Rezerve la Giulesti

Rezerve la Giulesti | Autor: corina teo

Link direct la acest mesaj

Urmeaza sa nasc in Februarie cu dr. Marinescu la Giulesti si as vrea sa stiu cum sa ajung intr-una din rezerve (indiferent de costuri). Daca nasc cu dr. Marinescu beneficiez automat de asa ceva sau trebuie vorbit din timp sa-mi rezerv un pat ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu am vorbit cu dr si ea mi-a aranjat. In nici un caz nu as miza pe automatism pt ca nr rezervelor nu e foarte mare. Pretul era 10 $/zi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Eu stiu ca la rezerve au prioritate cele care nasc prin cezariana, asa ca vb. cu medicul sa vezi ce si cum. Chiar daca nasti prin cezariana eu zic sa vb. inainte.
Nastere usoara si bb sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mado spune:

trebuie neaparat sa discuti cu doctorul, sa nu te trezesti (ca mine) in ultima clipa ca nu mai e nici o rezerva libera si sa stai cu tigancile si toata satra in salon de 8 persoane:)

quote:
Initial creeata de corina teo

Urmeaza sa nasc in Februarie cu dr. Marinescu la Giulesti si as vrea sa stiu cum sa ajung intr-una din rezerve (indiferent de costuri). Daca nasc cu dr. Marinescu beneficiez automat de asa ceva sau trebuie vorbit din timp sa-mi rezerv un pat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Asa e, mai bine vorbesti inainte! Eu am vorbit dupa operatie, adica dupa ce am iesit de la reanimare si m-au bagat intr-un salon cu 8 paturi!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si am incercat si eu sa dorm, ma durea burta de-mi plesnea, insa erau vreo doua tipe operate cu 3 zile in urma care zburdau p'acolo si faceau o galagieeeeeee!!!!!!!!!!!! Cred ca a fost cea mai groaznica jumatate de ora din viata mea!!! Gemeam acolo, in pat, nici nu ma puteam intoarce de pe o parte pe alta, muream de somn si gagicilor nu le mai tacea gura!!!! Atata nesimtire nu am mai vazut in viata mea!!! Am avut noroc ca, dupa jumatate de ora, au venit sotu' si mama mea, care l-au cautat pe dr. si i-au spus situatia, cerandu-i o rezerva...Asa am ajuns in rezerva 8...Costa 10 $ pe noapte, o nimica toata...La cati bani lasi acolo, ce mai conteaza?!
Te pup si nastere usoara!

_Ella & Emma

Mergi la inceput