Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

[Va multumesc fetelor pentru raspunsuri!
Anca_28, temperatura i-am luat-o rectal si am precizat asta dr, insa nu mi-a spus sa scad 0,5 grade...I-am bagat cu inima stransa acel supozitor cum mi-a precizat medicul.Acum avem temperatura rectala 37.5.Maine oricum o duc la pediatru sa vedem care ar putea sa fie cauza.Nu cred ca ar fi datorata supraincalzirii, deoarece temperatuta a ramas crescuta...
Laura multumesc pentru informatii!
O sa va tin la curent cu ce mi-a spus pediatru.Off cat e de cumplit sa ti stii puiul bolnavior!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Laura multumim de informatii, eu stiam toate acestea dar nu aveam timp sa scriu atata.Oricum sunt informatii utile pt fetele care sunt la primul copil.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Multumim pt raspunsuri fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

fetelor, sfoara in tara (bucuresti):

intalnire, in principiu miercuri (daca vremea e buna), ora 13 probabil, parcul IOR/Titan/Al.Ioan Cuza

cine vine?

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Mie cred ca mi s-a "reactivat" sindromul de tunel carpian la mana dreapta

Inelarul imi este amortit de ceva timp, iar acum vad ca au inceput sa ma doara si sa mi se "blocheze" si inelarul si degetul mic.

Felicia sau Ilida mai imi dat va rog si mie o data link-ul pt manusa pe care ati folosit-o voi?

Sapt viitoare cred ca o sa ma duc si la un ortoped.



Of Ana, imi pare rau de mana ta, chiar stiu cum e. Asa de mult ai muncit in ultima perioada, numai ce ne spui tu si mi se pare ca faci super eforturi! Si uite ca organismul se resimte Iti doresc multa multa sanatate, sa te refaci repede
Eu stiam ca pt sindromul tunel carpian trebuie sa te vada un neurolog, care sa masoare conductivitatea nervilor. La mine s-a dovedit a fi altceva si ca urmare port o manusa care-mi imobilizeaza degetul mare, nu una pt STC.
Pe net am vazt ca se foloseste ceva de genul:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Carpal_tunnel_splint.jpg
In tara nu stiu cine vinde asaceva :(



am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




sunt si in tara o mie de firme care vand orteze pt sdr. de tunel carpian.:)

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Si eu sunt cam intr-o depresie cauzata de simularea mea de alaptat = adica mulsul ca pe Milka la fiecare 3-4 ore!
De fiecare data cand incep trebuie sa inchid ochii cateva momente, inspir adanc si ma gandesc ca momentele astea ma salveaza (poate) de zile in care ar putea fi bolnav de diverse chestii pt care acum ii oer eu imunitate. Si ca as suferi mai mult daca ar suferi el micutzul.
Trecem noi si de periaoda asta fetelor, si o sa ne fie dor de ea dupa, sunt convisa.
Va pup si va doresc mult laptic si bebelusi mancaciosi!


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



te inteleg perfect.......... am oroare de muls...........

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


esti o eroina la capitolul muls si vorbesc serios.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

laura, multumim de listuta cu chestii utile!

ireth, eu cred ca vin.

legat de febra, iustin nu stiu dc a facut, nu cred, nu i-am pus termometrul pt ca nu mi s-a parut a fi cald deloc. la atingere, pe piele era la fel ca in fiecare zi si n-am avut chef sa ma stresez cu termometrul sa vad nu stiu ce liniuta in plus sau minus. nu frigea deloc. de abia azi am cump un flacon de panadol.

mamutz, da sunt f relaxata acum, nu am motive sa fiu altfel. iustin e f cuminte. ma descurc f bine cu sotul, mai ales de cand iustin doarme noaptea legat minim 5 ore. mi-a dormit si 7. iar ziua, rar mai are perioade cand e agitat, dar de principiu e f cuminte, iar mie, in sf, nu mai imi e rau!
citeam ca voua nu va adorm copiii in pat, nu vreau sa l laud pe domnisor, ca apoi cine stie ce l apuca, dar de principiu mie imi adoarme singur in patut. mai sta cu ochii pe pereti, apoi adoarme.


eu nu stiu insa dc sunetele scoase de el sunt gangurituri. scoate ceva pe nas asa...nu din gat, un fel de vocale nazonate, ewm, eum, awmmm...uneori cate un eawww din gat..dar cam atat. si nu rade, doar zambeste a ras. sa ma ingrijorez? in rest e f f prezent, ma urmareste atent cu privirea, se uita curios dupa jucarii sau persoane..etc

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Si eu sunt cam intr-o depresie cauzata de simularea mea de alaptat = adica mulsul ca pe Milka la fiecare 3-4 ore!
De fiecare data cand incep trebuie sa inchid ochii cateva momente, inspir adanc si ma gandesc ca momentele astea ma salveaza (poate) de zile in care ar putea fi bolnav de diverse chestii pt care acum ii oer eu imunitate. Si ca as suferi mai mult daca ar suferi el micutzul.
Trecem noi si de periaoda asta fetelor, si o sa ne fie dor de ea dupa, sunt convisa.
Va pup si va doresc mult laptic si bebelusi mancaciosi!


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



te inteleg perfect.......... am oroare de muls...........



esti o eroina la capitolul muls si vorbesc serios.





pai a trebuit sa fac un compromis si ma tin de el cat pot. Uneori mi-e dor pana la lacrimi sa-l am pe strumf la san si sa ma simt si eu cu adevarat mamica Mulsul asta e dureros si fizic si emotional. Dar bebe MERITA!!!!





am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

ilida, pe mine mulsul m-a nevrozat maxim.
nu stiu cum rezistati atatea luni....

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutari si de la noi


eu cunosc mamici care s-au muls pana la varsta de 1 an cu "alaptat " exclusiv.

Cine poate, e foarte bine

Eu alaptez, nici mie nu imi place sa ma mulg, dar daca terbuie o fac

Laura foarte informatiile despre prim ajutor

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput