Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am uitat sa va spun ca am primi un tel nou Iphone 3 de la sotul meu. Si unde se poate testa mai bine decat pe DC?!
Nu stiu daca acest cadou are legatura cu faptul ca m-am suparat pe el ca intr-o zi libera a lui a stat de dimi pana seara la 6 la pescuit. In loc sa petreaca timpul cu noi! Vorba Deliei, as avea si eu nevoie de o pauza!
La 2 zile dupa ce mi-am facut auzita supararea, mi-a adus telefonul spunandu-mi ca il vrea el pe vechiul meu tel. De care eram f multumita. Ma putea impaca doar cu un pupic sau cu mai multa atentie, dar asa spune el "imi pare rau", cu cadouri. Acum, ce sa fac, ma multumesc cu atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

tari toate..... ete din ce cauze ma tin eu batzoasa si nu ma marit!!!

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia

9.03.2011




Christinei presupun ca trebuie sa-i bagi un supozitor cu paracetamol sau sa-i dai sirop panadol, ibalgin etc si poate o fiola de oscilococcimum dizolvata in bibe cu apa. Cred ca scrie in prospect in ce cantitati.
Pup sa treaca repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

stefy mergi la medic pediatru cu ea
mai alwes daca are febra
noi care suntem la al doilea bebe stim ce trebe facut
la primul e mai greu
mergi si ti se explica ce tre sa ii dai
nu sta cu bebe acasa
sa o asculte si la plamani
etc
stie medicul
la noi se paga un supozitor de 125mg cu paracetamol
se pune ser in nas si alte picaturi depinde cati muci are
da sa verifici daca tuseste sau nu etc
decdi mai bine ai un diagnostic de la medic
orice febra in organism inseamna o infectie
tre sa descoperi de unde e

sanatate multaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Am uitat sa va spun ca am primi un tel nou Iphone 3 de la sotul meu. Si unde se poate testa mai bine decat pe DC?!
Nu stiu daca acest cadou are legatura cu faptul ca m-am suparat pe el ca intr-o zi libera a lui a stat de dimi pana seara la 6 la pescuit. In loc sa petreaca timpul cu noi! Vorba Deliei, as avea si eu nevoie de o pauza!
La 2 zile dupa ce mi-am facut auzita supararea, mi-a adus telefonul spunandu-mi ca il vrea el pe vechiul meu tel. De care eram f multumita. Ma putea impaca doar cu un pupic sau cu mai multa atentie, dar asa spune el "imi pare rau", cu cadouri. Acum, ce sa fac, ma multumesc cu atat!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


..... daca ar auzi al meu de peste.. si el e bolnav de pescuiala....
daca te duci la tara sa papi si pt mine o guritza de pastama si sa bei un pahar de must... nu stiu daca e prea mult sa-ti cer si o placinta de dovleac.......
sa sti ca eu am constatat ca ei nu sesizeaza ca noi suferim cand ei pleaca cu ziua sa-si faca vreo placere... si nici nu se gandesc ca poate si noi am avea nevoie de o ora-doua doar pt noi .... sa nu fim mami, ci doar noi......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

CASA DE PIATRA SHTRUMPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o viata plina de fericire si de momente minunate va doresc!!

si acum, neatza mamici

am ajuns si noi aseara tarziu de la munte, pe la 11 jumate noaptea k iar am plecat tarziu sa evitam traficul de pe dn...a fost minunat, o vreme splendida, am prins si ploaie intr o zi si a fost binevenita, am facut gratar peste gratar, ce sa mai zic, a fost foarte frumos. luca tot cuminte, si-a respectat programul la sfintenie, vesel, a ras cu toata lumea, totul perfect am avut cu noi si prieteni, nasii nostrii cu baietelul de 2 ani si inca un cuplu tot cu baiat de 2 ani... cei din urma au tras rau de tot cu copilul care nu a facut tot weekendul NIMIC din ce ziceau parintii, vroia sa il bata pe luca si pe copilul nasilor, s-a si imbolnavit k a racit, totul culminand cu o criza de nervi cum nu am crezut posibila la un copil...a fost destul de greu, aveam si eu stresul meu sa nu il bata pe luca dar am avut grija si pana la urma am evitat toata nebunia...

dupa ce ii dau lui luca marul descarc si poze si pun si cu luca si cu noi nasi ca in sfarsit le am primit! asa ca ne auzim mai tarziu putin!

mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Scrish, dar nu il cresteau ei pe copilul ala.... sau cum il cresteau?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ailed tocmai asta e, ca nu prea ii interesa m am si suparat asa pe toata situatia ca iti dai seama ca nici nasilor nu prea le a convenit si mie cu atat mai putin...dar parintii se purtau de parca baiatul lor era singurul copil din casa si cel mai important, cum sa ii spuna nu copilului? sa il frustreze? sa il supere? sa il limiteze? eu inteleg sa ai o atitudine pozitiva fata de copil dar una e sa il incurajezi si alta e educatia de sambata cand au venit pana duminica am stat cu inima stransa ca il prinde pe luca intr-un moment de neatentie si il cafteste pe copilul nasilor l a imbrancit dupa care l a luat la suturi offff...

in alta ordine de idei am pus pozele promise pe picasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

scrish, la pozele de la starea civila am crezut ca mireasa seamana cu tine.... credeam ca tu esti mireasa...
apropo de mireasa, o sa fie mamica in curand?
tu ai fost o frumoasa....!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

heh, eu am fost mireasa acum 2 ani daaa o sa fie mamica in curand, naste pe la mijlocul lui decembrie, de abia astept inca un bebe mic si o sa fie fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dim. si de la mine.
- noi am cumparat scaune de masa ieri din Europa. bebicii sunt tare incantati de ele, si mami a lor la fel, mai ales ca nu treb sa ma mai aplec la scoici, iar fiimea se mai si legana cu volta in timpul mesei.
-strumph- ma bucur ca ai avut o zi frumoasa. dar , distractia nu s-a terminat, asa ca sa aveti vreme frumoasa si buna-dispozitie in continuare. Casa de piatra, si copii- cati va doriti!!!
- AM AVUT O ZI SUPERBA IERI, CU ATTI ACASA, DUPA 2 ZILE IN CARE I-AM TINUT IN BRATE PE AMANDOI MAI MULT- DECI 14KG, ieri ne-am plimbat cu amsina, in europa, la cora..asa ca fuse tare relaxant

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



sa stapaniti scaunelele de masa sanatosi, sa le folositi intens eu inca n-o pun pe andra in el, tot in scoica..ca al meu n-are spatar reglabil si cam vine in nas..bine cred ca ar trebui sa mai incerc din nou ca a trecut mult timp de cand n-am mai pus-o

Mergi la inceput