Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Buna seara si de la noi!!!



Deci de dimineatza am fost si noi la primul control: Ana are 4,410kg si 55cm!!! Deci in 6 saptamani a luat 1,5 kg si 9 cm


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!

Felicia felicitari se vede ca Ana manca mult si des.S-o tina tot asa.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

anca ai admiratia mea, serios. de altfel ca toate fetele care au mai multi copii.


deci eu doar ma laud acum:
bebe iustin e un ingeras de cuminte, avem ultima masa la 11.30 si dormim cuminte pana la 7.30 dimineata. asta de cateva zile. sunt in delir de fericire. in rest, in timpul zilei mancam la 4-5 ore.
am un super timp liber. sta treaz dimineata cam 2 ore si se joaca din manutze sau cu mine si apoi doarme de pranz, iar seara mai sta treaz inca vreo doua ore.
nu tu colici, nu tu plans.
deci acum sincer, eu cred ca am un copil perfect!

legat de adormit, iustin adoarme mancand, sau cat il tin in brate sa eructeze. apoi il pun in patut si nu zice nimic, doarme dus. sau mai adoarme singur la el in pat.
nu stiu cum am reusit, dar nu tre sa stau sa l legan ca sa adoarma. prb ii datorez asta lui Hitler (mama), care m-a frecat de cand am nascut sa nu l tin in brate si sa i fac program. iaca ca si-a facut singur program, cred ca Hitler-mama a fost mai influenta ca mine, dar tot raul spre bine, ca asa ma pot relaxa si eu in sf.


acum sper sa -l tina...ca tot l-am laudat, parca vad ca maine comite o nebunie.:)))))


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Squirrel, Ireth, Oxidoni va multumim pentru urari!

N am rezistat azi si am mers la o plimbare. De asemenea si Imi cred ca are setat sa inceapa sa planga intre 1 si 2 ca vrea plimbarita! In fiecare zi ne plimbam cate 3 ore, vrea aer curat, ii place plimbarea cu carutul.

Azi a vomat mai mult ca ieri, dar nu mai mult ca atunci cand nu era pe gaviscon. Am vazut ca mai multi bebei aici au reflux, asa ca ne putem sfatui. O prietena de a mea mi a zis ca s ar putea constipa de la Gaviscon, dar spre surprinderea mea, face kaka zilnic, ceea ce nu se intampla inainte. Deci iaca un lucru bun.

Desigur ca n am reusit sa citesc totul din urma, dar am vazut ca o noua mamica ni s a alaturat!! Talida bine ai venit ! Te asteptam mai des sa ne povetesti despre minunea ta si despre nastere si ce mai vrei tu.

Acum cred ca o sa profit de faptul ca Imi a adormit si am sa ma bag si eu la somn!! Maine avem vaccinurile de 2 luni. Mi e putin frica, dar Dumnezeu e mare si eu cred ca va veghea si asupra puiutului meu!! Mai vorbim maine, caci sotul lucreaza de acasa si poate ma ajuta putin, si asa am timp mai mult sa intru pe net. Am de recuperat ceva!! De asemeni, maine seara mergem la Cardiff la caravana. Soacra mea mi a zis ca s ar putea sa fie un pic cam frig sa stam la caravana, dar eu imi doresc sa stam acolo. Vom ajunge acolo si vom vedea cat e de frig! De data asta plecam maine seara si venim acasa miercuri seara, pe 28 septembrie.

Stateam si ma plimbam azi cu Imi si eram foarte fericita ca mi ati urat la multe lunite lui Imi. Si mi am dat seama cata bucurie e in sufletele noastre cand ne uram la multe lunite bebeilor nostri. De aia, am sa urez si eu bebeilor sarbatoriti la multe lunite!! Ei sunt niste pretiosi mici care au nevoie de noi. Am sa scriu mai multe maine, acum imi curg ochii in gura, caci de la 3.15 dimineata cand s a trezit Imi nu am mai reusit sa dorm decat vreo jumate de ora (de la 8.30 la 9 dimineata).

Va tzuc pe toate si pe maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

la multi ani imi!

bafta maine la vaccin si bebe iustin face tot maine.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimineatza....sunt tare suparata,cand o sa treaca frate colicii astia????k nu mai pot....deci copilul meu nu doarme si el 2 ore linistit tot timpul se screme pt un amarat de part,papa la 2 ore si mai nou mai si plange la san...adik se screme si daca nu face nici macar un part mai plange,nu face asa la fiecare masa,cateodata se linisteste dupa ce garaie,cateodata nu....offf si e asa frustrant!! am senzatia ca nu imi dau seama de ce urla,poate or fi colicii,poate nu curge,poate il doare alceva...daca si azi mai face figuri la san,maine ma duc la doctor,aaa si maine e vineri deci il si cantaresc.....

Squirrel cum adica Filip are reflux si el nu vomita???nu inteleg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor
La multi ani Imi si multa sanatate.
Babyblue felicitari pt un bebe cuminte.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Vreau sa rog fetele sa treaca si datele mele in tabel, sunt nascuta pe 29 noi 1982 si am obs ca in tabelul de nasteri la mine este trecut cezariana dar eu am nascut natural.Multumesc mult.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_11 spune:

Buna fetelor,

in urma navigarii pe internet v- am descoperit si pana acum v-am citit toate experientele, si va spun drept ca m-au linistit in privinta bebelushei mele.

pe puiuta mea o cheama Ana Sofia si s-a nascut pe 28 iulie.

dupa cate am vazut sunt multe mamici care se confrunta cu refluxul bebelusilor, aceasta problema o am si eu si pe masura ce trece timpul incepe sa ma deranjeze din ce in ce mai tare pentru ca nu stiu ce sa-i fac, cum sa o ajut.

in rest si a mea plange toata ziua, tace doar in brate si in ultimul timp cu un balansoar o mai pacalesc.

spuneti-mi ce pot face ca bebelusha sa doarma ziua, daca doarme o ora e bine, asta daca adun toate minutele in care atipeste. noaptea nu am probleme imi doarme de la 11 la 5-6 dimineata, uneori se trezeste si la 7.

ziua imi plange si in carut, si in patut si in masina, nu stiu ce sa-i mai fac.......

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Neata fetele ! cafeluta este gataaa!!
Imi pare tare rau ca nu am putut ajunge la intalnire, dar data viitoare nu lipsesc promit !!
De ieri nu ii mai dau nimic ptr colici, si este mai bine , sa vedem daca o tine asa, renunt la toate : espumisan etc
Talida bun venit !
Forina ce rau imi pare de treaba cu serviciul, cam complicat
Mady
Mihaela drum bun sa aveti si te astept cu drag ( LMA Imi)
Burtocika ca bine zici de IOR, stam in zona eu, Florina, Arianna, deci + 3 la intalnire (bine 6 :D)
Ramona merita iustin multi pupici ! O sa fie un adevarat print la botez cu programul asta
si sa incepem ziua cu bine:
Invatatoarea:
- Bula, de ce-ai lipsit ieri de la scoala?
- A nascut mama, am un fratior!
- Bravo Bula, dar sa stii ca barza ti-a adus un fratior, da? Tine minte!
- Da, mi-a adus barza un fratior atunci...
- Bun! Si mama ta ce face acum?
- Sta in pat, ca o doare barza!

Un tip intra la stomatolog.
- Domnule doctor, hai sa facem totul repede fara anestezie. Scoateti dintele si gata!
- Daca ar fi toti pacientii asa ca dumneavoastra! Bine, hai sa incepem...
Tipul se intoarce cu fata spre hol si striga:
- Mama-soacra, intra si arata-i medicului dintele care te doare.

La stomatolog, doctorul se apleaca asupra pacientel si este gata sa inceapa procedurile cand, se intrerupe brusc si ii spune:
- Doamna, nu stiu daca va dati seama, dar tocmai ati apucat si imi tineti in mana testiculele.
Doamna ii raspunde:
- Stiu, Domnule Doctor. Vom incerca amandoi sa nu ne facem rau. De acord?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Buna dimineata!!
O cafeluta ceva?
Alexia m-am amuzat tare cu barza
Eu va citesc mereu dar petrec prea mult timp cu cititul si de scris nu mai am timp...Azi plecam din Galati ne intoarcem la socrii..MAi avem trei zile de stat in Ro..
Miha ..Singapore e oras stat nu mai face parte din Malaezia de vreo 46 de ani..Si e foarte bine sa traiesti in Singapore, e foarte curat( se spala zi de zi strazile pavelele cosurile de gunoi cu detergent) si mai sigur( criminalitate aproape 0) ca Romania..
Laura multumesc de raspuns..
Pana la urma vaccinul acela e facut in asa fel incat sa ramana nodul sa faca si abces ca sa ramana o mica cicatrice..scrie pe niste hartii primite de la clinicanu trebuia sa pun nimic la el..
V-am vazut poza fetelor care ati fost la intalnire ..aratati extraordinar toate
Anamaria ma bucur ca Filip e bine..Doamne ce sperietura..
Cat despre FB si mie mi-e mai usor sa postez acolo decat aici..
II dau dreptate Cristinei (Krissy) ca nu suntem obligate sa postam nici pe DC nici pe FB..fiecare o face din placere..dar si Ilidei ca si eu de multe ori am fost nebagata in seama ..
Atat am retinut...
Va pup pe toate si sa auzim de bine..ma duc sa fac bagaje


mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput