Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Seara buna!
M-am adunat si eu de pe la munte, nu am citit tot (sunt inca la capitolul trecut) dar vroiam doar sa ii zic lui Ziki ca si eu sunt la ING si tot fara bani sunt!!!!! M-am dus sambata plina de speranta la bancomat si cand vad sold 30 lei sa pic pe jos. Deci draga mea nu esti singura care iei cu asalt bancomatul ING. Daca nici maine nu intra banii mor cu ei de gat. Pupici si noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata, la toata lumea;
o zi frumoasa

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neatasi o saptamana minunata pt fiecare
Carmen ce face puiul mic?pup cu mult drag si sper ca data viitoare cand vin sa ne vedem
Irinukaa felicitari pt dintisori,pup cu drag Patrik-ul
Loutzy...minunatia ta zammbitoare ce face?pupy
pup toti bebelusii si mamicile lor frumoase
eu am venit aseara de la Buc..am venit si racita am bagat teraflu la greu..vad ca azi sunt bine..dar dimineata a stranutat Tudor si a avut putini mucisori..sper sa nu fi luat de la mine
i-am dat imunobaby si cred ca daca mai vad muci bag si o doza de panadol diseara
hai ca m-am intins maxim..pup si iar pup

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

neata

am intrat dupa o ca mi-a mirosit

Noi suntem praf, adica Ana. E ff ciudat, a fost ff ok, muocas,a dar vesela, chiar papaciasa, jucausa, razacioasa si acum de 3 nopti nu mai scapa de febra, nu mare (o banuiesc doar, pt ca i-o iau noaptea cu termometru de frunte si ala nu e f exact, dar "mana mamei stie cel mai bine". Deci, e sub antitermic, alternat nurof-panadol si nu scade de tot, e plagacioasa, rosie, muci, azi dimineata a inceput si o tuse +o raguseala. Adica e clar s-a imputit rau starea ei, treb sa ajung la pediatra, desi mi se face rau numa' la gandul asta -ca acum cu inceputul gradinitelor cred ca la pediatra mea e mai rau ca la Antipa.
Deocamdata am trimis copilul marele la gradi, i-am dat panadol, camilia (ma gandesc si la aia 2 dinti, poate o supara) si i-am facut aerosoli cu ACC si ser. Acum doarme..offff..avem amamdoua 3 nopti nedormite.

Robert e bine, si-a revenit rapid, nu stiu cum si de ce, poate varsta, imunizare sau poate l-a ajutat bronho-vaxomul, cert e ca la el a fost mai usor pana acum fata de ce pateste Ana.
L-am trimis la gradi, nu a vrut a urlat si isterizat rau...ceea ce m-a trimis pe mine direct in butoi, dupa ce in prealabil am urlat la el, l-am bruscat si de astea, de bine, de mama iubitoare.

Asea, ma intorc s amai citesc cat mai tine cafeaua si somnul Anei, intre timp mai zic atata:

Carmen eu am nebulizator LAICA cu ultrasunete fff silentios, cum Robert nu a suporttat vreodata masca aia i-am facut mereu in somn. E ffff util.

zumzu am retinut, sa vb si cu tati.

Doloress imi pare rau de Kevinush!

Cata tre sa fii mai dura cu nesimititii, iti spune o timida patita, am tras-o rau-rau-rau cu oameni raciti bagati in sufletul si casa copilului, faptul ca am fost politicoasa nu m-a ajutat cu nimic.

Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la mine!
Bag si eu o cu voi, ca e cazul...
Ar trebui sa ma bucure, dar am o tona de lucru, si uite ca nu imi mai vad capul nici in oglinda (mi se impaienjenesc ochii) nici de treaba.
Dar acum am o binemeritata pauza, si vin fuga la voi sa vad ce-ati scris, ca v-am pierdut in capitolul trecut.

Va pup, ma duc sa citesc, cu cana in brate, si revin cu comentarii pe text.

O zi super tuturor!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

carmen motivez cu: boli, copii bolnavi adica + cativa mosafiri, ca tati a plecat sa se plimbe cu bicicleta in hetarstrau cu un prieten si sotia lui a stat la mine cat au dormit copiii. A fost fain pt ca am vorbit si noi ca fetele, am simtit ca mi-au coborat si mie umerii din gat, prietena mea e o profesoara de istorie de aia de care balim tti pt copiii nostri, mi-a povestit despre scoala de azi, cum anul asta e profa la 2 licee/scoli cu copii supe rbuni, mi s-a facuit pielea gainii cand mi-a zis ca simte ca traiete cand le vede priviriel inteligente, intrebatoare, curioase, e minunat. Am vorbit despre "ce pot sa fac sa-i atrag pe copii spre invatat", nu sa fie genii, dar sa le faca placere sa citeasca, sa caute raspunsuri, sa-si puna intrebari....
Dupa nani de copii am fost si noi, ca toata gloata in Centrul vechi-sueprba atomosfera. Motivata?

