Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna ziua mamici

In primul rind vreau sa le doresc muuulte lunite lui Imi de Mihaelagherty si Anastasia de alexuta81, sa va traisca copilasii sanatosi, papaciosi si sa va bucurati de ei
venim si noi la raport, dupa o zi o noapte cu plinsete su urlete din cauza colicilor ca simteam ca clachez deja, dar mi am revenit un pik si am adormit-o, sper sa mi doarma azi macar 2 ore.

Am citit din urma dar putin am retinut, Mihaela imi pare rau ca Imi are reflux, asa cred si eu cum spune babyblue trece mult mai repede, daca ii dai ceva preparate sper din suflet sa fie bine si sa adauge bine, ca nui nimik pe lumea asta mai important decit puiutu sa fie sanatos sa pape bine si sa bucure ochii mamei

discuta-ti de regurgitari, off si pitika mea regurgiteaza mult uneori am impresia ca numai ramine nimik din ce a minkat, dupa ce am ft la pediatru si nea laudat atunci mam linistit un pik. luna asta am adaugat si noi 800 grame poate nui mult dar dr a zis ca e suficient de bine, asta ma linisteste un pik.

Laura multumesc pentru mesaj, da nici eu nu o sa o pun in cada cu mine, tot din aceeasi consideratie, mii teama sa nu ia vreo candida ceva, si eu tot o invelesc in scutecel cind o bag in apa, insa poate nui suficient de calda? daca e 38 grade eu cred ca e fr bine, dar de ce imi urla nu mai inteleg.

Cineva, numai tin minte numele si ii cer scuze sa nu se supere, ca sa o baiesc dupa ce o hranesc, am incercat o data si ea mia vomitat mam speriat de moarte am zis ca nu mai fac cel putin pina nu se regleaza cu stomacelul

babyblue multumesc de primire stiu toata povestea lui Iustin, te urmarea cu sufletul la gura cind erai in spital, mam bucurat enorm de mult ca bebe Iustin sa nascut sanatos si mami e fericita acum dupa atitea nelinistiri, si X ori ultrasunete sa vezi daca bb e bine, imi aduc aminte ca si eu te citeam si apoi ii spuneam sotului vai hai sa ne programam la echo ca ceva nu imi place, te admir fr mult, si sa stii ca si eu am facut exagerat de multe ultrasunete doar ca sa ma linistesc ca bebe e bine

ALymih dovlecei eu am mincati fierti in supa, nu prajiti, si copt tot, eu stiu ca dovlecelul e fr bun si nu e contraindicat in timpul alaptarii.

Eu am gresit si am mincat, salata de rosii, prune si prasade, doar cite una-doua si apoi na scandal de ma inebunit doua zile de cap....numai stiu ce sa manink, ca sa nu o doara burtika.

Anaemi multumesc pentru urari, anul acesta am primit cel mai frumos cadou de ziua mea pe fetita mea Valeria, uite cum Dumnezeu le rinduieste pe toate, ziceai ca iti mai doresti o fetita sa o cheme Xenia, fr frumos nume sa iti ajute Dumnezeu imi plac fr mult famiile mari, cu multi copii asta e cea mai frumoasa si de pret bogatie, poate reusim peste 1.5 an sa i facem ca si eu tare vreau si un bb2 baietel acum sa vedem cum va fi, sper sa nu vina atit de greu cum a venit si Valeria.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Fetele care mai alaptati..voi mancati dovlecei?

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Da, de la inceput au fost pe lista de permise. Eu ii fac pe gratar sau la abur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Marryan frumos cadoua de ziua ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Salutare gasca simpatica si de la noi! Si multi pupici la bord!!!

In primul rand doresc sa multumesc din suflet Anaemi, Mamutz, AlyMih si Mirryan pentru urarile pentru Imi a mea!!! Much apreciated!!

