Fulgusorii de nov.dec2009 merg la cresa!{16*}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eee..si ca sa-l si parasc, nu numai sa-l laud...stie foarte clar cand face pipi sau kk, dar nu vrea pe olita...ne si spune cand face (in timp ce face, nu inainte) dar la kk de ex, il vad ca se duce la coltul lui si tot nu vrea sa stea pe olita

de tuns...l-am tuns odata...si l-as mai tunde, dar nu vrea tati ..sa vad cum il conving..

Sunshine acum o sa-ti trimit parola pe PM, sa verifici te rog!

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Sunshine ai PM

A_drianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cum a fost??? hai ca si de la tine vreau poze

eu o sa pun poze saptamana viitoare!

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Fetelor! Citesc ceva super interesant Ana Savin "Totul se intampla inainte de 6 ani"... spune exact despre varsta la care sunt ai nostri. O gasiti s-o scoateti de pe net format pdf... sunt exact la capitolul olita.

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Miha, da link..sa punem pe prima pagina!



*Blackmoon Lady 20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Am pus cateva poze mai recente, de fapt din decursul verii. Trebuie sa caut mai multe pe comp la sotu, ca le tine "sub cheie"



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

NU ma prea priccep la astea... sunt mai multe linkuri... il poti scoate de oriunde... as incercca sa-ti trimit atasament pe mail daca imi dai adresa ta de mail... e destul de maricel dar as putea sa incerc si sa-l pui tu pe prima pagina ca sunt afoana rau in astea.. nu ma pricep deloc... acum fug ca ma striga mandra "adadadada"

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata

haideti la

am vazut poze atat de la Sunshine cu puiul ei blond si frumusel foc, e si smecheras tare, iar ochisorii sunt absolut superbi...aici ma scuzati, dar trebuie sa spun ce va si de mami Sun care arata intr-un mare fel, bravo!
..siii am vazut poze si la Pishko, cred ca le-ai pus mai demult, dar le-am ratat eu Imi place papucul ala galben de mor, mai ales ca are si JR exact ca ala, dar buni de incaltat pentru varsta asta, cadou de la nasul lui ..si copilasii tai niste frumusei si jumatate si mi-e ddrag de mor sa ma uit la pozele in care fratiorii se joaca

Lady sa vezi tu ce fericita ai sa fii cand Becca va avea companie la joaca


eu incep iar o zi infernala, asa ca va pup apasat pe toti si toate, ne "auzim" mai tarziu!

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza fetele
Oare cafeaua se serveste si la butoi? Ca io sunt
De 2 nopti, Dutzu face misto de mine... la 3.30 fix aud "maaaamiiii.... maaamiii" ma duc la el... "neatzaaaa, mami!... latte? da? hai!"... si nu e chip sa priceapa ca e noapte, nu dimineatza... si se mai culca la 5... si la 6.30 suna ceasul... si se scoala si domnul "neatzaaaa, maaamiii!!!"
Ieri nici nu a vrut sa doarma de pranz! Si era asa adormit ca s-a impiedicat cu stangul in dreptul si a dat cu botul de podea... rezultat? Una bucata buza umflata
In rest, e un dulce... vorbeste tot mai mult si mai bine, numai ca atunci cand cere ceva e un mic tiran... adica, zice ce vrea, si fara sa te lase sa-i raspunzi "da? hai,hai!"
Andi inca se acomodeaza cu scoala... stam cam prost cu tinutul minte, dar exersam

Va pupic si ma duc sa bag o tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Fete

Stiu ca sunteti puternice si oricate probleme ati intampina sunt sigura ca mereu va veti ridica!Sunt cu sufletul alaturi de voi toate..asa cum si voi sunteti alaturi de mine!

Alexxa-nu mi-ai mai zis de mami tau!Ce a facut cu apartamentul?

Cum merge cu cresa..fetele care ati inceput-o?

Am vazut/citit peste tot..ca se pune accent foarte mult pe implicarea parintelui in acomodarea celui mic in minisocietatea/colectivul de la gradi cat si pe impactul psihologic asupra celui mic!

Vias&Bysy...ce va invidiez la copii vorbaciosi

Io gatesc o ciorba de burta!

Miha..cand vii in Romania..sa-mi spui, sa nu te ratez!

Las...ca, caut io pe net..despre tanti aia si pun link-imediat ce am timp!

Love you all![



*Blackmoon Lady 20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu acum 10 min am intrat in casa...pe drumuri de dimineata de la 8 fara ceva ...sunt ruptaaaaaaaaaa de oboseala

Busy amandoi copii tai sunt minunati Ma gandesc la Vlad si la situatia cu trezitul, cred ca e intr-adevar un chin...adica la cat muncesc, sa se mai si scoale JR noaptea nu stiu cum as scoate camasa

va pup pe toate...ma duc sa ma intind 10 minute si apoi o iau de la inceput cu treaba

Mamica lui JR

Mergi la inceput