Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Cris, eu am folosit suportul ala pana de curand cand i-am luat covoras antiderapant ! Se obisnuise cu el plus ca mie imi era frica sa nu alunece !

Puiutz, daca ar dormi si al meu asa ... Lasa copilul sa doarma ! Al meu a dormit doua ture a cate o ora si alea cu tzitzi in gura... Vai de capul nostru !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Fetele, merci pt sfaturile cu baita. O sa incerc in toate felurile.
Andreea, week+end+ul asta mergem la Sovata cu mai multi copilasi, vine si Raisa, Matei nu vine ca mami lui are de lucru la apartament. Dar week+end+ul viitor sunt la Cluj, la cumparaturi. Poate ne vedem fetele din Cluj . Ilinca nu a mai venit de la greci? Ce vacanta lunga au avut!!!
Oana rotavirus?. Bine ca ati scapat de internare!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

puiutz, eu zic sa-l lasi sa doarma . si Isa doarme de 2 ore fara sa-si fi luat pranzul (doar un colt de placinta cu branza), dar o las sa doarma cat vrea... o sa manance mai bine la trezire

apa: Isa e un delfinas veritabil, ii place in vana cu apa multa, in mare se avanta la valurile mari, dusul e jucaria preferata, toata baia e un lac dupa ce se distreaza ea cu apa, in chiuveta s-ar baga si cu fundul-imbracata - cand o spal pe maini sau pe fata sau pe picioruse doar, in galeata cand spal pe jos isi arunca jucariile sa aiba motiv sa le scoata de acolo , in wc la fel ar arunca orice sa lipaie, daca ar prinde capacul ridicat. sunt curioasa cum va fi la plimbare prin ploaie, trebuie sa caut niste cizmulite de guma pentru sezon ... in cate-o zi la amiaza e atat de murdara ca o bag direct in vana la dush, intinde mainile si-si ia jucariile (are cateva de apa, cu cheita-un peste, o testoasa- mi le tot sa le invart...). iar cand face baie cu Maria e fericirea de pe lume, abia le mai scot de-acolo! paula, fetele deja ti-au dat multe sfaturi, eu cred ca va uita Raul incidentul si va fi iar prieten cu apa, inca imi amintesc cand il filmai tu plimbandu-se prin casa pana in baie la galeata si, cand ai oprit camera, tocmai si-a tras galeata cu apa pe el

am vesti de la munca , vesti cu nervi: zice seful ca nu-i nici o graba cu munca, ca pana acum nu m-am grabit sa ma intorc (asa i-a spus sotului), asa ca de azi oficial sunt in cautare de loc de munca!! dar nu-i bai, nu mai is asa pesimista, e mama cu mine si sunt (inca) in al noualea cer, asta pana incep sa soseasca facturile la banca


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

ochidut, bine ca i-a trecut si n-ati ajuns sa fiti spitalizati. si la noi a debutat rotavirusul cu febra, muci, durere in gat, apoi diaree si atat. de vomat nu deloc.
la noi nu s-a m repetat si au trecut 3 luni. asa eram si eu speraiata ca cine stie ce pot face. e drept ca l-am ferit de conatctul direct cu copiii o perioada, dar acum e bine. insa din cand in cand il m trec pe lapte fara lactoza ca a ramas cam cacacios. pupam fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

ne-am intors si noi dupa o saptamana de vis
...desi vacantele nu mai sunt si nu vor mai fi niciodata cum au fost...tot timpul ma gandeam acasa, la Matei
nu am exagerat cu sunatul doar 1 data la 2 zile in rest imi trimitea mama sms-uri dimineata si seara

sper ca zilele urmatoare sa am timp sa va povestesc si sa va arat poze...am facut multe multe cumparaturi...bineinteles ca am trait cu senzatia ca mi-am luat o groaza de lucruri dar de fapt bilantul final arata ca Matei si Marius sunt cei mai castigati...eu doar cate ceva
daca stau sa ma gandesc am stat mai mult printre rafturile de copii decat la cele de femei

din pacate ratam iesirea de la Sovata dar vreau sa profit la maxim cat mai e soacra-mea la noi sa fac cat mai multe...ca parca cutiile nu se mai termina de despachetat...

revin...
(nu sunt in urma decat cu 1 cap jumate ca am mai tras cu ochiul si din vacanta )


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Seara buna,

Pap o inghetata si va citesc. Serviti si voi o portie??

Laurica, chiar m-ai speriat mami, dupa cum incepusesi. Bine ca ai reusit sa intri in casa, si nu era nici o problema cu bebe.

Of Oana. Rotavirus. Bine ca nu a fost f grav sa ajungeti in spital. Am oroare de ele…

Cris, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa. Nu-ti face griji, Vladut se va acomoda in cateva zile cu mama ta… usor-usor. Si bunicul a stat toata vara la tara, iar acu cand a venit Riana plangea cand il vedea. Dar usor usor cu jocuri si catecele, s-a acomodat si acu se duce singura cu el in parc.

Ce norocoase sunteti ca aveti h&m aproape. Asa ce multe lucruri frumoase au … Riana aprimit de la nanuta ei un pardesiu de toamna roz…is innebunita dupa el, abia astept sa-l imbrace.

Of Rody, ce chestie cum s-a sucit seful tau. Multa bafta sa gasesti ceva de munca si sa simta ce greu e ca te-a pierdut.

Oana bine ati revenit din vacanta. Spor la despachetat. Asteptam pozici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Raul a luat-o pe urmele Medeei!!!
A cazut afara pe beton, s-a lovit la gura, s-a lasat cu sange si cu buza de sus umflata rau.Bineinteles ca m-am pierdut de tot, dar era si Cosmin cu noi, l-am adus repede acasa, spalat de sange si numarat dinti. Ii are inca pe toti 7, dar nu ma lasa sa pun mana sa vad daca i se misca vreunul.
Cred ca totusi s-a lovit la buza, de i s-a umflat asa...Doamne, o sa ma omoare copilul asta!!!
Saddie ce i-ai pus fetei la gura? I-ai pus ceva?
Apoi i-am facut si dus, aceeasi reactie...urlete si iar urlete. Nu mai stiu cum sa fac...As face pauza 1 luna, dar nu se poate
Rody, imi pare rau ca seful tau trage de timp...O sa gasesti tu ceva mai bun de lucru

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Offff .. Pupici lui Raul sa treaca buzita !

Dar neastamparati sunt copiii astia ! Eu inca il tin in "lesa" pe Antonito pt ca nu am pur si simplu curaj sa-l las sa mearga nesustinut pe ciment.... Ma rog, mai mult sunt pe faza si il prind din zbor ...nu mai zic ca in parculetul de joaca, unde umbla fara ham, nu mai putem merge ca vrea numai la scari si incurcam lumea, la leagan nu mai vrea, pe alee daca trece vreun copil cu o jucarie o vrea si incepe sa se tranteasca pe jos sunt terminata dupa o plimbare de-asta

Azi am fost la Unirii, inspre Casa Poporului, pai a alergat niste catei saracii si eu cu grija carutului .... M-am intors la fel de epuizata !



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Auleu mai Paula si voi???? Da' parca am dat startul la cazaturi din astea sangerande!!!

Eu nu i-am pus nimic ca n-aveam cum. La noi se lovise in dinti si gingie la buzite n-avea nimic.

Pupam tare, tare pe Raulica sa treaca buba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Rody, imi pare rau pt vestea cu serviciul .... Profita cat e mama ta pe acolo si cauta de lucru! Cine stie!? Poate-ti vei gasi ceva mult mai bun, Dumnezeu le aranjeaza pe toate!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput