Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !
Am intrat binenteles tot pe fuga, ca nu prea am timp de forum dar promit ca imi revin zilele astea si am sa fiu iarasi activa zilnic.Maine dimineata pleaca tatal meu si parca am asa un gol in stomac ca m-am obisnuit cu el in astea aproape 2 sapt si imi pare asa rau ca pleaca.Spun si eu La multe lunite celor care au implinit 5,6 si respectiv 7 lunite.Imi pare nespus de rau ca nu sunt in tara sa ne intalnim,mi-ar fi placut tare mult dar poate ajungem in tara de sarbatori si tragem o fuga la Buc.
Eduard este un mare nazdravan,nu-i fac fata la cat este de energic...nu sta o clipa linistit.Sunt fericita ca mananca orice ii dau fara sa ”ma rog” de el.Si daca tot s-a vorbit de meniul zilnic adaug si eu:
-ora 10 un mar ras cu biscuiti+ 150ml Lp
-ora 13 piure de legume(cartof,dovlecel,morcov) cu branzica + 120ml Lp
-restul meselor doar lapte 180-210ml.

O zi buna va doresc!


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed nici mie nu-mi place supita cu ulei de masline{:D]

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

millie multa sanatate la puiuta. tu inca alaptezi,nu? cand incepi duiversificarea?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

millie am ciit acum ca de azi ii dai supita pana citesc eu.....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ai un mancacioas. ce bine ca papa tot ce-i dai

fetelor, merg sa termin supita, sa i-o dau si apoi iesim afara acum cat este soare si frumos. ca mai pe seara iar se face frig.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offfffffffff
mai intreb odata
mai stie cineva cate kg aveati la 5 luni jumate?
mie iar nu mi-a LUAT NICA IN 2 SA;PT
ma enerveaza situatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

cami_antonia: DAvid avea la 6 luni 8 kg, deci pe la 5luni jumate cam 7,600-7,700.Dupa 6 luni david a luat foarte putin in greutate, au fost cateva saptamani in care chiar a stagnat. In schimb a crescut in lungime de aceea nu m/am ingrijorat. Acum, dupa aproape doua luni , a luat 600g.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, nici Andra mea nu a luat in ultimele 2 saptamani mai nimic, vreo 70 de grame..., dar a mai avut perioade din astea....nu poti sa compari cat a avut unul si altul la 5 luni jumate, depinde si de la cat a plecat, ce indice de crestere are....am inteles ca atunci cand cresc in lungime stagneaza in greutate...si daca ti-a fost si bolnavioara Petra... cu nasucul , normal ca n-a luat.... tu ce mananci?
apropo.....O mai alptezi, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am gasit si eu un iaurt care e mai dens(aici toate iaurturile sunt fluide) si a mancat Dodo cu branza de vaci... tb sa pup pe cineva pt idee

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Cami,ultima data cand l-am cantarit pe Eduard avea 8 kg,asta fiind acum aprox 2 sapt deci, la 5 luni si cateva zile.Nu stiu cat cantareste acum la 5 luni jumate!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput