Scolari de Iulie - August 2004 * 81

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Mitzu, mai vorbeste odata, eventual cu directoarea. nu merge.. arrivederci vorba lui Patrick . zau ca nu merita sa se stresseze Mara de asa ceva.. si nici tu!
ce bine ca e vineri... week end, iupi!!!
sa aveti o zi frumoasa si usoara si scurta si calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, nu-mi place deloc ce spui, dar deloc-deloc :(((

Noi raportam dansul, luni si joi, 50 lei / luna. Fost, vazut, facut, placut La scoala totul beton, Giulik iar si-a uitat nush ce caiet, dar a capatat o foaie A4 si totul fu ok. Imi plac mie oamenii nestresati si care nu fac drame din orice

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Azi fusei in prima pauza in drum spre servici sa-i las Mariei sticla de apa pentru ca si-o uitase...Surpriza, doamna a zis ca azi i-a placut de ea, s-a comportat bine...Maria zambea cu gura pana la urechi , noroc ca e zi scurta si nu are timp sa schimbe impresia

Mitzu, eu as muta-o! Serios vorbesc...

La noi e problema cu multi copilasi in grupa. John a batut din picior sa o mutam. DAR nu vreau pentru ca ei ii place mult la gradinita asta la care este iar eu am numai amintiri neplacute de pe vremea gardinitei (ceva in genul asta de care zici tu mi s-a intamplat si mie!).

Daria, ma bucur ca face ceva ce ii place!
(eu cand ziceam ca la noi nu sunt optionale si extra nu glumeam...Nu am ce alege pentru ca nu se face nimic...)

Ma duc sa ma uit pe liste de proiecte...s-au dat rezultatele la IDEI.
O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aaa.... am uitat sa va zic ultima faza de ieri: Patrick nu a mancat cornul pus la pachet la scoala. de ce? ca a trebuit sa iasa in pauza in hol, unde se patineaza foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Multumesc de feedback-uri. Nici mie nu-mi place cum evolueaza lucrurile, dar mi-e ca daca ma duc si vorbesc mai departe o sa fie si mai rau, ca intr-adevar e asa cum zice Alice, totul se sparge in capul copilului. Cu mutatul nu stiu unde, nu cred ca ne-ar mai primi la fosta gradinita, plus ca o ametesc pe Mara. Deocamdata o mai las o saptamana doua, sa vedem ce se mai intampla, poate se linistesc lucrurile si se obisnuieste si ea totusi.

Cristalina, mai bine n-o muta. Oricum niciodata nu vor fi toti 30 in clasa. Ai depus proiect la Idei? Bafta multa sa iasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

A iesit...
M-am dat tanara speranta, juma' de bani dar reusita sigura...hehehe

Eu nu m-as duce sa le iau la rost...
Stiu ca lumea nu e de acord cu politica strutului, si au dreptate, dar eu si pe Olivia tot asa am sfatuit-o.
E greu sa schimbi mentalitatile si mi se pare de-a dreptul frustrant sa fac asta pe pielea copilului meu... Stiu, e gresit, pentru ca toti gandesc asa si de aia nu se schimba nimic.
Chiar daca te duci la directoare, educatoarele tot afla si sigur se vor razbuna pe Mara! (si spun asta din propria experienta!)

(hai ca ma ambalai )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata doamnele mele,
Si io am asteptat we asta... ma simt obosita, se vede treaba ca e timpul pt un scurt concediu, din pacate am papat patru sapt asta vara si trebuie sa mai tin ceva pt sarbatori poate mergem la munte.

Mitzu imi pare rau ca Mara nu se simte bine la gradi... eu cred ca din pacate nu avem sanse sa schimbam noi comportamentul altor adulti si imi dau seama ca daca fac mai multe observatii se pot intoarce impotriva Marei

Am discutat azi la micul dejun cu colegii mei despre scoala suedeza... aveau numai critici de facut... ca nu se adapteaza la nivelul fiecarui copil, ca ar trebui sa aiba pedagogi separat pt cei care sunt mai inceti, blablabla... le-am zis ca ar trebui sa stie cum e si in alte parti ca sa aprecieze sistemul de aici. in fine, loc de mai bine exista intotdeauna dar trebuie sa fii si putin realist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Cristalina, felicitari! Si eu gandesc ca tine referitor la politica strutului atata timp cat copilul meu are de suferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Astazi doamna a scos copii in Gradina Botanica la cules de frunze. Au o zi superba, mai greu cu transportul ca se lucreaza la linia de tramvai, dar pana acum toti copii s-au comportat foarte frumos.

Mitzura, chiar nu stiu ce as face in locul tau, probabil as lasa lucrurile sa se rezolve in timp.
Cristalina felicitari!
Daria super! La fel platim si noi pentru gimnastica ritmica.

Week-end frumos va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Eu sunt cam ofilita azi, Matei a racit, e virusat, cu ochi aposi si nas curgator... asa l-am trimis la scoala...In plus, am avut o zi naspa la birou, cu dezamagiri din partea unor persoane la care nu ma asteptam...

Sondaj, please: in fiecare zi innebunesc pentru ca nu stiu sigur daca Matei a fost luat de microbuz, daca a ajuns OK la after-schoo etc.
Credeti ca e Ok sa ii dau un telefon mobil cu credit minim, doar sa putem comunica scurt:Am ajuns, e bine...?

Cristalina, felicitari!

Mitzu, mie mi se pare urat ce se intampla dar si eu cred ca daca nu ai solutia alternativa la indemana, sa te comporti cu manusi pana afli exact ce e acolo. Din pacate, copiii nostri sunt victime la indemana lor...

Olivia, ce face Luca?
Multumesc de raspuns, colega mea vrea sa depsiteze eventuali paraziti, i s-a recomandat si o hemoleucograma, a recoltat pe stomacul gol.

Va pup, nu stiu daca mai am timp sa intru in weekend, am mare bal mare...

Mergi la inceput