Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ZIKI, de la linkul ala al tau mi-am luat eu (acu daca stau sa ma gandesc, nu crezi ca atentezi cam des la buzunarul meu?


ah, m-a prins. cu martori. va trebui sa imi schimb strategia. totusi, paream ok, ba carturesti, ba relax and tone, nu credeam sa bata la ochi! las' ca-s bune la casa omului, te vreau mai frumoasa si si mai culta, na!

si doi (LORI, sa nu citesti!):

Citat:
Aparatul tot aia face. La mine zace in baie la fel de bine si pe 1 mil si pe 2


shhht! n-auzisi ca isi lua femeia cu 2 mil in loc de 1? mai pui si tu sare pe rana

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor



hahaha, sare si piper si de toate, ca mi-a dat fo' mie de linkuri si eu am facut comanda deja. Am vrut sa te sun ieri ROXX, dar eram prea varza si nu puteam.
Acuma, asta e, a fost ziua mea,aveam voucher cadou si gata...oi vide io pe unde o zace si al meu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

vai, am ras de m-am cracanat cu maruntitorul de usturoi genial!!

in nici o ordine de idei, nu mai aveti voie sa folositi diferite expresii uzuale. Academia Rromana a hotarat peiorativa notiunea de "tigan", asa ca vom utiliza urmatoarele: "sa nu ne rromanim", "s-a inecat ca rromul la mal", iar Ion Budai Deleanu va fi scris "Rromaniada" si Phoenix canta de acum "mica rromaniada"...
no comment. si totusi... de ce?

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dragele mele sunteti de vis

eu dadui de mancare la porcii mei care au halit 500 si ceva de g piure de spanac+brocoli+mazare+usturoi+2 linguri zdravne de smantanica

bun bun,ma bucur ca le a placut
oscana ai mei beau au rarut,Razvi tre sa i fie foame ca sa bea sau prea cald, Robi bea ceva mai multa

mai, mi mila de ei, au sacacutii niste genunchi chinuiti de la atatamers in 4 labute...sunt rosii, au taiat niste sosete de ale li tacsu si le am facut un fel de jampiere, dar si alea le mai aluneca si tot pe gununchii goi merg
inca nu i am trecut pe izmene lungi ca e cald
ambii au gingia de sus inflamata in pozitie de bum bum

Razvi cand e grava treaba ma striga de jale, numa mama mama e la gura lui si alearga dupa mine sa l iau in brate
mi e drag de mor

tunde, super preturile ,studiez si poate atentez si eu la bunatatea ta...eu ma prea dau cu smacuri
ma gandesc....pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

v-am pus poza cu produsele..cateva aici.. primele 3 pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

voi bagati-va la PM -uit!le cumpar si apoi va trimit cum o sa am timp sa fac coletele..ok?Poate vineri..sau poate numai luni..va anunt Eu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

ma inscriu si eu in "clubul" cumparatorilor de relax&tone, care dupa ce fuse achizionat ocupa un frumos loc de "bibelou" in masuta de la tv, ca deh poate daca il vad asa in fiecare zi se va prinde si de mine ideea de a-l folosi... dar nu si nu;
Roxx esti o adevarata comoara la casa omului, ai nevoie de ceva o intrebi pe Roxx, vrei sa cumperi ceva tot pe ea, vrei sa faci torturi Roxx stie ;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Fetelor, care m-ati intrebat daca reteta cu catina e buna si pt. adulti, va raspund ca da. Luati mai multe linguri pe zi 6-8.
Eu acum vreau sa merg in piata sa iau afine sa pun la congelator pt. nepotele, fie le dau in stare naturala, sau gem facut la bain-marin, iar pt. cei mari suc. Am vazut ca cei de la Topoloveni isi vindeau dulceata de afine, fara zahar, cu 30 lei borcanelul de 250 mg.
Mai am un pic si cred c-o sa ma vedeti in piata cu muraturi, gemuri, etc. M-am dilit la cat de multe am facut si anul asta, parca vad ca ma intorc din Canada si le gasesc neincepute, ca si anul trecut. Iar o sa chem prietenii sa le impart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ziki, mai sunt neste chestii... Nuvela lui Eliade se va numi "La roame" sau "La rome"? Caragiale va fi cenzurat? Cantecelul va fi "In carute colorate trec romii, o roama-n parul ei si-aduna banii.... un rom canta cu foc dintr-o vioara..." Sau mai bine nu ne mai complicam, dam cu manele...

Voi l-ati auzit vreodata pe Madalin Voicu zicand ca e rom? Sau pe Jonny Raducanu?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

fetelor s-a schimbat parola la conturi?ca nu mai pot intra..daca ste cineva plsss

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

ziki, mai sunt neste chestii... Nuvela lui Eliade se la numi "La roame" sau "La rome"? Caragiale va fi cenzurat? Cantecelul va fi "In carute colorate trec romii, o roama-n parul ei si-aduna banii.... un rom canta cu foc dintr-o vioara..."


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)



as dori sa plusez si sa fug la gradi.
cum se numeste cand te tiganesti? rromanie, nu?

au dreptate pana la urma academicienii nostri.

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput