Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(77)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ocsanica, obiceiurile sunt legate de regiune. In unele zone se da un numar cu sot de vase, in altele fara sot. De obicei numerele simbolice: 6, 7, 12...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MAYANE cotzocarle, ce tare!

am intrat sa va spun, in alta ordine de idei (sau tocmai, in aceeasi?) ca s-a redeschis muzeul antipa. dupa poze, deja visez. cand eram mica eram fan, ca multi alti copii, banuiesc...

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

38.2 in fundulet de Ana.
dar se chinuie f tare sa se ridice de pe covor pe patut si eu stau cu aparatul foto intr-o mana
si cu antitermicu in cealalta, firar'

ziki zi-i ca "grasimea" trece, prostia e vesnica!! sau o puteai intreba cand a ramas ea asa proasta!!! mama ei de cotoharla...scuze nu emrge shiftu bine, deci propoz cu litere mici

vreau si eu la antipa si nu ca exponat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich



vreau si eu la antipa si nu ca exponat.



crazy woama

si sanatate maslinutei ...nu-i a buna febra . nu e ea mare, dar e.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Lori, daca impaiatul e o problema, exista si zoo (gumeaaaaam).
Mi-a zis si al meu acum cateva zile de muzeu. Si eu eram mare fan.

Deci copilul meu ma tortureaza. Incearca sa-mi dea pielea la o parte (sa ma impaieze?). Tati are un tatuaj pe mana si eu nu... Dar el il cauta...

Ma duc sa gatesc. Sa-mi scuip in san sa nu ma deochi. De fapt gatim in familie. Tineti-mi pumnii (asta cand il recuperez pe tati, care se strica de ras privind filmuletele cu Darius)


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

mai ce glume bune aveti in seara asta

Lori;super;;auzi oare chiar e vesnica prostia?...ca am cateva exemplare rare p aici

Ziki;bai nu esti grasa fata!esti un pic mai plinutace te oftici atata?ai nascut de 6 luni sunpic!-lasa cotzoharlele in zeama lor de nesimtite!..
F
fata mea zgaraie,ciupeste de mori!si dac ii zici bravo,bate din picioruse..asa " aplauda"..face hinta,se leagana..scumpa lu mama...aoleoooo sunt plina de vanatai..iara m-a prins de scoarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ZIKI, am avut asa un deja-vu cind ai povestit... Adica, ce deja-vu, ca ila e parere! Ai rezumat intilnirea mea cu vecinele binevoitoare!

MISSMJ, mucii iia au plecat singuri. Aveam si o tehnica, habar n-am daca a ajutat: o lasam sa-i fie foame bine, puneam ser muuult si apoi imediat la tzitzi. Si se punea pe halpanit, si se sufoca si inspira taaaare pe nas si o auzeam cum ii inspira cumva si pe ei si ii inghitea, cam asa cum ne tragem noi nasul. Pediatra mi-a zis ca nebulizarile cu ser fiziologic inmoaie fff bine mucii, dar n-am apucat sa-i fac. Un nebulizator e scumput, dar sa stii ca pe noi ne-a scos de multe ori din belea la Ioana. In plus, poti pune medicamente acolo si ele adera frumusel pe bronhii si anexe fara sa mai faca tot circuitul prin singe si organe cum fac cele luate pe gurita.

Fug.
A, TUNDE, un pupic! Asa.
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

tunde si pe mine ma ciupeste si ma zgiriie toata ziua ! si ride ! inca nu aplauda !
gabiv si dr mi-a zis ca ar fi bun sa am in casa un nebulizator ... am intrat pe net sa vad preturi...sunt si pe okazii, noi, preturi intre 150-500ron. as lua si eu unul baiatului, desi sotul spune ca el a facut aerosoli si e tare neplacut si mai mult ca sigur andrei nu va sta.
ca tot vorbim de aparate d'astea....aveti pe acasa ? pareri ?

Am descoperit o noua metoda de joaca...il pun in castron si il plimb...poze www.facebook.com/media/set/?set=a.10150297297536379.339251.625031378" target="_blank">aici !

Al meu face urit rau daca ii iau ceva ce e al lui...de ex i-am dat un covrig d'ala tare sa rontaie cit mincam noi si am vrut sa i-l iau ca mi s-a parut ca l-a inmuiat prea tare si a inceput sa dea din minutze si sa tipe si zicea : aide, dei, dei, dei ! si cu ochii maaaaaaaaaari ! am vrut sa il filmez dar nu mai aveam baterie...mama lui de aparat...incarc bateria si dupa cateva poze si un filmulet de 2 min, gata, e mort .



Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

care va pricepeti la aparate ... ce ziceti de www.okazii.ro/catalog/57462030/aparat-aerosoli-nuvita-1670-nebulizator-cu-compresor-pentru-copii.html" target="_blank">asta ?


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce vecine nesimtite ai mai ZIKI, i-as fi zis eu vreo doua...pe mine ma stiu astia pe aici de gura sparta si au inceput sa ma lase in pace. M-a intrebat una acu cateva luni daca mai fac si ceva treaba prin casa la cat stau afara cu copilul. I-am zis ca nu, dar o invit cu placere sa-mi faca treburile daca tot este preocupata. Plus ca locul nostru de parcare e singurul pe care nu parcheaza musafirii vecinilor ca sunt patiti A! Si azi m-a anuntat una ca este uimita, la varsta asta fii-mea are chiloti??? (ii observase in timp ce cerceta cu atentie rufele pe care le intinsesem la uscat) Aci recunosc ca m-a lasat gura casca, deci fara replica...
ZIKI maica, da-i naibii de vecini, acu se baga in seama ca te vad mai des acasa, asa e si la mine, inainte sa nasc ne dadeam buna dimineata-buna seara si gata. Ignora-i! Nu stiu daca iti amintesti ca am povestit eu mai demult cum a ranjit una la fii-mea si apoi s-a uitat la burta mea si m-a intrebat: si al doilea e pe drum?

In alta ordine de idei, donsoara Catalina e tot mai periculoasa. Patutul e la nivelul cel mai jos, daaaar are un rahat de bara orizontala pe la mijloc asa, pe care se sprijinea salteaua la nivelul intermediar. Si mai nou se urca cu picioarele pe dracia aia. Sper sa nu plonjeze de acolo...In plus, incercam cu greu sa ne obisnuim cu incaltari in picioare. Ca dupa ce toata vara am stat cu deshtele la aer, e greu cu pantofi, trage de ei sa-i scoata, ii baga in gura. Eu am inceput sa o incalt, mai ales seara ca e putin mai racoare, ca ma gandesc ca vin ploile si frigul si o sa fie cam nasol pt ea sa-si scoata sosetele si pantofii si sa ramana in cracii goi la 10-12 grade

ZUMZU, tot ma agit sa scriu intr-un document ce ti-am promis mai demult pt blog, nu te-am uitat sa stii, dar ma misc greu. Sper sa termin zilele astea.

A! Vroiam sa va zic ca bubele Catalinei mai mult ca sigur sunt de la tantari, mama lor de monstri. Toata vara nu am avut si acu nush de unde au aparut. Aseara am dat-o cu servetele de la Chicco impregnate cu nu stiu ce plante anti-insecte si, in premiera pt ultima saptamana, nu i-a mai aparut nici o bubita noua. Tre sa ma dotez cu pastile pt tantari. Nu ca n-as avea plase la toate geamurile...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput