Sept-Oct'10!LMA Antonia, Maria, Petru!(76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Ana sau care mai aveti copil mofturos, ce lapte a acceptat Maia? Ma gandesc sa-i schimb laptele (el bea NAN) caci aseara iar nu a baut nimic. L-am cantarit de dimineata si a slabit putin ... cred si eu ca asta-i cura de slabire cu ultima masa la 17-18

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)


am mofturosul......noi suntem pe san si am incercat usor usor sa il fac sa bea macar un bibe de lapte praf/ am schimbat mai multe marci... ca la un moment dat as vrea sa il intarc (sper eu ) si nu am reusit nimik, o gura ia si dupa nu mai vrea nici macar ceai nu vrea .....aveti idee cum sa il fac sa bea alt lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Buna ziua.
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!!
Ne-am intors de la sat. A fost bine, dar tot nu am reusit sa il fac pe Vlad sa nu se mai trezeasca noaptea...sunt mai obosita decat eram inainte sa plec...plus ca pe drumul de intoarcere nu a vrut sa doarma, a facut urat pe acolo si mi-a tocat nervii...acum el doarme bine-mersi si eu stau, ca nu se lipeste somnul de mine la ora asta...
Mai tarziu voi descarca pozele (nu am multe) si voi posta sa vedeti ce a facut cupilu' meu pe unde am fost

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad


bine ai revenit ....asteptam pozicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Vanny, si eu sunt in aceeasi barca cu tine. Nu mai vrea lapte praf deloc, bea maxim 10 ml. Aseara m-am simtit rau si m-am culcat la 10 si i-a dat sotul meu LP si a baut doar 50 ml si aia cu painea intr-o mana, mai baga niste paine mai lua o dusca de LP :))

Mi-a zis dr de un lapte nou de la Hipp, Combiotic...care ar avea gustul cel mai apropiat de laptele matern





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Cami eu ii dau Milupa. Am incercat la un moment dat Nativa dar nu ia placut,asa ca am ramas la Milupa. Nici Maia nu se omoara cu mancatul. Are 4 mese pe zi,doua de lp (dimineata si seara) si doua solide (la pranz si dupa-masa) Lp bea cam 210-220 ml dar ei ii bag intotdeauna cate 5-6 lingurite de cereale,nu il dau asa simplu.
vannyms, o sa pun poze! Acum am parul f lung!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

ANA ai PM ...sper


grazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui just_me31

ANA ai PM ...sper

parte a sufletului meu Dara Maria 15.10.2010


Am raspuns!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Vany, daca nu vrea bibe incearca sa ii dai din diferite sticle/cani colorate, cu desene, cu cioc, cu paiul sau direct, daca te vede band cafea cred ca o sa-i placa daca-i dai si lui sa bea dintr-o cescuta ca a ta. Nici nu stii care ii surade, lui David ii placea la un moment dat direct din ibric cu paiul. Poti incerca si lapte normal de vaca sau capra, ai vazut ce succes a avut lapticul Biei la Darian Spun asta pt ca pe David l-am intarcat la 1 an si 3 luni si nu a vrut deloc lapte formula desi tot asa le-am incercat pe toate si pana la urma a acceptat lapte de capra despre care am citit ca e f sanatos si asemanator cu laptele matern asa ca am mers in continuare cu el. Probabil cand sunt mai mari e mai greu sa accepte gustul de formula dar totusi poate merge Combiotic de care zice summertime numai ca nu stiu daca gasesti aici. Oricum e f bine ca incerci sa-l obisnuiesti inainte, eu la vremea aia n-am facut asta si a fost si mai greu dupa. Tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna ziua fetele!
noi ne-am intors acasa la cta....
la multi ani tuturor sarbatoritilor!!! multa sanatate!!!
aseara elenys s-a culcat la 12 noaptea am zis ca nu mai rezist...i-am dat programul peste cap fiindca adormit in masina de la 20-la 20-30...aseara ne-am intors de la tara...
multumim de aprecieri...o sa adaug fotogafii de la 11 luni cu elenys...

fetelor voi tundeti copilasii zero???

elenys a trecut de cateva zile are doar un somn pe zi...in jur 2ore...
fetele cu lapte praf cele care folositi NAN treceti pe nan junior sau pe nan3 de la un an??

va pup intru mai pe seara ma duc sa imi spal biberoanele...

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenys10Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea88

buna ziua fetele!
fetelor voi tundeti copilasii zero???

elenys a trecut de cateva zile are doar un somn pe zi...in jur 2ore...
fetele cu lapte praf cele care folositi NAN treceti pe nan junior sau pe nan3 de la un an??


o sa dureze cateva zile pana se va regla cu programul, cel putin asa a fost la noi cand ne-am intors din concediu.

Eu nu vreau sa-l tund pe Tudor zero, parerea mea ca este un mit cum ca-i creste mai des. O sa-l tundem ca i-a crescut mare si nu-l are uniform, dar nu zero.

Eu am cumparat NAN3 si am inceput sa-i introduc cate o masura, dar acum T. nu vrea sa mai bea lapte. Nu are legatura cu NAN3, caci a inceput de sambata sa refuze laptele seara si atunci nu-i bagasem inca. O sa cumpar Hipp sa vad daca il accepta, daca nu incerc si Milupa. N-as vrea sa-l trec inca pe lapte de vaca, caci el este slabut si ar fi mai bun un lapte formula.

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

nici eu nu ii voi da lapte de vaca sau capra...desi ma zapaceste la cap socrela....pana la 2 ani lapte praf sigur...
ii dau lapte de vaca de cumparat doar cand ii fac cu orez sau fidea ...in rest elenys de mica papa lapte praf...
va pupp

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenys10Luni

Mergi la inceput