Doloressimi pare rau de bunicuta, imi pare rau, poiate totusi isi va reveni, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

roxx pupi
gabiv bine spus, suncile se intretin cu greutate
laura hai mama nu te supara
irinuka iti dai seama ca n am tacut, faptul era consumat
buni sarna pt reteta, o bagam la cap sa o facem si noi
lori, dolores pupi la pici bolnaviori
ieri am tras o fuga pana la Slanic Prahova,am gasit o lacatie tare faina
pt cine iubeste linistea se poate caza oricand la "casa padurii" liniste, teren de tenis,ponei, foisor, mancare bunuta, am vazut si o camera, ca M zicea sa raman peste noapte, dar nu aveam suficient lapte si eu nu aveam haine de schimb
alta data, ca era faina zona
cica e hotel de 4 stele, eu i as da 3, ca pret 100 lei camera in cursul saptamanii, 12 lei in weekend
au dormit pe drum
ne a oprit si politia ca cica am depasit viteza la o trecere de pietoni si ne am ales cu o amenda, am scapat fara retinere de permis ca ne a vazut ca avem pici

si ca sa fie treaba treaba...am avut o noapte horror s au trezit din ora n ora, in special Razvan, nush ce a avut dar m a chinuit de jale
nu o creste el....au au ce o sa l chinui si eu...hihihihihi

acum se freaca la ochi de jale
o sa le trag un lapte si i bag la nani
sper sa doarma

pupi revin

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buni Lenuta deci....ieri ma gandeam la dvs. Ieri! Cand am vazut acum mesajul...parca mi s-a parut telepatie asa. Multumim de reteta. Am si eu o rugaminte, as fi vrut s-o scriu pe privat, dar vad ca nu e activat PM-ul. Am vorbit noi atunci in parc, povesteati in gluma cum se uitau aia de la Plafar cand ati cumparat neste tincturi pt ..pt niste parinti de Sophiot, sper sa nu ne bata Lavinia, dar prietena mea de care povesteam mai sus are probleme, de fapt sunt la sot, au incercat 2 fiv-uri, insemnitari si altele si cum am aflat ieri ca au renunatt la ideea de bebe, ma gandeam asa, in renuntarea aia sa-i sfatuiesc se pape/bea niste "branca ursului" sau ce erau alea..cine stie...Doamne ajuta, poate, poate...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian_feb2011 spune:

Neatza si de la mine

Sa ma lege cineva de maini, sa nu mai vaslesc pe net, ca numai de chesti d'astea dau...

Revin cand ma mai inveselesc...



Odiseea noastra
Blogul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Deeeci, revenii:

GABI-V, eu nu sunt pro-falsitati, dar nici asa, spus in fata! Adica.. din moment ce se vede de la o posta ca omul ala nu mai e cum il stiai tu (tanar, slab, frumos, bronzat, etc) - nu vad rostul sa ii spui asa, uimit, cat de gras/batran/oribil/albicios/etc a devenit. Nu faci decat sa-i strici ziua si sa-l amarasti mai tare. Nu spune nimeni sa arunci cu complimente din alea exagerate, mi se pare ca tot in efectul invers bate o fraza gen: Vaaai, dar ce bine arati! - unei persoane care se vede clar ca are o problema. Uneori, e buna o incurajare DOAR daca omul respectiv se plange. Eu una asa fac. Dar sa ma bag eu sa emit judecati de valoare asupra cuiva, mai ales asupra unui handicap/grasimi/probleme.. mi se pare inaceptabil. Cel mai tare ma doare ca nu i-am spus ceva inapoi- m-am blocat pur si simplu. Nesimtirea ma lasa masca mereu

Eu ca sa ma 'curat' de intalniri de genul asta (asteptand sa se "curete" personajele care le provoaca), ma gandesc la pilda aia - pe scurt - cu o tipa care tot isi pandea vecina si ii zicea sotului "moaa, ce rufe murdare are vecina la uscat!", "moaa, ce murdara e casa vecinei!". Pana intr-o zi cand sotul i-a spus: "ia uita-te acum, vezi - mai sunt murdare rufele vecinei?" - "nu!, a zis sotia, ce chestie". Si sotul i-a zis: "Pentru ca tocmai am spalat ferestrele".
Simpluta, dar contine un adevar.

CATALINA - eu zic, ca GABI, ca nu te poti feri de babe baloase si creaturi mucoase. Trebuie sa dezvolti o strategie. Depinde de caracterul tau. Io, mai mototoala, ori spuneam asa, discret ca un sfat.. ca nu e bine sa pupi manutele copiilor, ori pretextez orice chestie sa fuuuug

DOLORESS - pt tine si bunicta ta ( asa cum e/a fost ea). Si bunicul meu are Alzheimer, si stiu cum e, desi el e inca sub medicatie, dar banuim toti ce ne asteapta... Imi pare tare rau!



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput