Fulgusorii de nov.dec2009 merg la cresa!{16*}

Fulgusorii de nov.dec2009 merg la cresa!{16*} | Autor: nov.dec2009

Link direct la acest mesaj


FULGUSORI DE NOIEMBRIE - DECEMBRIE 2009



DESPRE NOI:
Dupa 188 de capitole, a nins la Odiseea noastra, cu 41 si 46 ,
iar fulgusorii au zburat impreuna cu cele 83 mamici
la Primele 365 de zile din viata unei comori, unde au asternut alte 88* de capitole.
In prezent am poposit pentru 4 ani la CLUBUL SCUTECELOR!
CAPITOLE:{1*}{2*}{3*}{4*}{5*}{6*}{7*}{8*}{9*}{10*}{11*}{12*}{13*}{14*}{15*}




Au ramas pe metereze un de mamici de urmatorii :


22.10 - Razvan Mihai de Tiusca (DN 07.01.1976) + Matei

28.10 - Mihai de Pishko+deEmma(DN:14.03.2011)

30.10 - JRde Vias (DN 21.09.1980)

06.11 - Sophia Ioana de Laura B (DN 20.06.____) + Diana (DN:11.03.2003)

09.11- Nicholas James de Bobomom (DN 23.06.1978)

11.11 - Vlad Stefan de Busymummy (DN 16.11.1978) + Andi(DN:27.05.2005)

13.11 - Daniel Matei de Lorelix (DN 26.04.1973)

14.11 - Matei Constantinde Roxyaly (DN 31.07.1985)

18.11 - Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina (DN 07.05.1977) + Iarina (31.01.2006)

29.11 - Marie Rebecca Ayanna de My_Lady0091 (DN 27.02.1985),acum

30.11 - David Andrei de A_driana (DN 14.06.1986)

30.11 - Dragos Andrei si Eva Maria de Gabitza35 (DN 02.11.1973)

03.12 - Sofia Cristiana de MadalinaT (DN 04.05.1982) + David (16.01.2005)

12.12 - Filip de Sunshine2009 (DN 09.09.1979)

21.12 - Stefan Teodor de allexa06 (DN 27.10.1979 )+Razvan Ioan(DN:29.03.2006)

23.12 - Adela Maria de 28061982 (Alina) (DN 28.06.1982)

29.12 - Ariana-Ioana de getik1 (DN 29.11.1984)

Asteptam vesti de la mamicile mai putin active ale urmatorilor :
03.11 - Andreas Georgian de Cryss_Oana (DN 17.05.1985)

09.11 - Elisabeth de Katyuscha21 (DN 16.07.1987) + Andrei (26.09.2006)

14.11 - Daniel Stefan de Andrutza (DN 11.06.1977) + Simona-Andreea (17.01.2005)

16.11 - Natalia Oana de Dienutze (DN 12.09.1975)

19.11 - Petra Oana de Pirelia (DN 21.01.1975)

30.11 - Carmen de Vioo (DN 05.12.1987)

08.12 - Matei Andrei de Ralu_seby (DN DN 02.09.1983)

09.12 - Cezara Maria de Dankutza (DN 28.11.1976)

11.12 - Justin Damian de Romanitza_31 (DN 04.04.1978)

14.12 - Nicholas Ellan de Simonette (DN 07.05.1974) + Luca (02.02.2006) + Yannis-Cristian (13.02.2008)

17.12 - Matei Ioan de Danaflor03 (DN 22.03.1977)


Citat:
MAI ASTEPTAM VESTI DE LA: Gia12, Miramar, Daniya, Edelya, Simona9999, Geea, Angel001, Cristinna, Zuza_zuzi,Oana_PDV, Andre_lina, AdinaMia, M_Alexa, Lillyka, Micki_mica si Rebebe,Suzyca, danangie, laviniablaga,Speranta76, dana.n,zodie de foc, ariadna33,S_alinutza, li_am,rgagpie, ofetitza, myrella21,alexa75, mihamora,monica09,Jay, Arcadia, carminabulina,cosminik,larisel, ralia, ralu76,dianeali, camelia86,Mussica,Elinic,CRLP,douradoudou!


IN MEMORIAM:
Alunelsialbinuta
Maryam (17.09.-12.11.2009)
Darius-Andrei

Odihnesca-se in pace!Nu-i vom uita nicicand!!

+Sa ne rugam neincetat pentru sanatatea:+
-DIANA,pui de Laura_b
-LIVIU RARES ANDREI, iubit al Magdaz_ina

Prietene dragi
Alexia_07

Adresa comuna email - nov.dec2009@gmail.com sau nov.dec2009@yahoo.com
ID cont comun picasa - nov.dec009
Parolele la cerere pe PM

Cum sa-ti activezi PM-ul - Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link - [ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


[size=1] LINK-URI UTILE

Baia si masajul bebelusului, Igiena gurii, Igiena nasului, Igiena bontului ombilical
www.novaoptic.ro/Afectiunile%20ochilor%20la%20copiii%20nou%20nascuti.pdf" target="_blank">Afectiunile ochilor la nou-nascuti
Util pentru alaptare
www.babycentre.co.uk/baby/development/" target="_blank">Dezvoltare saptamana de saptamana si repere de crestere , www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/" target="_blank">Cum sa ne jucam cu bebelusii
Drepturile Gravidelor, www.tapusele.ro/tag/dosar-trusou-nou-nascut/" target="_blank">Dosare, alocatii etc
www.reteteculinare.ro/forum/discutii/reguli_de_baza_in_diversificarea_alimentatiei_sugarului-534/" target="_blank">Schema de diversificare a dr Culcer
Lista alimentelor total interzise intre 4 luni-4 ani
www.wholesomebabyfood.com/solidfood10to12montholdbaby.htm" target="_blank">Ce putem oferi de mancare unui bebelus de 10-12 luni (link in engleza)

Afla mai multe despre copiii nascuti prematur! Viziteaza site-ul Sansa la viata, sansa la noi amintiri



Sarbatoritii lunii OCTOMBRIE


Razvan Mihai de Tiusca - 22.10
Allexa06 - 27.10
Mihai de Pishko - 28.10
JR de Vias - 30.10






[b] Cele mai fericite mame de

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Sa fie un capitol plin de veselie, vesti bune...si mamici active!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:





*Blackmoon Lady 20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Buna dimineata la toata lumea
este gata!
Noi am avut musafiri peste weekend si a fost asa frumos!
Iar jr de milioane, cuminte jucaus mancacios si vorbaret, dar si un pic racit...din pacate..
Camy, apasa pe ctrl+zoom de pe mouse....
Voi stiti cumva ce se verifica acuma la controlul copilului de doi ani? Imi fac un pic griji desi nu stiu de ce, e asa ca intuitia de mama...
O zi faina va doresc!



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza fetele

Mai, se apropie zilele fulgusorilor... cum ii serbam?
Idei, ceva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Am venit la cafea
Uitati unde am fost noi in weekend
http://www.libertatea.ro/typo3temp/pics/Hard_Enduro_Piatra_Neamt_1007bebcbc.jpg


A fost supeeeer ! Noua ne-a placut tare mult.Pintre concurenti a fost si Dani Otil,Razvan are un autograf de la el si fotografie impreuna, este tare incantat
Avem si poze, daca vreti sa vedeti ce-a fost pe acolo

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine

Sunshine mergeeeeeeeeeeee in sfarsit..ca imi nenorocisem ochii
Legat de intrebarea ta...ce sa se schimbe?? ca nu-mi dau seama la ce te referi... Oricum vei merge la control, nu?? daca e sa simti tu ceva, fa-i niste analize mai amanuntite, desi sunt convinsa ca JR al tau e sanatos tun ..apropo..cand mai vedem ceva poze cu el?????

Allexa frumos we ati avut, bravo!!!

Busy eeee sa stii ca si eu ma gandesc la ziua lui JR si nu stiu cum sa facem... Initial ne-am gandit sa ii serbam ziua intr-un loc frumos la poalele Tampei, un loc destinat copiilor, unde "parintii au voie doar pe baza de invitatie..si asta....in cazul in care au fost cuminti" ..dar nu suntem foarte siguri...
Ideea e ca in casa...odata ca nu am spatiu suficient pentru atatia copilasi, alta ca imi lasa prin casa o mizerie de probabil o sa vreau sa ma arunc de la etaj...si apoi...eu sa fiu ce acolo????? chelnerita???? imi asduc aminte de anul trecut la mot, cand eu am muncit de mi-a venit rau si inainte si dupa petrecere si in timpul petrecerii..imi e si rusine sa ma uit la poze...nu am reusit sa ma machez, sa ma aranjez sa imi fac unghiile...asa ca anul asta nu stiu unde facem, DAR sigur nu acasa.
O alta varianta ar mai fi in curte la soacra...vedem...aici si in functie de invitati si de vreme...


Despre JR al meu ...vorbeste toata ziua, vrea numai la mami si cu mami siii la "dodo"(soacra)...mai nou il ducem destul de des si la tati la firma, ii place la nebunie si acolo...
In rest...face muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte prostii, este foarte incapatanat, stie culorile, stie punguta cu 2 bani in sensul ca ii povestim ceva si el imi povesteste din ea asa stalcit cum stie el, dar imi vine sa-l iau la mancat obrajori...stie sa numere cateodata bine..cateodata nu ...cred ca totul depinde de el, de dispozitia lui din acel moment...
daaaaaaaaaar nu ii plac poeziile, cand ii citesc ceva se stramba si pleca...zice "nu..nu"
In rest imi place ca raspunde la intrebari, cand nu vrea ceva spune clar "nu" cand vrea nu zice nimic, doar zambeste strengareste...
Cantam si dansam cat putem, am nenorocit vecinii..ii place Tandarica si Pheonix...dar si de acolo tot de tandarica la tobe ii place....
si cred ca saptamana viitoare sau cealalta o sa-l duc la medicul pediatru sa vedem ce si cum..

acum eu va pup, am o pauza de 2 ore si apoi iar la treaba cu mine....merg sa vad ce mai am de facut prin casa...

O saptamana minunata tuturor!!!

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alexxa...supeeeeeer

Camy..te invidiez..nush cand Rebecca va "vorbi" si ea romaneste..asa pe o chineza improved imi vorbeste in pfecare zi...spune cuvinte..intelege ce-i spun, imi arata partile corpului si le denumeste in limba ei, am observat ca de fiecare data la fel..deci are un cod al limbajului pe care eu nu-l inteleg

azi am trimis-o la olita..era in bucatarie pe vine si se scremea..a inteles..a fugit in dormitor..a facut caca,pe olita-in pampers..dar a facut!Fara pampers nu vrea..se tine si se constipa

E mucita de patru zile..cu nopti far' de somn si altecele..A facut si o alergie...cu bube cu puroi/apa care se intind/umfla/sparg.Doua pe cap si doua pe talpile piciorului.I s-a umflat si un ganglion.

Momentan ia Occilo..si am inceput terapia cu Broncho-vaxom!

Dupa doua luni de D3.. i s-a inchis fontanela in sfarsit!

Am tuns-o periuta..acum o sapt...a stat, n-a plans...s-a vazut in oglinda si a ras!I-am pastrat parul ntr-o punguta(nu era mult-par de pisica) ca amintire!Acum i se inchide la culoare, din blond deschis i se face saten deschis!Si pare mai tepos-asta era si ideea...de des oricum nu se face mai des(deh..genetica), si il are suficient de des..compozitia structurala nu prea-mi placea

Cam atat de pe la noi!!!

Pishko...cum merge cu diversificarea?CEVA NOUTATI?Sa nu te intristezi...fruntea sus..mereu e greu la acest capitol...si pt.ei..si pentru noi..dar sorti de izbanda sunt,cred eu!

Ady..cu a fost in excursie?Poze?

Sun..poze noi cu JR vrem..si de la tine,Vias!!!!

Busy...cmf?????????Esti bine?

Lauriciu...cam rar...

Sa aveti o saptamana buna!



*Blackmoon Lady 20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ca a venit vorba de par si JR e cam chel asa...si are "par de-o baie" cum se spune..dar eu inca mai cred ca o sa creasca des...
ce sa-i tund??? ca nu am ce....

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Vias, ce m-ai facut sa rad cu par de-o baieEu zic sa incerci sa-l tunzi un picut, atata cat este, ca sa se intareasca oricum. De resful sa nu-ti faci griji ca vine. La prietena mea cu par cret de african de-abia la 3ani jumate da semn fetita ca i se indeseste parul. Si sa se inegreasca...si asta din doi parinti mai "inchisi" la culoare.
Lady, sa sti ca si eu cred ca de la olita mi se constipa. Si desi stie si observam cand ii trebuie prefera sa spuna ca nu-i trebuie sau ca nu a facut numai sa fie lasat in pace.
Am nevoie iara fe parola pt contul comun de poze, da pun iara cateva. Eu crefdeam ca voi le vedeti pe fb...



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput