Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi, ailed, stefy, cami, pisuc un mare pentru voi.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

..... daca ar auzi al meu de peste.. si el e bolnav de pescuiala....
daca te duci la tara sa papi si pt mine o guritza de pastama si sa bei un pahar de must... nu stiu daca e prea mult sa-ti cer si o placinta de dovleac.......
sa sti ca eu am constatat ca ei nu sesizeaza ca noi suferim cand ei pleaca cu ziua sa-si faca vreo placere... si nici nu se gandesc ca poate si noi am avea nevoie de o ora-doua doar pt noi .... sa nu fim mami, ci doar noi......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)



asa este
sa stii ca am papat weekendul asta pastrama cat pt 2 persoane! Must inca nu. Astept sa ma duc la parintii mei, in Focsani, la Sarbatoarea Vinului si voi bea acolo pentru 4!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

irinuca cum adica vrei ca pana la 1 an sa fie mesele cu lp? adica nu mai vrei sa alaptezi? de ce? daca ai lapte cum sa nu alaptezi? altele ar da orice sa poata alapta si tu.... sau incepi munca, ca nu mai stiu



as vrea sa o las la tara, la bunici (la 50km de noi) si eu sa incep serviciul. dar nimic nu e batut in cuie, pt ca eu mi-am ales 2 ani de CIC, dar nu as vrea sa stau chiar 2 ani acasa. mai vedem.
tocmai de asta imi este atat de greu sa renunt la alaptat. ca mi-am dorit atat de mult si am avut atatea nopti nedormite tinand-o la san non stop, ca mi-ar parea rau sa renunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed cum sa alapteze pana la 3 sau 5 ani? asta este prea de tot.
da, dar eu ziceam ca pana la 1 an sa alapteze, ea vrea ca pana la 1 an s-o invete cu lp. adica sa renunte de pe acum la alaptat, asa a zis.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




adica de la 1 an, 1 an si un pic, sa nu mai alaptez, dar sa fac trecerea treptat. nu sa ma opresc acum, brusc.
si eu ma gandeam ca trebuie sa inlocuiesc treptat cate o masa de lm cu lp. dar asta in decurs de 6 luni. nu stiu exact cum, de aceea ceream pareri de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:


Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed cum sa alapteze pana la 3 sau 5 ani? asta este prea de tot.
da, dar eu ziceam ca pana la 1 an sa alapteze, ea vrea ca pana la 1 an s-o invete cu lp. adica sa renunte de pe acum la alaptat, asa a zis.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




adica de la 1 an, 1 an si un pic, sa nu mai alaptez, dar sa fac trecerea treptat. nu sa ma opresc acum, brusc.
si eu ma gandeam ca trebuie sa inlocuiesc treptat cate o masa de lm cu lp. dar asta in decurs de 6 luni. nu stiu exact cum, de aceea ceream pareri de aici

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



irinuca, ca sa-ti raspund de fapt la nelamurirea ta..eu zic ca trecerea se face brusc, cand te hotarasti sa renunti o intarci si gata..treptat sa inlocuiesti lm cu lp n-am prea auzit..productia ta oricum va scadea o data ce 1-2-3 mese vor fi inlocuite cu mancarica ( fructe, legume+carnita, iaurt )..deci vei ramane treptat cu alaptarea doar dimi/seara..si cand te-ai hotarat, o intarci..
sunt copilasi care renunta ei treptat, si atunci producita se regleaza de la sine, va scadea pana nu va mai fi deloc..
eu zic sa nu-ti faci planuri ca nu stii cum vor evolua lucrurile pe parcurs, dupa ce o si diversifici..vlad al meu a refuzat sa mai suga pe la 7-8 luni..in cateva zile nu mai aveam lapte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

capitol nou

Mergi la inceput