Doresc sa spun si eu la puiutul meu iubit care face azi 2 luni!! de asemeni la ANASTASIA de al3xutza_81!
La multe lunite si sa fiti iubiti alaturi de parintii vostri!

Multumesc la toate fetele care ne au urat sanatate si dorim si noi ca puiutii sa fie cu totii bine si sa creasca mari si frumosi. Ma duc sa mai citesc din urma, ma mai gandesc daca merg azi la plimbare... Ieri am facut o plimbare de 3 ore, dar azi e atat de frumos si insorit afara!! Ma tenteaza!!! Dar matza sta agatata de san!!! Deocamdata.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Buna,curajoase mamici ,ma primiti si pe mine printre voi?
Sunt o mamica de august(pe 22 august a venit pe lume minunea mea).
Am urmarit odiseea voastra de la inceput,dar n-am postat ,am stat cu sufletul la gura pt Babyblue...si m-am rugat mereu pt ea si bebe Iustin ,m-am bucurat enorm cand totul a fost bine la sfarsit!!!M-am bucurat pt fiecare din voi cand au aparut minunile in viata voastra!!!
Pupiciiii

cea mai fericita mamica de Maria Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna fetelor si de pe frontul de vest.

Aveti un spor la scris ca eu de abia reusesc sa va citesc si evident ca uit tot..

Urez 'La Multe Luni/ ani pentru cine se sarbatoreste.

Bune venit noilor mamici- dupa cum ati vazut gasca e superba si pestrita.

Am elucidat si noi misterul plansetelor -reflux, Deci Miha nu esti singura. Asa se explica discomfortul lui filip, dorinta lui de a manca mai des si in consecinta luarea in greutate 1kg in 2 saptamani. Ce e interesant al meu nu varsa, regurgiteaza ocazional.

Al meu doarme la san dupa care trebuie sa il tin 30min la verticala. Daca se trezeste ne mai plimbam ceva timp pna adormim. Asa au dormit toti ai mei, chiar lui Vlad trebuie sa ii cantam 'Mos Craciun ' si de 8 Martie .

Anaemi - simpatizam impreuna ,dintre toti baietii mei Filip e la categoria 'grea' , nu ca ceilalti erau tare usori.

Spatele ma doare si pe mine , coloana e deja stramba insa sper cand voi ajunge la pensie sa se revanseze baietii cu un abonament la o Spa.

Mamici care va mulgeti de mult vreau sa va spun ca va admir.

Azi m-a prins fustrarea. Mi-am sustinut sotul in cariera, hobbi-uri tot ce a vrut . Azi e o zi plina Vlad scoala +chitara Paul scoala cu ore de incepere si terminare diferita iar al meu sot e la pescuit pe mare cu colegii de serviciu. Deci toate raman pe mine. Dar va manca la cina ce va prinde.

Atat acum fug la treaba pana nu se trezeste strumfu.

Sanatate maxima tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Fetelor, eu nu ma mai joc Lipsesc si eu o zi si voi gata, ati si pus-o de-o intalneala si ati si comis-o ??? Pai cand ati fixat voi intalnirea pt astazi ? Eu abia acum am intrat sa citesc si zau ca as fi vrut sa vin, sa va cunosc ...

Poate mai organizam una prin parcul IOR ? Ca mi-ar fi mai usor sa ajung ... Dar ziceti si voi mai din timp, ca sa apuc macar sa citesc mesajul ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mamutz si pe mine ma doare spatele si Petru are 7 kile ...distractie ce sa mai!!!

Burtocika a fost din scurt ! Aseara tarziu am vazut! IOR asta, unde este??

Squirrel stiu cum sta treaba cu sotul! Si eu sunt stresata din cauza asta uneori...dar azi am iesit cu fetele si tare bine a fost !

Mucea asta mic al meu am vazut ca are ganglionii umflati ! Sper sa nu faca febra!




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Talida bine ai venit ! Te asteptam mai des sa ne povetesti / sa ne povestim!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Anaemi

Mergi la inceput