8 saptamani si 5 zile...
era foarte confuz, a fost chemat in sala de nasteri si din nefericire, n-am aflat nimic clar...sarcina oprita in evolutie sau nu
mi-a zis sa mai vin saptamana viitoare sa masuram si sa verificam
dar eu cum sa rezist pana saptamana viitoare ?? vreau sa stiu ce se intampla


Natalia-Ioana



Mergi la inceput