bratara norocoasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui serendipity7

si daca aceste bratari din snur rosu ai stii ca sunt facute manual de niste copii ca sa castige un banut, ti-ai schimba parerea sau ai prefera sa cumperi tot de la biserici ca sa le umplii visteria? Si nu le fac reclama, nu am zis cumparati ca sunt ieftine ci doar sa aruncati o privire.


ok, schimba user-ul sau/si povestea si mai vedem (eventual si produsul, dar sa nu fie inele ca nici reclamele la inele miraculoase nu sunt credibile) ... pana una alta linkul e tot "mort"... asa ca deh...oricati "ochi" as arunca, tot o pagina alba vad ....

ps. produsele vandute la biserica (acolo unde se vand lumanari, iconite si carti) imi inspira incredere pentru ca au marcat pe ele producatorul si pentru ca il pot verifica, sigur si produsele de pe site-uri le pot verifica, dar daca la verificare rezultatul este nul sau o pagina alba NU LE CUMPAR indiferent ce spune cine o spune, si mama poate sa vina si sa-mi spuna cate in luna si in stele si cu lacrimi in ochi...ca tot degeaba




Nina, 26+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui serendipity7

si daca aceste bratari din snur rosu ai stii ca sunt facute manual de niste copii ca sa castige un banut, ti-ai schimba parerea sau ai prefera sa cumperi tot de la biserici ca sa le umplii visteria? Si nu le fac reclama, nu am zis cumparati ca sunt ieftine ci doar sa aruncati o privire.


Aoleu,ce perseverenta esti...

Intr-adevar,dupa asemenea discutii,nu se mai cheama reclama (desi e clar ca asta ti-a fost intentia!) ,ci anti-reclama...Poate ai uitat sa iti porti bratarica rosie azi si te-a cam parasit norocu' ,pe aici nu stiu cati musterii mai ai sanse sa atragi,of-of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui serendipity7

eu nu vad nicio diferenta intre bratarile impletite cu cruciulita de care spui tu si cele rosii. daca crezi ca iti va purta noroc, atunci iti iei de care doresti. nu a zis nimeni ca sunt incarcate cu energie sau altceva, insa de ce primavara ne punem in piept martisor trifoi sau cosar? ca sa ne poarte noroc :) si apropo de martisor: firul este si el rosu. deci nu ar fi o problema sa porti asa o bratara, insa din pacate la noi lumea e prea limitata si se lasa influentata. Mai ales de biserica. Nu imi place sa mi se impuna chestii si nu inteleg de ce ale lor sunt mai bune? Doar pentru ca se zice ca-s sfintite? Tot comert este.



Dar crezi in deochi??? Adica, babele stiu mai bine? Daca ele iti descanta trece tot raul? Eu nu pot sa inteleg deochiul asta! Adica, se uita cineva la tine si te deoachie si te simti rau? Si daca porti o bratara, opreste deochiul?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui eLcristina

suna a reclama a greu postarea ta.Daca e sa ne protejam copilasii de deochi sau de orice altceva unde functioneaza rosul,dece nu am pune o atzica rosie si nu sa cumparam bratara pe care o promovezi asa de subtil



Sau un tricou rosu? Sau o pereche de pantaloni rosii. Mai bine ii imbracam decat sa le atarnam ate la maini!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Dupa toate aparentele,postarea de pe blog,cu firul rosu,e de ieri,foarte prompta ai mai fost,Serendipity,sa o si gasesti,sa o comanzi pentru...fetita ta de 2 ani (mda,pretextul cu copilul) si sa iti faci cont repejor aici,sa ne spui ce zic prietenele tale despre asta.Rusinica!



Nici nu se mai poate deschide linkul. Mie nu mi l-a deschis.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Dupa toate aparentele,postarea de pe blog,cu firul rosu,e de ieri,foarte prompta ai mai fost,Serendipity,sa o si gasesti,sa o comanzi pentru...fetita ta de 2 ani (mda,pretextul cu copilul) si sa iti faci cont repejor aici,sa ne spui ce zic prietenele tale despre asta.Rusinica!



Nici nu se mai poate deschide linkul. Mie nu mi l-a deschis.




blogul a fost sters inca din ziua postarii mesajului, pe mine m-a "mancat" curiozitate si am reusit sa dau de o dara" lasata pe net, era un blog rudimentar avea pe prima pagina o fraza cu o lista de vedete si vedeti internationali care au "aderat" la cabbala (asta ca tot tuna si fulgera impotriva bisericilor) si opoza cu o bratara rosie din impletitura textila...plus doua mesaje primite de la 2 cliente interesate...intrebarile erau gen FAQ, iar raspunsurile la fel. In fine la produsele noastre (ca se recomnada magazin) ..nu im iamintesc sa fi vazut vreo bratara ca cea de pe prima pagina...dar avea poze adunate de pe net cu bratari din fire de nailon si cred sarme...cu aplicatii pe ele... la aplicaiile alea la fel..poze luate de aiurea de fel de fel de marimi cu zorzonele gen martisor.
AAA pentru cine ar simti vreun reget ca nu poate achizitiona bratarile, magazinul promitea cel mai mic pret garantat: 10lei....dar nu se intelegea daca 10lei era bratara cu zorzonica sau fara... pentru ca spunea ca se pot comanda mai multe zorzonici pentru o bratara, insa nu preciza pretul.... tranzactia se facea prin email si livrarea cica prin posta (ramburs).

Am o prietena care a cumparat un gaget pentru calculator printr-un magazin de genul asta si l-a primit prin posta, a platit ca altfel nu putea sa ridice coletul... cand l-a desfacut a gasit o bucata de "fier" de dimensiunile respectivului gaget...doar in momentul acel a realizat ca de fapt magazin nu avea politica de retur produse...etc.

In fine, pana la urma 10lei e pretul minim garantat pe .... escrocherie, prin urmare cine isi lua teapa nu prea avea mari motive de plans...in opinia "magazinului".

Oferte de genul acesta vor mai apare pe DC!



Nina, 27+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Nina, multumesc. Era pura curiozitate. Vroiam sa vad si eu cum arata o bratara 'anti-deochi'.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Oau,Nina,i-ai desfiintat doamnei taraba.............isi blesteama zilele ca a intrat pe un forum serios,unde oamenii mai si gandesc si stiu sa caute adevarul.pt tine,ca meriti!

Mergi la inceput