Strugurasi S-O11-Haideti fetele!! (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

e adevarat ca la cezariana ai lohii mai putine ca la nastere naturala?
si dupa ce ajungi la salon, poti pune tampoane allways de noapte sau trebe sa stai tot cu vata?

ps: ma ingrijoreaza jade. nu m-a sunat cum a zis. nici eu nu am sunat-o ca mi-e ca nimeresc intr-un mom prost.
o sa ii dau un mesaj maine.
sper sa fie ok si ea si bebe...

37+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

Fetitei mele i-a cazut buricul in a 7-a zi de la nastere.
Revin cu intrebarea. Este normal sa-ti vina ciclul inainte sa faci 40 de zile in conditiile in care fetita e alaptata exclusiv la san?



iei cumva contraceptive? Esti sigura ca se terminasera lohiile?
Oricare ar fi raspunsul nu e de alarmat atat timp cat nu e sangerare foarte abundenta sa o poti asocia cu hemoragia
De cele mai multe ori, luand contraceptive nu vine deloc menstruatia, ei, eu am fost o exceptie si imediat ce am luat contraceptive a venit ( la 6 sapt ci vreo 5 zile) si m-a tinut aproape 2 sapt. apoi pauza 2 sapt si iar... Am aruncat pastilele si nu am mai avut menstruatie pana la 9 luni cand s-a instalat serios si confortabil.
Oricum, difera de la mamica la mamica. Sunt mamici care abia dupa 1 an si jumatate, chiar mai tarziu au menstruatie, altele imediat


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Andreea, uite a raspuns si Bujo

Blogul pus de Lena, imi e tare drag


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

camady lohiile mi s-au terminat pe la 3 saptamani, cred ca sunt mai bine de 2 saptamani decand am terminat cu ele.
bujo tare as vrea sa ai dreptate dar ma tem ca-i menstruatia. zic si eu dc de aprxim 3 saptam nu mai am lohii.
ionela nu iau anticonceptionale.
sunt un pic ingrijorata. Mama si prietenele ei imi spun ca nu-i normal.
cred ca luni ma duc la doctor,
sper sa aiba Bujo dreptate.

somnic la bebei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Andreea dar sangerarea cum e? Abundenta sau nu? Culoarea? Consistenta? Mirosul? Ai si dureri? Eu zic ca si daca nu mai sunt lohii depinde de la organism la organism cand se instaleaza menstruatia. Nu e o regula. Mie la Filip mi-a venit la 7 luni de la nastere, unei prietene la 3, desi alaptam amandoua.

Apropo de lohii, in zilele cand nu curge eu am o scurgere galbuie, nu foarte abundenta insa mi se pare ca are un miros dubios. Tare mi-e sa nu ma fi pricopsit cu ceva din spital Sper doar sa mi se para cu mirosul. Oricum, acum nu ma pot duce la recoltat pana nu trec si lohiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

seara buna si de la noi ...

ieri am luat decizia finala in ceea ce priveste gradi. va merge in continuare la gradinita la care este de 4 ani. cu nemultumirea (mea) de a asta la ai mei 2 nopti pe sapt, desi ea e foarte incantata. sper ca e decizia corecta ... om trai si om vedea ....

Nat ...

Ionela foarte tari filmuletele! Le-am salvat sa le vizionez si la nevoie. Desi sper sa nu fie cazul …


mami de (30.06.2005) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

am schimbat semnatura ... 37+

multumim DD ca am ajuns pana aici ... nu-mi vine sa cred ... 38 de saptamani!!!

may ... mai avem putin


mami de (30.06.2005) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

e adevarat ca la cezariana ai lohii mai putine ca la nastere naturala?
si dupa ce ajungi la salon, poti pune tampoane allways de noapte sau trebe sa stai tot cu vata?

37+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro


teoretic da ... sunt mai putine lohii. probabil pt ca medicul curata zona dupa ce a scos bble. asta nu inseamna ca sunt putine
pe mine nu m-au lasat cu absorbante normale in spital. vata punct.
allways am pus abia acasa.
dar cel mai bine intrebi medicul sau pe cineva de la spital. nu ai nici un contact? o asist, ceva?


mami de (30.06.2005) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

hellena_d - Ce mai faci? Cum te simti?

Elly - felicitari pentru schimbare de semnatura

sper sa fie bine Jade. Doamne ajuta!

de hayat mai stiti ceva?



39+ Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Fetele cu experienta sau informatii, eu astazi am avut 3 scaune dintre care 2 foarte, foarte moi...spre lichid. In mod obisnuit am la 2 zile sau zilnic scaun.
Tot azi, de la scaune, cred eu, am avut si ceva contractii, neregulate si destul de rare. Bebe este super miscacios, parca nu a avut nicio zi cu atata activitate

Stiu ca poate fi un semn de nastere. Aveti mai multe detalii?

Sa ma pregatesc de mers la spital?


39+ Doamne iti multumim!



Mergi la inceput