Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada,happy voi ati schimbat tetina ??? eu am luat azi 6 + dar curgeeeeee tareee de tot!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Dee cateva zile incerc sa ajung la sensi blu sa iau tetine si nu am reusit. Cd ca tot de pe net le comand ca am gasit si bibe Avent roz ptr fetite si bleu ptr baietei . Si sa schimb si biberoanele ca tot scrie ca tb schimbate la 3 luni parca.
Deci zilele astea schimbam si noi tetina.
Va citeam ca nu mai stiu ce sa- i dau Mariei la pranz, cd ca s- a saturat de acelas pu de legume din toate cate ceva. Eu le fierb la steamer si le subtiez cu apa Dorna..
Peste, cand ii dadeam lui Andrei, il fierbeam tot la steamer si il amestecam cu unt si cartof. Iese o nebunie.
Maria e pe final cu varicela, ea e ok dar Andrei are niste cratere pe fatza desi nu s- a scarpinat absolut deloc. Urata boala a copilariei.



Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

fetele, voi cate fructe dati la puiuti zilnic???....si daca acum am inceput cu legumele ii pot da un fruct nou??? mango sau avocado??

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011





Vezi ca mango este considerat fruct exotic si astea se dau dupa 1 an ca s- ar digera greu din cauza ca nu avem noi gena care trebe.
Am vrut si eu sa- i dau si dupa ce am citit pe google, am renuntat si l- am mancat eu.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Stefy, ca si cantitate, Maria mananca , la o masa, 2 piersici sau 1 piersica jumate+ jumatate de mar sau 1 piersica jumate + jumatate de para. Nu am reusit sa- i dau nimic fara piersica, ii place la nebunie.
Sau 2 piersici + branzica.
Mar cu biscuite nu vrea si pace. Copiii mei cred ca nu au gena c are trebuie cand vine vb de combinatia asta sau de dulce, ca si fratele ei e la fel. Andrei nu mananca absolut. Nimic dulce. Efectiv plange cand ii bagam ceva dulce in gura.. Asa ca are niste dintisori frumosiiiii.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

'neata mamici sexoase si superbebici...

multam pt raspuns ..
yasmi a mea papa cam 3 fructe pe zi(la masa de fructe) si ma gandeam sa nu fie cam mult...
crisule, nu am habar cat papa,dar cu siguranta este mult peste 150
happinesssi a mea papa f mult piersica..ii place i banana f mult,dar incerc sa nu-i dau din cauza constipatiei...si mar simplu nu papa deloc...
este prima oara cand am auzit de faza cu gena exotica....sunt atatea alte fructe cu care noi nu am crescut( mai ales noi comunistii)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

am vazut ca vb de tetine...noi fol pt 6+ cu gaurica medie...dar nu papam cereale la bibe,doar laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!
Cafea doriti? Eu am mare nevoieeeee!!! O galeata va rog sau direct intravenos ca-s moarta coapta! Atat de obosita nu am fost de mult si caldura asta nebuna ma omoara! M-am dezobisnuit si imi displace, e un disconfort enorm si piscoata sufera rau dar la cat drum am batut ieri si cata oboseala avem toti in noi ea a fost super ok si cuminte. A avut cateva reprize de plans dar ne opream sa ii dau sa suga ca ii era tare sete si era ok. Pe mine inca ma mai doare capu de la aerul conditionat din masina ,azi noapte imi crapa la propriu dar eram fericita ca mi-am vazut parintii si locul copilariei. Acusi intr-o ora trebuie sa merg la croitor sa imi faca rochia si apoi sa imi plimb socrii pe la Ipotesti la lacul cu nuferi a lui Eminescu . Daca va fi tot asa cald si azi aici la mama eu imi dau demisia, nu mai suport 35grade
Hai ca ma duc sa fac un dus ca acusi tre sa ies pe usa si mie imi vine numa sa dorm dar m-am culcat la 1 si m-am trezit ka 7 ca se foia piscoata si i-am dat sa suga ca ma gandesc xa ii era foame dar mai mult sete cred la cat e de cald.

Scuzati greselile ca scriu de pe telefon.

Va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumphuleeeeeeeeeeeeeeeee

ma bucur pt voi ca sunteti cu totii la tine acasa
cred ca mama ta e super fericita
ce zice de nepoata?
lui nik cum i se pare in romanica?
si socrilor?
mai vin?
hai bafta la croitorrrrrrrrrrrr
si vreau si eu cafea multa ca tine
am avut acelasi orar de somn
cu diferenta
ca m-am trezit din 2 in 2 ore sa fac lapte la fete
si sa verific cum respira
ca suntem iar pe muci
ahahahahaa
sper sa ne imunizam pana mergem la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaaaaa

AZI E MARE SARBATOAREEEEEEEEEEEEEEE
ZIUA CRUCIIIIIIIIIIIIII
deci cele care aveati in plan smotru lasati pt maine
eu ca sa nu ma prinda slujba m-am trezit la 7
am pus de supoita pt fete
si acu ma dau pe net
le astept sa se trezerasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

stefy

vezi ca bananele multe nu sunt bune pt copii
am vazut un reportaj cu un medic pediatru
care explica ca la noi s-a inceput mancatul de banane la greu
da ca nu sunt f sanatoase in cantiot mari
ea recomanda 1-2 doar pe saptamana
asa ca
aveti grija
si nu din cauza de constipatie
ca cica numa banana coapta incheaga
cealalta nu
ci din cauza de cantitate prea mare de un element chimic
nu mai retin care
fosfor sau sulf
sa nu zic vreo gogomanie
da asa am sfatuit de atunci toate mamicile
ca toate dadeau 1 banana pe zi
ceea ce e clar f mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

happy da te intrebam zilele trecute
daca maria a facut febra
si cum s-a comportat in timpul bolii
sa am si eu cateva date
ti-a fost greu?
doamne ce urate sunt craterele de varssat de vant
am o prietena
de 16 ani
care are fata plina
si e terorizata
ca nu isi dorea asa ceva


Mergi la inceput