FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Multumesc Mami pt raspuns azi sper sa reusesc sa trimit la ei cerea pt Fiv. Si sa vad ce fel de analize au nevoie de la mine.
Ma gindesc sa merg la clinica unde am facut Fiv-urile sa i-mi faca ei analizele necesare deoarece ei mi-au zis ca sansa mare avea-o cu ovule donate numai ca Ger. e interzis si sa caut inafara.
O zi buna va doresc!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Looana

Multumesc Mami pt raspuns azi sper sa reusesc sa trimit la ei cerea pt Fiv. Si sa vad ce fel de analize au nevoie de la mine.
Ma gindesc sa merg la clinica unde am facut Fiv-urile sa i-mi faca ei analizele necesare deoarece ei mi-au zis ca sansa mare avea-o cu ovule donate numai ca Ger. e interzis si sa caut inafara.
O zi buna va doresc!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)



Draga mea, dar din moment ce ai mai facut fiv sunt sigura ca multe dintre analize le ai deja facute... Vezi doar daca e necesar sa le repeti ca nu are sens sa dai banii aiurea... unele dintre ele poate nu sunt relevante pentru fiv cu donate si atunci nu ar avea sens sa le refaci...
Daca cei de la clinica unde ai facut fiv-ul nu ti-au dat rezultatele, cel mai bine ar fi sa le ceri de la dosar!

Pupici si o zi buna si tie...


Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Fetelor vin la voi cu o mare rugaminte. Cand aveti vreme poate aruncati un ochi aici.Orice ajutor, cat de mic, conteaza pentru acest suflet mic si nevinovat!

Vladut vrea sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara! Liniste pe aici eu nu am somn dupa cum vedeti...
Mami_vreau ce faci.?cum te simtzi ,esti bine?
Fetelor voi in ce format a-ti salvat analizele cind le a-ti scanat pt. a fi trimise prin email???eu am vrut sa le trimit dar am tot zis a ma ocup de ele dar am musafiri din Ro. si tot le-am aminat.Am mai citit pe forumuri din Cehia dar foarte mult se scrie despre Reprofit altul ar mai fi Gennet ....mai citesc si pe paginile nemtesti,am citit numai in engleza.
Inca o intrebare ma gndesc ca ar fi bine sa cer Dr. Gineocog sa mi faca o lapascopie daca obtin de la el asa ceva dupa cit timp pot face transfer embrioni?cit timp e nevoie de refacere dupa.
Va doresc o saptamina usoara si sa auzim numai vesti bune .


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

m-am hotarat si eu intr-u final cu mare greu .pentru Zlin ,am obtinut programarile ,pe 26 si 31 ianuarie ar trebui sa fie embriotransferul.Acum am o intrebare ,ar trebui sa virez in contul lor 1000 de euro ....nu e nici o problema cu transferurile astea? Va pup si bafta dragelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Apalina sa fie hotarirea ta intr-un ceas bun cu noroc.La care cl. din Zlin mergi la asta de prima pagina?
Eu am citit si azi noapte pe diferite forumuri din europa unde am vazut ca se vorbeste mult despre Gennet si Reprofit find doua foarte cunoscute.Eu nu am trimis ca inca nu am scanat analizele de trombofile ,genetice care le am.
O zi buna

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Multumes Looana ...iti doresc multa bafta si tie ...mie mi-a fost tare greu sa ma hotarasc ...aleg de 5 luni si ma informez ....si tot bota-s...sper sa fie bine ...oricum e o hotarare tare greu de luat pentru noi toate cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Neatza buna fetelor!
Apalina spunem te rog cum ai procedat cu inscrierea la ei pt ca pe pagina lor la Clinic for Reproductive Medicine and Gynaecology -ZLIN
eu nu am gasit acele formulare pt a le complecta.Ai dat tel.sau cum ai facut ,analize le-ai trimis fax sau pe e-mail.
Si eu cred ca ramin tot la ei din simplu motiv pt timpul de asteptare si a doua ar mai fi pt mine Gennet.
In ce format ai facut actele pt ei cind le-ai scanat???(adica salvate)
O zi buna!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claand spune:

Buna ziua dragutelor,
In sfarsit am transmis si eu "vizita virtuala" la clinica din Brno- Reprofit International. Astept acum raspunsul lor. Sper sa faca o programare la o data mai recenta. Ce sa mai...primul pas l-am facut, acum sa vedem ce urmeaza... Multa bafta Apalina- sa fie cu noroc si cu ochisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Buna dimineatza. Looana eu le-am trimis un mail si mi-a exprimat intentia de a face fiv la ei si mi-au trimis raspuns un mail cu descrierea intrtegii proceduri ...foarte detaliat de altfel ,si cu formularele care trebuyiesc complectate. Dupa ce am complectat formularele si le-am trimis eui m-au programat .Fiind programata in 26 si 31 ianuarie inca e timp pentru analize ...eu si sotul nefiind in tara e ok pentru noi asa ...aici e greu si stresant sa umblam sa facem analize ...si e suficient dacva le trimit in ianuarie...acum trebuie sa virez banii in contul lor ,cu 9 saptamani inainte de embriotransfer ,deci asta trebuie acum ,restul in ianuarie fetele

Mergi la inceput