Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Fetelor, va rog ajutati-ma cu un sfat. M-a luat raceala bine de tot si nu stiu daca o mai pot alapta pe MAria.Am tot luat diverse pastile homeopate (oscilococinum,homeogen) dar nimic nu si-a facut efectul.As intrerupe alaptatul o sa pot lua o doza de nurofen,dar cat timp dupa nu o mai pot alata?
Sau exista alte solutii?
AJUTOOOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

neata ! cafeluta este gata
am luat invitatiile pentu botez abia astept sa vina botezul, poate se mai linisteste domnisoara am pus o poza cu invitatia.
nu stiu ce sa fac, nu vrea sa bea ceai deloc...am incercat cred ca peste 10 tipuri si combinatii de ceai, il scuipa sau il vomita. ce fac? sa ii dau doar apa?
imi cer scuze fetele ca nu raspund la fiecare...poate cand imi mai revin!
va pup pe toate si un wk frumos si linistit sa avem cu toate

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Alexia

Imi place la nebunie invitatia, imi place ca Ruxandra vorbeste si invita pe toata lumea la botezul ei. E o dulce!! Mi ar placea sa o cunosc, de fapt mi ar placea sa cunoasc toti bebeii si mamicile din odiseea noastra. Vom rezolva si acesta problema, vorba Ruxandrei cand eu si Imi vom veni in tara si vom sta mai mult. Cred ca in primavara anul viitor, sau in iulie, nu stiu, trebuie sa vedem. Dar cu siguranta voi face turul Romaniei sa va cunosc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna seara fetele!!

Azi sotul a stat toata ziua cu fata, asa ca m am relaxat din plin!! Am facut salata de vinete (poftiti la cate o feliuta fiecare!!) si pateuri cu ciuperci (sunt destule, asa ca va poftesc si la pateuri!!). Este minunat sa ai o pauza si cu asa sot ca al meu, multumesc lui Dumnezeu ca pot sa ma relaxez. Nu am mai gatit asa bine ca azi de secole. Pe mine ma relaxeaza gatitul si mi da o stare buna, dar al meu nu vrea sa i gatesc, caci nu e amator de mancare romaneasca. El manaca numai prostii: pizza, hamburgeri, carnati, Etc. Junk food!!

Azi am avut timp sa facem si curatenie in casa. Eu am facut baia, iar sotul a dat cu aspiratorul in toata casa si in bucatarie!!Ma simt fericita!!

Si desigur, am avut o prietena care m a vizitat, am stat la povesti. Si seara, ma relaxez vorbind cu voi, cate mai sunteti pe aici, caci e cam tarziu in Romania, recunosc. Chiar daca nu sunteti aici, sunt sigura ca multe dintre voi sunteti treze cu puiutii vostri!!

Renuntarea mea la tiramisumi a dat o fetita cuminte si fericita!! Azi a fost efectiv un ingeras!! Nici urma de colici, nici urma de agitatie ca pe vremuri. Acum stau si ma gandesc daca a fost fericita pentru ca nu mai avea dureri asa mari in stomacel, sau pentru faptul ca a stat cu sotul. De obicei se spune ca copilasii se calmeaza mai mult cu cineva care nu miroase a lapte, caci noi mamicile suntem restaurantul lor si nu tot timpul se calmeaza cu noi.

Oricare ar fi motivul, ma bucur ca i a fost mai bine. Mi a adormit la ora 7 si ceva seara si acum, la 10 jumate tot doarme. Nu s a intamplat asa ceva niciodata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Alexia, tu nu alaptai?
Ana, ce face Filip?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

din pacate nu ...a fost pana acum 3 saptamani, nici nu vreau sa ma mai gandesc

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Alexia, dar ce i dai Ruxandrei acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemivai vai ce intamplare cu saracutul Filip. Doamne ce m am speriat cand am inceput sa citesc!! Multumim lui Dumnezeu ca Filip e bine!! E ingrijorator ce servicii sunt in Romania!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi



Miha tare fotbalistul ala!

Nu stiu daca da sau nu dependenta.Pe mine nu ma linisteau ai mei cu uscatorul de par , dar imi place si mie zgomotul si as dormi si eu cu zgomotul asta.


S-o trage de la aeroterma cu care incalzeau ai mei dormitorul cand eram mica ?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Anaemi, sa stii ca am incercat si eu azi!! Dupa cum am mentionat, am facut curatenie in casa, si cand sotul a dat drumul la aspirator, Imi era in leagan si crede ma ca in 5 min BUM!! A fost dusa pe lumea viselor!! Lucreaza bine fionul asta de par si aspiratorul. De acum stiu ce fac cand e agitata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adra, ce frumos ca merge fetita ta la dansuri!! Mi ar placea si a mea ori sa faca dansuri ori un sport de performanta, dar sa vedem daca va vrea, caci eu doar pot sa i zic, dar ea va decide.

Roberta, ce duios ai zis ca puiutul tau face gura mare cand trebuie sa i dai siropul!! Hai sa treaca mai repede perioada asta!

Crisspy, cum mai e Razvi? Ati anulat mersul la nunta?

Anaemi, si Imi a mea isi suge pumnisorul cand i e foame!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Marryan, bine ai venit!Sigur ca poti sa adresezi orice intrebare si noi o sa ti raspundem cu mare drag!Multumim pentru complimente!La multe lunite Valeriei!!

ALEXIA am crezut ca sunteti din Pitesti o data ce faceti botezul acolo! Dar sa inteleg ca stati in Bucuresti si sunteti din Pitesti?

Fecianbravo ca rezisti cu 2!! Acusi trec si colicii astia!! Si atunci vom scrie cum se bucura si piticii astia ai nostri!!

Burtocika, felicitari pentru faptul ca te descurci!! Bravo!! Uite de incurajare!

Krissy, ce mult ma bucur pentru faptul cum iti imparti timpul intre cei doi copii!! Esti o inspiratie si incurajezi multe mamici!Pupici la Sophia pentru sperietura!! Ma bucur ca i a trecut! Krissy, cum se administreaza mierea de manuka? Si ce putere sa iau, ca am vazut ca e +5, +10, etc. Si de la ce varsta se da aceasta miere? Multumim de sfat!

La multe lunite Luca de Gheveronica, Alexandru de Mihaela_V, PHILIP-CHRISTIAN de Krissy si Valeria de Marryan!

Krissy, chiar te intrebam in unul din mesajele mele cand te intorci la servici!! Multumesc mult de raspuns. Nu esti niciodata off topic!! Imi pare tare rau ca trebuie sa te intorci la servici asa de repede! Si initial tot in noiembrie vroiam sa ma intorc, dar nu au acceptat aia sa vin part time si de aia m am enervat cumplit!!Eu in mod normal sunt 'entitled' la 1 an de concediu de maternitate si pentru ca am vazut ca stia nu iau in considerare cerinta mea de a ma intoarce part-time, le am dat anuntul ca nu ma voi intoarce decat peste 1 an, adica undeva pe la jumate lui august anul viitor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi subscriu ce a zis si Krissy in legatura cu Eduard!! Multa sanatate va doresc si sa pape din nou bine bebe Eduard!!

Oanamares, eu personal, daca m ar lua o raceala asa profunda cum ai zis tu, m as trata cu miere, ceai si lamaie doar sa pot continua sa o alaptez pe Imi a mea. Imi este greu sa ti spun ce sa faci daca iei medicamente, dar eu as merge pe foarte naturist!! sa te faci bine cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Arianna, am vazut in mesajele mele ca mai demult am postat la subiectul: gravidute dupa laparoscopie!! Eu nu am facut laparoscopie, dar imi imaginam ca am tot felul de probleme inainte de a ramane insarcinata!! Imi inchipuiam ca va trebui sa fac nu stiu cate operatii si FIV uri. Imi imaginam ca imi va lua ani buni pana voi ramane insarcinata!! Doamne!! Ce minte bolnava am!! Dar am vazut ca si tu ai postat!! Chiar ce mai faci? Mai intra te rog sa ne zici ce faci.

Mergi la inceput